Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Driver booster

Ahoj , prosím o zkušenosti s tímto programem. Spustil jsem free verzi a našlo mi to nějaké zastaralé ovladače. Kdyžtak doporučte jiný program, nebo jestli to není zbytečné. Díky

Řešení:

Cti svaté počítačové pravidlo - neopravuj nic, co funguje.
Můžeš občas updatovat drivery grafiky, kvůli podpoře nových her. U zbytku hardwaru je to bezvýznamný a ne vždy nová verze bude na starším hardwaru dobře fungovat.

je to klasický program pro tupé lamy. je na tobě, jak se na jeho využití cítíš.

spousta lam vůbec nedokáže zjistit, jaký hw obsahuje jejich počítač. oni neví, že pro jejich základní desku/notebook existuje support na stránkách výrobce. tito naprosto neschopní uživatelé se bez podobných programů neobejdou.

když už domácí samoadmin dorazí na stránky výrobce, může být překvapen, že pro jednu základní desku/ntb se nabízí více verzí brouků=ovladačů: zvukovka, síťovka, wifi, ...
hw se dá přesně identifikovat podle řetězců "vendor & device". ale pro toho, jehož obzor končí u vyhledávače seznam, to bude stále problém.

poučenější googlista sice začne vyhledávat řetězce "ven_xxxx dev_yyyy", ale právě toto vyhledávání ho nejčastěji odešle na podvodné stránky, které místo onoho ovladače nutí pochybné downloadery, nesmyslné monitory čehosi nebo atrapy ve stylu drivermax.
čili na rozdíl od driver boosteru, důvěřivým klikáním na první výsledky vyhledávání se dá zaspywarovat pc úplně lehce už při neškodném hledání ovladačů. jakkoli já driverboosterem a jeho uživateli pohrdám, u nich tato zaspywarovací funkce není, výběr zdrojů za ty léta zvládli a šli přímo ke kováři.

když se člověk dívá na výsledky vyhledávání a potom na formát souboru který se nabízí ke stažení (samorozbalitelný archív buď jde rozebrat 7zipem, nebo je to podvod), měl by umět bezpečně stáhnout ovladač i z neznámého zdroje.
samozřejmě u správně určeného hw to tahá od výrobce základní desky nebo chipu a nemá žádný problém.
5 ze 4 brtníků praví: driverbooster apod. jsou jen pro neschopné.

jo, jedno zásadní mínus ty programy mají: řeší, jak jsou ovladače toho hw staré.
neřeší že jsou funkční/kompatibilní, ale tupě tvrdí, že ovladač nějakým zázračným způsobem zastará a je třeba ho updatovat - to je až na výjimky hloupost.
výjimky:
síťovka - driver nebo přibalená nastavovací utilita v ovládacích panelech může mít chybu, kvůli které je pc teoreticky napadnutelný. 1x za rok-dva updatovat ovladač.
grafika - u zapařených modelů grafik dochází 2-3 roky k vývoji, kdy nové verze ovladačů přináší trochu lepší výkon, odstranění chyb, pár nových funkcí. po 3-4 letech už na ten hw výrobce kašle a update nemá žádný smysl. čili ovladač herní grafiky updatovat třeba 1x ročně.

Tak pohledat ovladače přímo od výrobce.
Pokud vzniknou problémy, využít možností bodu obnovení nebo nejlépe obnovy OS.
Nenechat se zblbnout kecy o úspoře času při použití takových zázračných krávovin.
Taky bude nutností zabrat a nebýt líný, protože nové verze ovladačů samy do obýváku nepřijdou.

Jaký je důvod nutkání instalovat nové ovladače? Volno, prázdniny? Něco se samo rozbilo? Uživatel se nudil a něco jen tak testujíc rozbil?

Proč 2x za rok? To je doporučení od nějakého lékaře? Nebo snad nějaké nová móda nudících se dětí, které si potřebují něco dokazovat?
Pokud má OS připravený a odladěný od výrobce a vše funguje bez bloatware, tak není důvod do ovladačů zasahovat.
Klidně tam může mít ovladače roky staré a PC bude spolehlivě fingovat.
Platí pravidlo, že pokud to funguje, tak do toho nerýpat!

Možná proto, že výrobce zrovna u GK ladí výkon/přidává podporu nových her/odstraňuje chyby - a zrovna na HW, na kterém je to nejvíc vidět, takže ano, budou fungovat třeba i tři roky staré ovladače, ale novější jsou schopné i vcelku výrazně zvednout výkon/stabilitu při minimálních nákladech…

Ahoj, osobne používam Driver Booster a môžem ti ho len odporučiť. Aktualizuje mi to ovládače a vždy mi všetko funguje. Ľudia tu síce píšu, že je to škodlivý program, ale to však nie je pravda. DB funguje zrejme tak, že je niekde nejaká databáza, o ktorú sa niekto stará, a hádže tam najaktuálnejšie verzie ovládačov. Ľudia tento program nemajú radi pretože týmto ľudom, ktorí to nahadzujú na databázu, neveria a myslia si, že tam nahadzujú totálne nefunkčné verzie ovládačov. A pritom ten program ešte ani nevyskúšali. Určite sa ho neboj, a vyskúšaj. Program robí aj zálohu predošlého ovládača, takže ak sa ti niečo nebude páčiť, môžeš si tam nahodiť späť starý ovládač.

