Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk

Zdravím.
Jaký byste poradili externí disk pro sousedku důchodkyni.
Už má 500GB a je skoro plný. Sousedka ráda fotí.

Myslím, že by se hodil box https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507H0960002XBU
a k tomu nějaký disk 2 TB, 5400 ot/min.
Připojovat se bude k notebooku a stolnímu PC. obojí win10. A také k jakési TV. Musím se podívat, jak je starý disk naformátovaný. To ještě nevím.

Díky.

Tohle neklapne. Je to bývalá učtelka, dizajnérka, nyní v důchodě.
PC skříň má má nízkou naležato. Sama si ji dlouho vybírala, aby ladila se stěnou v obýváku. PC skládal jí to jakýsi známý. Jednou mě nechala nahlídnout dovnitř. Když jsem okomentoval několik malých disků ( fyzických disků ) a příslušnou kabeláž včetně ATA kabelů, 3 měsíce se mnou nemluvila.
Tam už není místo.

Proč jí to nevyřeší ten její známý, který to takhle "zašpuntoval"? Učitelka, to je celoživotní diagnóza. Snažit se jí pomoct, to je jako být neposlušným žáčkem. Nebude to lehké a pravděpodobně se to vymstí. Ať si to vyřeší ten kdo PC připravil.

PC skříň má má nízkou naležato. Sama si ji dlouho vybírala, aby ladila se stěnou v obýváku.

souhlasím.

Když jsem okomentoval několik malých disků ( fyzických disků ) a příslušnou kabeláž včetně ATA kabelů

toto jí ovšem zakaž - ploché kabely nejspíš brání proudění vzduchu, množství disků zvyšuje spotřebu a zhoršuje vibrace.
několik disků v pc má k ničemu, nahradit to jedním větším sata 1-2tb.

u takto použitých více disků by sice šlo uvažovat o snadné náhradě systémového disku za ssd, ale nemá to smysl. stará deska pro ide disky bude pomalá, v důchodu má času dost - a z dalšího výdaje by se zvencla.
(jeden 3.5" green 1tb tu mám navíc, ale na systém se to nehodí. kdyby to chtěla jen na data/fotky/zálohy, dej mi třeba její adresu do sz, pošlu jí to zdarma)