Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Total Commander klávesová skratka SHIFT+F4 nefunguje korektne

Windows 10 Hone (x64) ver 1903, Total Commander 9.12 (x64). Potrebujem pomôcť s prenastavením klávesovej skratky SHIFT+F4 tak, aby sa po jej stlačení vytvoril NOVÝ textový dokument (novy.txt).

Teraz sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 v rozpore so zoznamom klávesových skratiek pre Total Commander: (Shift+F4 - Vytvoření nového textového souboru a jeho otevření v editoru) nezobrazuje možnosť "Vytvoriť nový textový súbor", ale sa mi zobrazuje zobrazuje možnosť "upraviť (jestvujúci) súbor"

[tc-upravit.jpg]

potrebujem, aby sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 zobrazovalo okienko na vytvorenie "nový textový dokument":

[tc-novy.jpg]

Vopred ďakujem.

Řešení:

Tak som po mnohých pokusoch na niečo prišiel a ZMENIL som nastavenie preddefinovanej klávesovej skratky SHIFT+F4:

[shift4.jpg]

Má to však jedinú chybu a to, že to defaultne ukladá do kódovania UTF8 (bez BOM). V tomto kódovaní sa cez prehliadanie *.txt súboru klávesou F3 nezobrazuje diakritika, písmena s diakritikou sú zobrazované nezmyselne a stále musím pri ukladaní prepínať kódovanie na ANSI alebo UTF8 s BOM, aby sa mi diakritika pri prezeraní klávesou F3 zobrazovala. Je to vychytávka Windows 1903, kde notepad je defaultne nastavený na ukladanie do kódovania UTF8 (teda bez BOM) - do verzie 1903 bol pre notepad používaný východzí formát UTF8 s BOM a ten diakritiku zobrazoval bez problémov:

[kodovanie_utf812b5ddad5d8b889a.png]

Hezký den,
trochu se rozepíšu.
1.) Nastavte příkaz pro klávesovou zkratku pro SHIFT+F4 na cmd_EditFileMenu (jak uvedl čitateľ)
2.) Spusťte "Poznámkový blok" a prázdný dokument uložte s kódováním UTF-8 s BOM třeba jako SablonaBOM.txt.
3.) Přesuňte vytvořený soubor SablonaBOM.txt do složky: "C:\WINDOWS\SHELLNEW"
4.) Spusťte editor registrů a přesuňte se do větve HKEY_CLASSES_ROOT\.txt
5.) Poznamenejte si hodnotu položky (výchozí) -> standardně je to txtfile
6.) Vytvořte nový klíč větve .txt s názvem z bodu 5. Přejděte do vytvořené větve např. HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\txtfile
7.) Vytvořte nový klíč větve .txt\txtfile s názvem ShellNew a přejděte do větve vytvořeného klíče např. HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\txtfile\ShellNew
8.) v pravé části editora vytvořte novou řetězcovou hodnotu s názvem FileName a přiřaďte ji hodnotu z bodu 2. V našem případě SablonaBOM.txt (Bez cesty, jenom název souboru!)

Nyní po stisku SHIFT+F4 se objeví kontextové menu ve kterém si vyberete "Textový dokument (.txt)" a založený textový dokument bude již s kódováním UTF-8 s BOM

Já mám uvedený příkaz v tlačítkové liště Total Commanderu, je to pro mně jednodušší.

Ďakujem za informáciu. Dostal som sa až k bodu 3, podľa ktorého som mal
3.) Přesuňte vytvořený soubor SablonaBOM.txt do složky: "C:\WINDOWS\SHELLNEW"
- žiaľ v celom počítači som nenašiel priečinok Shellnew - a tu som skončil:

[shellnew.jpg]

Ako pokračovať ďalej vo Windows 10 Home (x64), verz. 1903 May Update?

Hezký den,
tak ho zkuste vytvořit. Já mám Windows 10 Pro (x86) a v té složce jsou pouze šablony pro Office. Pokud to nebude vyhovovat, lze složku opět odstranit. (Při vytváření je potřeba mít práva správce a výš.)
P.S.
SHELLNEW je složka s velkým písmem!
A ještě se omlouvám za překlep není to cmd_EditFileMenu ale pouze cm_EditFileMenu