Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Total Commander klávesová skratka SHIFT+F4 nefunguje korektne

Windows 10 Hone (x64) ver 1903, Total Commander 9.12 (x64). Potrebujem pomôcť s prenastavením klávesovej skratky SHIFT+F4 tak, aby sa po jej stlačení vytvoril NOVÝ textový dokument (novy.txt).

Teraz sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 v rozpore so zoznamom klávesových skratiek pre Total Commander: (Shift+F4 - Vytvoření nového textového souboru a jeho otevření v editoru) nezobrazuje možnosť "Vytvoriť nový textový súbor", ale sa mi zobrazuje zobrazuje možnosť "upraviť (jestvujúci) súbor"

[tc-upravit.jpg]

potrebujem, aby sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 zobrazovalo okienko na vytvorenie "nový textový dokument":

[tc-novy.jpg]

Vopred ďakujem.

Řešení:

Tak som po mnohých pokusoch na niečo prišiel a ZMENIL som nastavenie preddefinovanej klávesovej skratky SHIFT+F4:

[shift4.jpg]

Má to však jedinú chybu a to, že to defaultne ukladá do kódovania UTF8 (bez BOM). V tomto kódovaní sa cez prehliadanie *.txt súboru klávesou F3 nezobrazuje diakritika, písmena s diakritikou sú zobrazované nezmyselne a stále musím pri ukladaní prepínať kódovanie na ANSI alebo UTF8 s BOM, aby sa mi diakritika pri prezeraní klávesou F3 zobrazovala. Je to vychytávka Windows 1903, kde notepad je defaultne nastavený na ukladanie do kódovania UTF8 (teda bez BOM) - do verzie 1903 bol pre notepad používaný východzí formát UTF8 s BOM a ten diakritiku zobrazoval bez problémov:

[kodovanie_utf812b5ddad5d8b889a.png]

ANO. Vytvorí, ale po prepísaní otvorí nový dokument, ale bez prípony*.txt. Je to mnoho práce navyše: najskôr je to zdesenie a musím premýšľať čo to ten Total Commander odomňa vlastne chce - prečo nevytvorí nový txt súbor, po tomto zdesení musím označiť pôvodný text, prepísať pôvodný text, pridať príponu txt a stlačiť Enter. Potrebujem, aby sa mi zobrazovala možnosť "Vytvoriť nový textový dokument", kde hneď napíšem názov (alebo nenapíšem nič) a stlačím Enter a vytvorí sa mi súbor Nový.txt - teda presne tak, ako by to malo fungovať, ale nefunguje.

[tc-novy.jpg]

Kde hľadať príčinu tohoto problému?

Asi nedá. Ale ja v tomto nevidím žiaden problém.
Po stlačení SHIFT+F4 máš predvyplnený a označený názov súboru na ktorom práve stojíš. Takže ho iba prepíšeš na svoje nové meno, to je všetko, nič navyše netreba robiť.

Tak niečo sa predsa dá.
Postup je ten istý, len nesmieš stáť na existujúcom súbore, ale postav sa hore na "dve bodky". Čiže napríklad ťukni Home a potom Shift+F4.
A zachová sa to presne tak ako chceš.

čitateľ @Ansam, 07.07.2019 12:01
... len nesmieš stáť na existujúcom súbore, ale postav sa hore na "dve bodky". Čiže napríklad ťukni Home a potom Shift+F4. A zachová sa to presne tak ako chceš.

Ďakujem za informáciu, ale nechová sa to tak, ako potrebujem ja. Potrebujem, aby sa mi po stlačení klávesovej skratky SHIFT+F4 a ENTER vytvoril nový textový dokument", kde keď nenapíšem nič a stlačím Enter sa mi vytvorí súbor Nový.txt . Je tam medzitým nutné použiť množstvo krokov na to, aby som vytvoril nejaký nový textový dokument .txt

Potrebujem upraviť klávesovú skratku SHIFT+F4, aby som dosiahol stavu, ako to potrebujem.

Presne tak. Takúto mám predstavu a preto hľadám spôsob, ako ZMENIŤ nastavenie klávesovej skratky SHIFT+F4, ktorá sa odjakživa chová v rozpore so zoznamom klávesových skratiek pre Total Commander: (Shift+F4 - Vytvoření nového textového souboru a jeho otevření v editoru), pretože nezobrazuje možnosť "Vytvoriť nový textový súbor", ale zobrazuje možnosť "upraviť (jestvujúci) súbor". Toto potrebujem nejakým spôsobom zmeniť - teda ak sa to dá.

Ďakujem za info. Klávesová skratka HOME, SHIFT+F4 a ENTER je stále iba možnosť "upraviť (jestvujúci) súbor".

Potrebujem ZMENIŤ nastavenie preddefinovanej klávesovej skratky SHIFT+F4. Klávesovú skratku SHIFT+F4 chcem naďalej používať pre "Vytvorenie nového textového súboru". Nehľadám nejakú inú klávesovú skratku.

[shift2.jpg]

Tieto dve možnosti sú identické a zobrazujú iba možnosť "upraviť (jestvujúci) súbor"
Čo tam napísať do toho okienka "Príkaz" !?

