Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde jsou uloženy změny které provádí JS v html souboru?

Ahoj,
jak prosím funguje tohle.
Mám nějaký soubor.html, ten spustím a pomocí JS (který je uvnitř toho souboru index.html) třeba přidávám další položky <li> do <ul>, měním obsah v <input> atd.
Kam se tyto změny ukládají? Proč je nevidím třeba ani v Chrome DevTools a v podobných aplikacích?
Potřeboval bych ten soubor index.html přes prohlížeč stáhnout do PC (jelikož samotný JS ukládat soubory neumí), ale potřebuji ho stáhnout včetně těch provedených změn.

Našel jsem kód, který stáhne celý obsah souboru index.html

<a onclick="this.href='data:text/html;charset=UTF-8,'+encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML)" href="#" download="index.html">Download</a>

Bohužel aplikované změny se tímto způsobem neuloží.

Pokud někdo ví, budu velmi rád za rady.

"Mám nějaký soubor.html, ten spustím a pomocí JS (který je uvnitř toho souboru index.html) třeba přidávám další položky <li> do <ul>, měním obsah v <input> atd.
Kam se tyto změny ukládají?"

Zmeny nikde, avšak pri prvom načítaní HTML sa vygeneruje DOM (Dokument Objekt Model) s ktorým da pak manipuluje a ten mění svůj stav... teda si vždy uchováva len aktuálny stav.

V Chrome Devtools i vo Firefox Devtool je ten aktuální stav možné vidět.

https://stackoverflow.com/questions/48765701/how-can-i-download-the-current-dom-with-html-or-javascript

len namiesto vypísania ho do konzole ho vložíte do odkazu na stiahnutie:

https://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=172601 čož je napísané v tomto vlákne už od tazatele že jak. Len to

anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,<p>asdf</p>');

vymeníte za

anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,"<html>" + document.documentElement + "</html>");

možno vhodnejšie bude ešte ten celý DOM uložiť do konštanty len raz a tú konštantu napísať do atribútu, lebo po vykonaní sa zmení DOM čož vyústi v zmenu i toho čo sa má sťahovať. (Záleží samozrejme jak je to napsané, ak je to vo funkcii, ktorá sa zavolá len raz, tak vtedy netreba)

Díky moc.
vytvořil jsem tedy soubor index.html a do něj vložil z odkazu

<html>
<head>
    <title>Haha</title>
    <script>
        function test(){console.log("<html>" + document.documentElement + "</html>")}
    </script>
</head>
<body onload="test()">
    <div><p>Hi!</p></div>
</body>
</html>

Spustil soubor a v prohlížeči zobrazil konzoli.
Předpokládám, že bych měl v konzoli vidět přesně tohle

<html>
<head>
    <title>Haha</title>
    <script>
        function test(){console.log("<html>" + document.documentElement + "</html>")}
    </script>
</head>
<body onload="test()">
    <div><p>Hi!</p></div>
</body>
</html>

ale vidím tam jen

<html>[object HTMLHtmlElement]</html>

Díky

Ano, to funguje.

Teď to tedy mám celý takto

<html>
<head>
</head>
<body>
<a href="#">Download HTML</a>
<script>
var anchor = document.querySelector('a');
anchor.setAttribute('download', 'index.html');
anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8',"<html>" + document.documentElement + "</html>");
</script>
</body>
</html>

A pokud kliknu na odkaz Download, tak ve správci stahování (Chrome) mi to u toho "staženého" (žádný soubor se nestáhne) souboru píše Chyba - Chyba sítě Jinak to nepíše nikde žádnou chybu.

PS: zkouším to tedy jen přimo ve Windows 10, nemám to na serveru.

Přidal jsem tam <textarea>aaaa</textarea> a po načtení jsem to v prohlížeči změnil na bbbb a stáhnul index.html. Čekal jsem, že tam bude <textarea>bbbb</textarea>.
Ale zkoušel jsem taky pomocí JS přidat do seznamu další položky - které vidím už i devtools ale taky se to neuloží.

Tak že takto?

