Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kódování češtiny - převod PDB do TXT

Dobrý den,známý mi poslal eknihu, která je ve formátu PDB. Abych ji mohl převést do mé čtečky PocketBook - Aqua2 tak jí potřebuji převést na jiný formát prostřednictvím programu Calibre.
Uvedená kniha TXT je v kódování UTF-2 a tedy při převodu mi tam chybí písmena ě,š,č apd.
a proto bych jí měl převést na kódování CP 1250 nebo ISO 8859-2.
Když provedu tento převod,tak i nadále mi tam písmena ě,š,č apd chybí.
Prosím,poradíte mi jak na to na nebo kde dělám chybu ?
Předem mnohokráte děkuji a přeji hezký den.
Změna předmětu, původně: Kódování češtiny (JaFi)

Řešení:

Calibre umí samo překódovat z čehokoliv do jinéhokoliv. Vstupní kódování se zadává v kartě "Vhled a chování", ucho "Text", položka "Vstupní kódování znaků" a výstupní se zadá v kartě "Vástup xxx", položka "Kódování výstupu". Pakli tam chybí uvedená písmena, je vstup v ISO 8859-2 a měl bys převádět do UTF-8. Poznámka: Čtečka PocketBook by měla formát PDB umět. Pakli jsou blbě uvedené znaky, změn font, nezná češtinu. Někdy se musí české fonty doinstalovat. Konkretní čtečku ale neznám.

Uvedené je pro Calibre 5.5.0, které mám nainstalováno.

převod PDB do TXT

V žádném případě nepotřebuji převádět PDB do TXT, ale převod jiných formátu funguje dobře a správně.
Dřív to mělo nejaké nedostatky a neduhy tak jako každý SW, ale s příchodem V.5 a výše si Calibre prošlo mimo přechod na Python3 docela řadou významných změn a oprav na SW urovni https://calibre-ebook.com/whats-new .

blbě řádkuje (vkládá prázdné řádky), blbě pracuje s oddělením kapitol apod.

Nejvíc používám převod z ePUB do .Kepub nebo .Azw , řádkování zachování odstavců, rozestup mezi písmeny je bez chyb v podstatě je to deklarované na základě CSS ( letter-spacing, vertical-align, text-align), tak jak u "TXT do ePUB" Calibre aplikuje své universální, vygenerované základní CSS šablony pro vytvoření základního layout knihy.

Dnes stejně spousta lidí když potřebuje převést jednu, dvě knihy použijí : https://convertio.co/pdb-txt/
Ten tvůj pbconvert si ale nechávám bokem :) Jeden nikdy neví a tech 455 Ko me neubude ..