Tak som po mnohých pokusoch na niečo prišiel a ZMENIL som nastavenie preddefinovanej klávesovej skratky SHIFT+F4:

[shift4.jpg]

Má to však jedinú chybu a to, že to defaultne ukladá do kódovania UTF8 (bez BOM). V tomto kódovaní sa cez prehliadanie *.txt súboru klávesou F3 nezobrazuje diakritika, písmena s diakritikou sú zobrazované nezmyselne a stále musím pri ukladaní prepínať kódovanie na ANSI alebo UTF8 s BOM, aby sa mi diakritika pri prezeraní klávesou F3 zobrazovala. Je to vychytávka Windows 1903, kde notepad je defaultne nastavený na ukladanie do kódovania UTF8 (teda bez BOM) - do verzie 1903 bol pre notepad používaný východzí formát UTF8 s BOM a ten diakritiku zobrazoval bez problémov:

[kodovanie_utf812b5ddad5d8b889a.png]

Opačne, zadefinovaná klávesová skratka vo windows má prioritu pred skratkou v TC.
Myslel som to tak, že štart textového editora klávesovou skratkou si môžeš nastaviť priamo v odkaze naň, a ide to mimo TC.
F4 v TC nerobí nič iné, len zavolá predvolený editovací program s parametrom súboru ktorý bol označený. Či to bude Notepad, alebo niečo iné, je vec nastavenia v TC.

Vyskúšal som Notepad++, PSPad - ani jeden som nedokázal v Total Commander nastaviť tak, aby sa mi hneď po stlačení kláves SHIFT+F4 vytvoril nový textový dokument.

Vrátil som sa k C:\windows\notepad.exe, ktorý mi hneď po stlačení kláves SHIFT+F4 vytvorí nový textový dokument:

[novy2.jpg]

Robí presne to čo potrebujem, akurát na konci - pri ukladaní nového textového súboru si musím kvôli diakritike dávať pozor, aby som prepol kódovanie na ANSI, alebo UTF8 s BOM:

[novy3db41c13f985bb39e.jpg]

O tejto možnosti som vedel. Nevyhovuje mi, pretože takýmto postupom vytvorím NOVÝ, ale NETEXTOVÝ dokument. Na konci je treba ho uložiť t.j.: pomenovať a doťukať príponu .txt. To mi nevyhovuje. Ja potrebujem aby od začiatku bol vytvorený TEXTOVÝ dokument (*.txt) , aby som na konci pri uložení zadal iba jeho názov a ENTER - aby sa uložil súbor automaticky s príponou .txt s kódovaním UTF8 s BOM, alebo s kódovaním ANSI.

Hezký den,
trochu se rozepíšu.
1.) Nastavte příkaz pro klávesovou zkratku pro SHIFT+F4 na cmd_EditFileMenu (jak uvedl čitateľ)
2.) Spusťte "Poznámkový blok" a prázdný dokument uložte s kódováním UTF-8 s BOM třeba jako SablonaBOM.txt.
3.) Přesuňte vytvořený soubor SablonaBOM.txt do složky: "C:\WINDOWS\SHELLNEW"
4.) Spusťte editor registrů a přesuňte se do větve HKEY_CLASSES_ROOT\.txt
5.) Poznamenejte si hodnotu položky (výchozí) -> standardně je to txtfile
6.) Vytvořte nový klíč větve .txt s názvem z bodu 5. Přejděte do vytvořené větve např. HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\txtfile
7.) Vytvořte nový klíč větve .txt\txtfile s názvem ShellNew a přejděte do větve vytvořeného klíče např. HKEY_CLASSES_ROOT\.txt\txtfile\ShellNew
8.) v pravé části editora vytvořte novou řetězcovou hodnotu s názvem FileName a přiřaďte ji hodnotu z bodu 2. V našem případě SablonaBOM.txt (Bez cesty, jenom název souboru!)

Nyní po stisku SHIFT+F4 se objeví kontextové menu ve kterém si vyberete "Textový dokument (.txt)" a založený textový dokument bude již s kódováním UTF-8 s BOM

Já mám uvedený příkaz v tlačítkové liště Total Commanderu, je to pro mně jednodušší.

Ďakujem za informáciu. Dostal som sa až k bodu 3, podľa ktorého som mal
3.) Přesuňte vytvořený soubor SablonaBOM.txt do složky: "C:\WINDOWS\SHELLNEW"
- žiaľ v celom počítači som nenašiel priečinok Shellnew - a tu som skončil:

[shellnew.jpg]

Ako pokračovať ďalej vo Windows 10 Home (x64), verz. 1903 May Update?

Hezký den,
tak ho zkuste vytvořit. Já mám Windows 10 Pro (x86) a v té složce jsou pouze šablony pro Office. Pokud to nebude vyhovovat, lze složku opět odstranit. (Při vytváření je potřeba mít práva správce a výš.)
P.S.
SHELLNEW je složka s velkým písmem!
A ještě se omlouvám za překlep není to cmd_EditFileMenu ale pouze cm_EditFileMenu