Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc na stahování

Ahoj, celkem hodně stahuji z torrentu, a můj pc to nezvládá protože na něm dělám spoustu dalších věcí a vadí mi, jak kvůli tomu hučí. Tak mě napadlo, že bych si koupil nějaký nový pc, (který by běžel třeba 20 hodin v kuse) extra jen na stahování a přesouvání filmů na disk.

Tak jestli by někdo doporučil. Nemusí nic extra umět, prostě at se zapne, zapnu nástroj na stahování a budu stahovat. Malé rozměry výhodou. HDMI či VGA pro připojení monitoru. 2x USB (možno 1x USB-C).

Díky

tvoje riesenie co si poslal ma podstatne horsie parametre + je drahsie.
expert byt nemusis, ak dokazes poskladat lego tak HDD a RAM pridat dokazes tiez.
ak nie urcite mas kamarata, co dokaze pracovat so skrutkovacom, otvorit PC a zasunut do slotu ram a hdd.
odporucam nainstalovat linux.

Ahoj, napadlo by tě jeste jak pc upevnit za monitor, podobně jak tady? https://www.alza.cz/dell-optiplex-3060-mff-d5341618.htm
chtěl bych tenhle stojan https://www.mall.cz/drzaky-stolky-televize/connectit-singlearm-basic-stolni-drzak-na-1-monitor-cerny-cmf-3103-bk?gclid=EAIaIQobChMIirqjjYjV5AIViLHtCh3FrQseEAQYCCABEgJjR_D_BwE (nebo dvojitý, či jinak podobný) a chtěl bych aby pc nebyl vidět. díky

Napadá mě https://eshop.losan.cz/cs/177070-drzak-hp-z2-mini-arm-wall-vesa pro muj pc, myslíš že by to vypadalo jako monitor připojený VESA na ten kryt, a ten kryt připojený VESA na držák? případně nejaký univerzální, kde bude ESA z obou stran

To vypadá lépe, jenom bych ještě dal nějaký klasický disk na data pokud se dovnitř vejde nebo externí. Ale nemusí se vše dělat hned, těch 500 GB nějakou dobu vydrží.
Ještě budete potřebovat způsob, jak tam OS dostat, ale nástroje na vytvoření bootovací flešky linuxu jsou dostupné i pro windows (předpokládám, že nebudete připojovat externí DVD mechaniku, i když já to tak obvykle dělám).

O RAM bych se nebál, na tuhle aplikaci jsou 4 GB až až takže bych si jejím možným rozšiřováním hlavu nelámal.
Horší to bude s HDD, tyto malé skříňky většinou nepočítají s instalací normálního HDD a pokud tam něco půjde, tak notebookový, který je dražší. Ale HDD se dá připojit i externí a možná to bude lepší.
Co je asi podstatnější je, že tam neni ethernetový konektor - drátová síť, je tam jenom wifi (u pevného počítače mi to přijde zbytečné). Ale i to se dá řešit (linux si poradí i s USB>LAN adaptérem narozdíl od windows, do kterého se pro něj musí instalovat ovladač), pokud se nenajde jiný model, který ji má.
Linux bych taky doporučoval, mint nebo ubuntu, ale je to celkem jedno.

Podle mě na to musí stačit cokoliv. Torrentový klient je obvykle přímo v distribuci linuxu takže odpadá útrata za windows. Hlavně aby měl dostatek úložného prostoru. Přišlo mi, že stahování torrentů je naprosto nenáročná operace stejně tak jako upload už stažených částí dalším účastníkům.
Samozřejmě v kombinaci s dalšími činnostmi to může znamenat zátěž, ale samo o sobě to nic neni.
Jenom vzhledem k tomu, že skládá soubor z náhodně získaných kousíčků (myslím že je to i úmyslně vymyšlené tak, aby je nestahoval sekvenčně), tak zapisuje do souboru cik cak, ale neni to nic, s čím by si disk neporadil (jenom by neměl být šindelový).

a chceš především další zařízení nebo vyřešit problém s hučením?

respberry se hodí. A co máš za šunku že hučí kvůli stahování? Nebude tam spíš probrlém v zaflákaném PC, (krypto´:) )virech, antivirech nebo nefunkčním ovladači na síťovku, co generuje hodně přerešení.