<html><head></head><body>
<input id="name" value="aaaa">
<a href="#" onclick="downloadHTML()">Download HTML</a>
<script>
function downloadHTML (){
    var anchor = document.querySelector('a');
    anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,' + encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML));
    anchor.setAttribute('download', 'index.html');
}
</script></body></html>
<html><head></head><body>
<input id="name" value="aaaa" onChange="setValue(this, value)">
<a href="#" onclick="downloadHTML()">Download HTML</a>
<script>
function downloadHTML() {
    var anchor = document.querySelector('a');
    anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,' + encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML));
    anchor.setAttribute('download', 'index.html');
}
function setValue(input, value) {
    input.setAttribute('value', value);
}
</script></body></html>
<html><head></head><body>
<input id="name" value="aaaa">
<input id="type" value="bbbb">
<a href="#" onclick="downloadHTML()">Download HTML</a>
<script>
function downloadHTML() {
    var anchor = document.querySelector('a');
    anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,' + encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML));
    anchor.setAttribute('download', 'index.html');
}
var inputs = document.getElementsByTagName("input");
for (var i = 0; i < inputs.length; i++) {
    inputs[i].addEventListener("change", function(ev) {
        var input = ev.target;
        input.setAttribute("value", input.value);
    });
}
</script></body></html>
var inputs = document.getElementsByTagName("input");
      for (var i = 0; i < inputs.length; i++) {
        inputs[i].addEventListener("change", function(ev) {
          var input = ev.target;
          input.setAttribute("value", input.value);
        });
      }
      var areas = document.getElementsByTagName("textarea");
      for (var i = 0; i < inputs.length; i++) {
        areas[i].addEventListener("change", function(ev) {
          var area = ev.target;
          area.innerText = area.value;
        });
      }

proč nepoužiješ array tagov s inputmi a neprejdeš cez array cyklom? 2x psát skoro stejný kód mi neprijde rozumné.

Ale jak si přeješ.

document.querySelectorAll("input, textarea").forEach(function(elm) {
    elm.addEventListener("change", function(ev) {
        var input = ev.target;
        switch (input.tagName.toLowerCase()) {
            case "input":
                input.setAttribute("value", input.value);
                break;
            case "textarea":
                input.innerText = input.value;
                break;
        }
    });

@Wikan
Prosím tě, šla by tahle funkce poopravit?

      function download() {
        var anchor = document.querySelector("a");
        anchor.setAttribute(
          "href",
          "data:text/html;charset=UTF-8," +
            encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML)
        );
        anchor.setAttribute("download", "index.html");
      }

Teď se funkce volá

<a href="#" onclick="download()">Download</a>

bylo by fajn, kdyby jsem ji mohl zavolat pouze položkou v seznamu

<li onclick="download()">Download</li>

Díky

První škemráš o práci. Po zadání navrhneš cenu a následně je cena vyšší téměř o 100%! Poté se omlouváš, že jsi si špatně přečetl zadání a to co jsi vyprodukoval byl totálně nepoužitelný humus ve kterém chyběla polovina věcí.... a teď mi budeš ještě nadávat?

Mám sem dát screenshoty? Vy ste pridávali požiadavky... povedali ste že 30€ je privela na administrační systém na pridavanie (vratane formulara) , edit, a mazanie článkov kategórii, dvojurovnove navigovanie (bez pouzia tagu <a> a bez manipulacie s URL (wtf) a par ďalších vecí. O prácu som neskemral. Len som sa ozval na to "ponukam zakazku".

Nazdar chlapy, pročítám tohle vlákno a při použití tohoto kódu co tady uvádíte mám problém. Stáhne soubor s velikostí do 3.0MB. Soubor s velikostí větší než 3.1MB se soubor nestáhne / Chyba - Chyba sítě. Nějaké nápady? Jsem začátečník, opravdu nevím?

<a href="#"
<script>
function downloadHTML() {
    var anchor = document.querySelector('a');
    anchor.setAttribute('href', 'data:text/html;charset=UTF-8,' + encodeURIComponent(document.documentElement.outerHTML));
    anchor.setAttribute('download', 'index.html');
}

jo aha, ale to už pak není webstranka ale len dokument. Inak když to stahujete tak mate v zdrojakoch teda ten kód. Proč ho len neskopirujete? Ostatne pri nasadení na localhost ci akykolvek server bude ten limit platiť pre data URI, a bude nutné připravit soubor na servery. Akp dokument to môže fungovať.

Jde
otevřu si libovolnou stránku, v konzoli vyberu odkaz a nastavím mu onclick

onclick="this.style.color='yellow';this.href='data:text/html;charset=UTF-8,'+encodeURIComponent(this.parentNode.outerHTML)"

Otevřes se mi daný odkaz... takže ok. Je to na co s eptáš?

PS:

nevíte náhodou, jak prohlížeči nebo adblocku zabránit měnit odkazy? myslím tím nějak generálně, na všech stránkách, případně selektivně

sice mohu dávat do ublocku pravidla
dometan1.cz,domena.2.cz....,domena999.cz##+js(addEventLisenter-defuser.js, onmousedown), ale neřeší to všechny případy, není to přívětivé a musím taxativně jmenovat všechny domény ( nelze aplikova +js() obecně)