Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb se dlouho vypíná

Dobrý den. Včera v noci jsem vypnula svůj ntb jako obvykle. Ráno jsem ho zapla, ale objevuje se pouze "Vypínání"plus to načítací kolečko. Trvá to již skoro půl dne - 11 hodin. Nemáte někdo nápad, čím to může být a co udělat? Ntb nutně potřebuji, navíc jsem teď v zahraničí, takže je situace komplikovanější. Předem děkuji za rady. Veronika

Podržte zapínací tlačítko tak dlouho, dokud se ntb nevypne. Pak tlačítko teprve pusťte a můžete zapnout. Asi to napíše hášku o nepovedeném vypnutí nebo tak a nabídne opravu systému - vy ale vyberte nastartovat systém normálně... Na 99% to naběhne a bude OK.

Děkuju za rychlou odpověď, ale bohužel jsem zapomněla napsat, že to jsem udělala již několikrát a stejně nic, normálně se tam zase ukáže to "Vypínání". Možná je to nějakou aktualizaci netuším. Každopádně kdybych zkusila hart reset, smazaly by se mi dokumenty? To by byl průšvih..:-( Díky.

odpojit napájecí adaptér, vytáhnout baterku a bude vypnuto.
předpokládám při novém startu poškozený registr - bod obnovení by to mohl spravit. potom zkontrolovat disk c: na chyby.

viníkem může být některé předchozí divné vypnutí/pád systému, nebo poslední vadně nainstalovaná automatická aktualizace (zbytečná jako všechny předtím), která se nechce ukončit a dovolit vypnutí.

Taky mě napadlo, že to může být aktualizaci, ikdyz ta proběhla asi už před třemi dny. Nevím jestli to ještě nenechám přes noc a ráno bych zkusila reset.. Poškozený registr, to znamená co? Nepřijdu třeba o dokumenty a fotky, co mám v ntb uložené? Děkuji.

Když máš strach o dokumenty, máš je alespoň duplicitně na USB fleš nebo SD kartě (když už ne na externím disku nebo někde "v cloudu")? Na způsob: složka s dokumenty, Odeslat - Komprimovaná složka zip, přejmenovat na Zaloha-RRRRMMDD a uložit na fleš nebo kartu.

to zjistíš až náhodou po reinstalaci budeš bez dat a nedostaneš se ani na google disk. (máš někde uložená všechna hesla, že jo?)

fak nevím, proč si odmítáš předem zálohovat třeba komplet profil (c:\users\beruška) na externí disk. ale jsou to tvoje soubory, mě do nich nic není.
v 19:30 se ti rozjel krám a už to mohlo být.
co když ta polo-obnova po x hodinách zase nedopadne, krám se už vůbec nerozjede a bude nutný formát a nová instalace?

sorry, jsi ženská. lidi běžně mívají několik externích disků / flashek nebo aspoň usb-sata kabelů/boxů, nedošlo mi to.
zjisti si velikost svého profilu na disku a volné místo na flashce.
nebo zkus nějaké známé, jestli nemají navíc v šuplíku externí disk.
koupě kvůli jednorázové záloze by mi taky připadala divná.

pro jistotu nechat zkontrolovat disk - ve vlastnostech c:, násilným vypnutím mohlo dojít k vadnému uložení něčeho.
v registrech je nastavení windows, ne dokumenty.

možná by stálo za to projít log prohlížeče událostí, ať se na to někdo podívá:

eventvwr.msc

protokoly windows -> systém, případně aplikace. okamžik vypnutí/zapnutí je tam opakující se událost "eventlog" po sobě.

aktualizace považuju za víc škodlivé než užitečné. ve w10 mimo jiné svévolně přepisují nainstalované ovladače staženými novějšími, které však nejsou vždy bez chyb.
nezdařené aktualizace je taky nutné chápat spíš jako microsoftí samozřejmost, než za výjimku. ještě u žádného systému se jim je nepodařilo udržet trvale funkční celou dobu používání systému, bez vynucených dalších oprav, které jen zhoršují funkčnost aktualizací pro ostatní verze windows.
činnost a možné poruchy viz logy:

C:\Windows\Windowsupdate.log
C:\Windows\SoftwareDistribution\ReportingEvents.log