Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký monitor?

Zdravím chcel by som poradiť monitor čo je lepšie IPS TN VA? Aká frekvencia sa oplatí 60Hz alebo 144Hz? A tiež či je lepší plochý alebo prehnutý.
Osobne som si vybral https://www.alza.sk/24-msi-optix-mag241c-d5453027.htm alebo jeho 27" verziu. Ja osobne sa do monitorov nevyznám a preto by som chcel radu od niekoho skúsenejšieho. Využitie monitora hlavne na hry a sledovanie filmov a práca v programoch ako je creo parametric, autodesk inventor.
Změna předmětu, původně: Monitor (karel)
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Značka je jedno jediný na co bych se zaměřil ať je MVA nebo IPS/PLS a pokud 27 tak QHD rozlišení.Ten co si vybral je ok pokud chceš 144Hz na hry,to mě třeba u monitoru nezajímá,to samí podpora G - Sync a FreSync...Jestli prohnutej nebo rovnej je taky asi jedno u malejch uhlopříček,akorát výmysl Samsungu co se u Tv moc nechytnulo,u monitorů to neposoudím neviděl sem v reálu.

IPS/PLS plochý. Parametry jako odezva a další blbosti jsou jen čísla, který výrobce naměří tak, jak potřebuje. Zrovna odezva je něco, co už dnes nemá cenu řešit, nikdo nemá tak vysokou odezvu, abys to okem rozeznal.
Jestli 144 Hz, tak o tom se vede spousta diskuzí, někdo to chválí, někdo považuje za blbost.