je to klasický program pro tupé lamy. je na tobě, jak se na jeho využití cítíš.

spousta lam vůbec nedokáže zjistit, jaký hw obsahuje jejich počítač. oni neví, že pro jejich základní desku/notebook existuje support na stránkách výrobce. tito naprosto neschopní uživatelé se bez podobných programů neobejdou.

když už domácí samoadmin dorazí na stránky výrobce, může být překvapen, že pro jednu základní desku/ntb se nabízí více verzí brouků=ovladačů: zvukovka, síťovka, wifi, ...
hw se dá přesně identifikovat podle řetězců "vendor & device". ale pro toho, jehož obzor končí u vyhledávače seznam, to bude stále problém.

poučenější googlista sice začne vyhledávat řetězce "ven_xxxx dev_yyyy", ale právě toto vyhledávání ho nejčastěji odešle na podvodné stránky, které místo onoho ovladače nutí pochybné downloadery, nesmyslné monitory čehosi nebo atrapy ve stylu drivermax.
čili na rozdíl od driver boosteru, důvěřivým klikáním na první výsledky vyhledávání se dá zaspywarovat pc úplně lehce už při neškodném hledání ovladačů. jakkoli já driverboosterem a jeho uživateli pohrdám, u nich tato zaspywarovací funkce není, výběr zdrojů za ty léta zvládli a šli přímo ke kováři.

když se člověk dívá na výsledky vyhledávání a potom na formát souboru který se nabízí ke stažení (samorozbalitelný archív buď jde rozebrat 7zipem, nebo je to podvod), měl by umět bezpečně stáhnout ovladač i z neznámého zdroje.
samozřejmě u správně určeného hw to tahá od výrobce základní desky nebo chipu a nemá žádný problém.
5 ze 4 brtníků praví: driverbooster apod. jsou jen pro neschopné.

jo, jedno zásadní mínus ty programy mají: řeší, jak jsou ovladače toho hw staré.
neřeší že jsou funkční/kompatibilní, ale tupě tvrdí, že ovladač nějakým zázračným způsobem zastará a je třeba ho updatovat - to je až na výjimky hloupost.
výjimky:
síťovka - driver nebo přibalená nastavovací utilita v ovládacích panelech může mít chybu, kvůli které je pc teoreticky napadnutelný. 1x za rok-dva updatovat ovladač.
grafika - u zapařených modelů grafik dochází 2-3 roky k vývoji, kdy nové verze ovladačů přináší trochu lepší výkon, odstranění chyb, pár nových funkcí. po 3-4 letech už na ten hw výrobce kašle a update nemá žádný smysl. čili ovladač herní grafiky updatovat třeba 1x ročně.

Osobne DriverBooster od Iobit smelo používam. Nemaj obavy. Len si daj bacha na "darčeky" v podobe AdwSystemCar a spol. tunujúcich čističov v podobe bloatware z ich horlivej dielne, ktoré sa ti v prípade nepozornosti nacpú potichu na pozadí do systému. Jedno po druhom, ťahajú sa ako Cigáni z kutery pri pôrode, idú za svetlom. Tiež je vhodné po korektnom odinštalovaní Iobit, dodatočne, manuáne vyčistiť, zmazať torzá zložiek a prelustrovať Registre Windows od kľúčov z dielne Iobit. Nechávajú po sebe bordel.

DriveBooster vždy použijem v prípade čistej inštalácie Windows z ISO, ale hlavne ním vykonám kontrolu ovládačov ak vyskakuje systémový proces: System Idle Process nad hodnoty 70% v prípade ustáleného behu OS (v plánovači odstavenej Defragmentácie, Appraiser, Ceip, naplánovaných služieb na pozadí apod. 80% podprahových hovadín) lebo je isté, že nejaké ovladače je nutné skontrolovať prípadne oživiť ich, čo je náročné na čas a hlavne na plnú kontrolu celého HW reťazca na aktuálne záplaty celej plejády ovladačov.

DriverBooster celú vec zmákne za pár sekúnd pritom garantujem, že sa mi ešte nestalo, aby v ponuke podhodil na staré HW šunty, či nové mašiny, nejaké generiká z "babičinej škatulky", ktoré by robili galibu, počnúc čipsetmi. Akurát v prípade integrovaných zvukoviek niekedy DriverBoster v svojej aktívnej horlivosti zblbne a podhodí volovinu. Lenže je nutné spraviť si pred každým pokusom, inováciou, aktualizáciou zálohu ovladačov. Ideálne je vyrobiť si bitovú celého aktívneho a primárneho oddielu s vyladeným, funkčným Windows.