Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá sa k tomu dať zosilňovač ?

Dobrý deň,
Mám rádio SAMSUNG MM-D430D ktoré občas hraje slabo keď potrebujem tak som si zakúpil Nobsound Mini Bluetooth 5.0 TPA3116 https://www.aliexpress.com/item/32963441119.html ale napadlo ma,že keď tento zosilňovač má väčší výkon ako moje rádio či to bude problém,preto som sa obrátil sem keďže sa do týchto vecí zo zosilňovačom nerozumiem,ďakujem

V podstate - tej BT hračke je šum a fuk, či to rádio je silnejšie, alebo slabšie. Jednoducho dostane signál, ten zosilní a pošle ďalej.
Problém je, že rádio má len výstup na slúchadlá a výstup na repráky. Ak pripojíš výstup na repráky k vstupu "krabičky" - budeš musieť laborovať, aby si tam neposlal príliš veľký signál.
Vyjadrenie

ktoré občas hraje slabo keď potrebujem

však naznačuje, že hraje viacmenej OK. Môže to byť aj prijímaným FM signálom, že hrá slabo.

Nevím co si představit pod tím "hraje slabo". Vyzkoušel bych jestli to dělá i při připojení usb disku s mp3.

Krabičku bych propojil určitě přes sluchátkový výstup rádia. Pokud by to dělalo problém (brum) bude potřeba výstup zatížit odporem např 2*47ohm.

Pokud je v rádiu nějaký problém -např v zesilovači - a najednou začne hrát potichu - tak skoro natuty totéž přenese do "krabičky" takže budeš minimálně kroutit potenciometrem hlasitosti na krabičce.