Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wi-Fi do starého PC

Do starého PC potřebuji dostat internet přes Wi-Fi.
MB: Asus P8H61-M
OS: Win10
vnitřní porty: 1 x PCIe 2.0 x16, 2 x PCIe 2.0 x1, 1 x PCI
USB 2.0

Je lepší koupit kartu do vnitřního portu, nebo postačí nějaký USB adaptér. který je o polovinu levnější, když potřebuji také, aby to mělo co největší dosah?
Kdybych chtěl, aby PC Wi-Fi signál nejen přijímal, ale zároveň i vysílal, tak musím koupit karty nebo USB adaptéry dva? Tedy aby se přes PC mohla zároveň připojit k internetu televize Sony BRAVIA KDL-55W756C, která je v domě o patro níže.
Koukal jsem se zatím jen do czc, tam je nejlevnější USB adaptér Netis WF2120 za 153 Kč, a nejlevnější karta TP-LINK TL-WN781ND za 299 Kč.

přes strop ten signál prakticky nechytíš, ale potřebuješ tím napájet dokonce 2 krámy. jako "bonus" pro příjem předpokládáš usb adaptér bez antény.
není v té obci střediskové nějaká wifi, na kterou bys pověsil normální router?
když nechceš platit dva tarify, záleží ti víc na tom v mobilu, nebo doma u pc/telky?

pro doplnění: jestli nechceš udělat kabelové propojení mezi pc a telkou (stupačkou, schodištěm, jinou dírou), máš to vyřešené. nech to tak jak to máš. žádné normální řešení tam nevidím.

Myslis jako mobil prenaset bud dolu k TV nebo nahoru k PC? Asi to tak skonci, koupim jen do PC ten USB Wi-Fi adapter, pokud je pravda to jak psal Jufo nahore, ze Wi-Fi karta do vnitrniho portu je horsi reseni.

Urcite nechci platit dalsi pausal za dalsi datovou SIM ani pausal za Wi-Fi, potrebuji mobilni pripojeni pres LTE, protoze ho vyuzivam i jinde nez jen doma.

za mě je špatným řešením ten tvůj vybraný usb adaptér s nulovým ziskem antény, kterým chceš přijímat utlumený wifi signál skrz strop.
lepší: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn722n_2/68431/produkt

wifi karta do pci slotu je stíněná kolem visícími kabely. při přímém směru signálu v bytě často zavazí kovová case pc, to při signálu shora nebude tolik zavazet. mívá výkonnějšího brouka, co s týká průchodnosti a zatížení cpu. ale pro pomalý signál wifi je to skoro jedno.

pokud preferuješ mobilní data, pak samozřejmě bude domácnost ochuzena, s tím se nedá moc dělat.
jenom nechápu smysl celého dotazu: chceš ponechat mobilní data, domácí "síť" ti nevadí řešit přenášením mobilu mezi patry. cokoliv ti připadá drahé, k možnosti protažení lan mlčíš. (pc může přijímat wifi a sdílet připojení přes lan)
mě z toho vyplývá jediné: neměnit současný stav.

jak výš píše lukáš o tom opakovači: je to problematický krám co se týká spolehlivosti připojení. útlum signálu přes strop je velký a když už dorazí k opakovači, může dorazit i k vedle stojícímu wifi přijímači. vidím tam riziko investice která se nevyplatí, s tím že do tetherující sítě řadíš další wifikrám s vlastní hlavou. nešel bych do toho.

Prečo tak drahé, že až 153 korún? V bazare dosatneš už od 30 korún a urobí to tú istú službu.
Používam výhradne z bazaru nejaký tenda W311U+ plus nejaký tplink router 741, taká placka a ide to nádherne cez tri steny. Skoro 100 Megabitov to vytiahne. Obraz na televízore jak víno.