Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dobry antispam pre Thunderbird

Vacsine zakaznikov odporucam Thunderbird, ale sam ho nepouzivam. Co momentalne fici tak najlepsie ako antispamovy filter pre TB? Je tam sice stavany filter, ale ten sa nevie ucit napriklad podla klucovych slov, takze by som uvital nieco ine.

Kromě vlastních filtrů zpráv (viz. Nol) v TB se dá "naučit" rozlišovat zprávy tím, že označíš příchozí zprávu ručně jako SPAM / NEVYŽÁDANÁ (možnost je v nabídce menu ve zprávě) - on si to zapamatuje. Takže se vlastně "učí". A snad každý poskytovatel e-mailových účtů má taky nějaký antispam už ve schránce na serveru. Takže toho spamu pronikne málo.

[87882-antispam2-jpg]

Co se týká spolehlivosti, jsem po letech nastavování filtrů naprosto spokojený. Můžu si nastavit třeba jen část emailu odesílatele, a nemusí to být jen doména. Může to být jakýkoli řetězec z emailové adresy apod.

Kdysi jsem zkoušel i ten SpamAssasin a měl jsem pocit, že to občas udělá/vyhodí něco bez mého vědomí. V současné době nemám vyzkoušeno.

Edit: Neumím filtry zálohovat a přenést ke kolegovi.

Neumím filtry zálohovat a přenést ke kolegovi.

Každá složka (Mail a ImapMail) s účtem ve složce profilu Thunderbirdu obsahuje soubor msgFilterRules.dat
Každý ten soubor obsahuje filtry jenom pro ten daný účet.
Nezkoušel jsem, jestli je to přenositelné, ale asi jo. Bez záruky!
Zálohovat původní soubor a nacpat mu tam ten cizí.
Všechno dělat při ukončeném Thunderbirdovi.

Možná k tomu udělali nějaký doplněk, ale nepátral jsem po tom.