Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak roztáhnout vzorec v Excelu na tisice řádků

Dobrý den.
Mám tabulku s cca půl milionem řádků a potřebuji vzorec z druhého řádku ve sloupci roztáhnout na všechny řádky. Tažení za křížek sice funguje, ale než to dojede až na ten s číslem 500000, tak to je na hodně dlouhou dobu.

Je možné nějak vzorec roztáhnout na všechny řádky jinak než křížkem pod buňkou?

Děkuji.

Řešení:

Dobrý den, měl by fungovat dvojklik na tu tečku, za kterou se táhne.

Najet myší na tu buňku druhého řádku, kterou chceš kopírovat, Ctrl+Shift+šipka dolů (možná? několikrát). Pak Ctrl+D. Vzorec se nakopíruje všude, zbytečné řádky 500.001-milión pak hromadně smažeš.

Pred riadkom vzorcov je pole názvov (úplne vľavo nad rožnou bunkou záhlavia)
Ukazuje názov aktívnej bunky.
Napíš do neho (poľa názvov) názov bunky, ktorú chceš aktivovať a kurzor sa ti presunie do nej. Stlač CTRL+SHIFT+šípka hore a označí sa ti oblasť buniek od tejto najspodnejšej želanej bunky až po poslednú vyplnenú v danom stĺpci. Dáš vyplniť (CTRL+D) a máš to
Takže príklad:
V bunke D1 máš vzorec, ktorým chceš vyplniť oblasť D1 až D50000
Do poľa názvov napíšeš D50000, čím sa ocitneš v tejto bunke.
Stlačíš CTRL+SHIFT+šípka hore a označí sa ti oblasť od D50000 po D1.
Stlačíš CTRL+D a vzorcom v bunke D1 sa vyplní celá oblasť.

Voila

Pred riadkom vzorcov je pole názvov (úplne vľavo nad rožnou bunkou záhlavia)
Ukazuje názov aktívnej bunky.
Napíš do neho (poľa názvov) názov bunky, ktorú chceš aktivovať a kurzor sa ti presunie do nej. Stlač CTRL+SHIFT+šípka hore a označí sa ti oblasť buniek od tejto najspodnejšej želanej bunky až po poslednú vyplnenú v danom stĺpci. Dáš vyplniť (CTRL+D) a máš to
Takže príklad:
V bunke D1 máš vzorec, ktorým chceš vyplniť oblasť D1 až D50000
Do poľa názvov napíšeš D50000, čím sa ocitneš v tejto bunke.
Stlačíš CTRL+SHIFT+šípka hore a označí sa ti oblasť od D50000 po D1.
Stlačíš CTRL+D a vzorcom v bunke D1 sa vyplní celá oblasť.

Voila