Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomoc s powershell skriptom

Caute, bol by som velmi vdacny za pomoc s nasledujucim skriptom:

$filepath="<cesta k suborom>"
$date=(get-date).AddDays(-1).ToString("yyMMdd")
$array=@("${filepath}\<predpona>${date}","${filepath}\<predpona>${date}","${filepath}\<predpona>${date}")
foreach($i in $array){
if ( -Not $i )
    {
    echo $i
    }

problem je v tom, ze za ${date} sa v nazve suboru nachadza este dalsi retazec, ktory je nahodny a tu je kamen urazu - neviem, ako to tam zadat. Popripade kludne naviest na zmenu logiky, v podstate kontrolujem pritomnost suborov voci urcitemu zoznamu.

Vopred dik moc.

Screen sem nemozem hodit (nie ze by som nechcel, ale jedna sa o firemne data), jedna sa o to, ze mam adresar, kde sa kazdy den o 22:00 generuje sada 9 suborov, ktore maju v nazve spolocne len datum (v tvare yyMMdd) a ja kontrolujem nasledujuci den, ci sa predchadzajuci den v tych 22:00 tych 9 suborov vygenerovalo.

Tak nějak z hlavy

$dir = "D:\test\"
$pattern = (get-date).adddays(-1).date.tostring("yyyyMMdd") # rád mám datum od 12:00 AM a ne od random času

if ((Get-ChildItem $dir -file |?{$_.fullname -match $pattern}).count -eq "9") {"sedi to (posli maila ze je vse OK)"} else {"nesedi to, jina akce - posli maila ze se neco nepovedlo"}

Tak som to nakoniec poriesil, nie je to uplne idealne, islo byt to vysperkovat, ale pre potreby staci:

$date=(get-date).AddDays(-3).ToString("yyMMdd")
$filepath="C:\Users\<user>\Pokus3"
$file1=gci "${filepath}\New1TextDocument${date}*" -name
$file2=gci "${filepath}\New2TextDocument${date}*" -name
$file3=gci "${filepath}\New3TextDocument${date}*" -name
$file4=gci "${filepath}\New4TextDocument${date}*" -name
$file5=gci "${filepath}\New5TextDocument${date}*" -name
$array=@($file1,$file2,$file3,$file4,$file5)
foreach ($i in $array) {
if ( -Not $i) {
   Write-Host "<<< File missing >>>"
              }
else {Write-Host "File $i present"}
}