Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk

Zdravím.
Jaký byste poradili externí disk pro sousedku důchodkyni.
Už má 500GB a je skoro plný. Sousedka ráda fotí.

Myslím, že by se hodil box https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514507H0960002XBU
a k tomu nějaký disk 2 TB, 5400 ot/min.
Připojovat se bude k notebooku a stolnímu PC. obojí win10. A také k jakési TV. Musím se podívat, jak je starý disk naformátovaný. To ještě nevím.

Díky.

Tohle neklapne. Je to bývalá učtelka, dizajnérka, nyní v důchodě.
PC skříň má má nízkou naležato. Sama si ji dlouho vybírala, aby ladila se stěnou v obýváku. PC skládal jí to jakýsi známý. Jednou mě nechala nahlídnout dovnitř. Když jsem okomentoval několik malých disků ( fyzických disků ) a příslušnou kabeláž včetně ATA kabelů, 3 měsíce se mnou nemluvila.
Tam už není místo.

PC skříň má má nízkou naležato. Sama si ji dlouho vybírala, aby ladila se stěnou v obýváku.

souhlasím.

Když jsem okomentoval několik malých disků ( fyzických disků ) a příslušnou kabeláž včetně ATA kabelů

toto jí ovšem zakaž - ploché kabely nejspíš brání proudění vzduchu, množství disků zvyšuje spotřebu a zhoršuje vibrace.
několik disků v pc má k ničemu, nahradit to jedním větším sata 1-2tb.

u takto použitých více disků by sice šlo uvažovat o snadné náhradě systémového disku za ssd, ale nemá to smysl. stará deska pro ide disky bude pomalá, v důchodu má času dost - a z dalšího výdaje by se zvencla.
(jeden 3.5" green 1tb tu mám navíc, ale na systém se to nehodí. kdyby to chtěla jen na data/fotky/zálohy, dej mi třeba její adresu do sz, pošlu jí to zdarma)