Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vytiskne se jen 1 stránka(levá horní) při nastavení 4stránek na list

Cus,Mám problém s tiskárnou a tiskem jedné strany vícekrát v režimu 4 stránky na list.

Co chci:
Chci vytisknout stejnou stranu jednostránkového dokumentu 4x na jeden list (2x2 mřížka), takže v nastavení tiskárny (dialog HP, kde nastavuji Economode, atd) nastavím 4 stránky na list.

výsledek:
Vždy se potiskne jen na výsledný list jen 1 stránka ze čtyř(na A4 to dá mřížku 2x2), tedy levý horní roh. Nezávisle na tom, kolik dám kopií v tiskovém dialogu)

Oprava:
chtěl bych aby to přímo z nastavení dialogu tisku vytisko všechny stránky 2x2 a ne jen jednu stránku do levého horního rohu. Prozatím to řeším, že si dokument otevřu v editačním programu a upravím před tiskem do mřížky (zmenším a rozmístím 4x), ale je to zbytečně zdržující dělat u každého dokumentu zvlášť. A ne každý dokument se podaří importovat (složité PDF, problémy s vykreslením, pády)

Mám pocit, že problém je v tom, že dokument má fakticky jednu stránku , ale já ji(tu samou chci vytisknout) víckrát. Problém je, že když dokument má 1 stránku tak Ve formuláři Rozsah stránek nejde nic vybrat.

PS: Chová se nastavení Počet kopií jak čekám? Tzn, že když zadám 11 kopií, vytiskne to 11 A4, kde na každém listu budou 4 stránky a nebo to vytiskne 2 A4 po 4 stránkách na ní a na třetí A4 budou 3?

Řešení:

To je ale v pořádku, resp. normální. Udělejte vícestránkové PDF a půjde to tak, jak chcete.

Chceš-li tisknout 4x to samé musíš si nejdřív 4x nakopírovat to samé.
Bohužel kopie zvolené při tisku HP se chovají dost podivně, nemám teď po ruce tiskárnu, jen PDF printer, ale myslím, že to bude obdobné i u skutečné tiskárny.
Takže stejně jako u tebe nastaveno 4 kopie a 4 stránky na jeden list:
[88484-w1s-png] [88483-4k1s-png]

No a když si to třeba ve Wordu nakopíruješ 4x před tiskem, získáš, co potřebuješ:
[88482-w4s-png] [88481-4na1s-png]