Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr TV do 20 tisíc

Dobrý den, potřeboval bych pomoci s výběrem televize do 20 tisíc. Na televizi se budu dívat ze 4 metrů a bude připojena na anténu. Na televizi budu sledovat hlavně různé seriály(Netflix, HBO GO) a také klasické pozemní vysílání. K tv nebude připojena žádná konzole.

Hlavně ne LG. Tři roky stará 50" UHD smartka (typ přesně z hlavy nevím) - vypadává čtečka satelitní karty (chce tvrdý restart), podsvícení flekaté jak májový kocour. Že to vydrží tak krátkou dobu bych opravdu neřek. Přitom víc jak deset let old Samsung má obraz furt jak víno.

No taky neslyším na LG moc chválu kolem když se bavíme o tv do 20 vs ostatní značky,hlavně ohledně životnosti kde spec LG taky nedávalo delší záruku než dva roky dřív tj je vidět jak si věřej v kvalitu,no už se k nim přidal i Samsung aj.....:-) (s dnešníma kurvítkama bych v tý ceně volil Tv s nejdelší zárukou,bo nějakou kvalitu maj osranou všechny v tý ceně)

Taky jsem býval zastáncem LG (např. můj IPS monitor nemá chybu /ťuky ťuk :-)/). Kdyby to bylo jen u mě, ale na velké LG telky si stěžujou lidi, kterým věřím (kámoši, strejda, švagr). Žeby kurvítka? Problémy s podsvětlením u mě začaly dva roky od koupě, u známých taktéž. Firmu nezatracuju, musím ovšem tazatele varovat. Až telka vyhnije ouplně, asi půjdu do Panasonicu.

podsvícení flekaté jak májový kocour.

Přesně takle mi odešla má předešlá 1080p (model 2009), fleky které pochazeli z LED podsvícení, ale 3 roky po záruce. Oprava, výměna nového panelu LED co je v té vaně nestojí moc, ale tyto věci se moc nevyplácí u zařízení po záruční době.
(LG neměl moc kvalitni řadu co vyšla někde okolo 2016-2017, kde ta kvalita klesla a hodně uživatelů si stěžovalo, ale mimo ji, mimo tuto řadu, je zcela konkurenci schopná, alespoň nynější situace vypadá že se LG z těchto chyb poučilo. IMHO v tom temném obdobi kde bylo těžké konkurovat museli sáhnout po méně kvalitním obsahu aby dorovnali konkurenty)
[88542-led-vana-lg-png]
Pak jsem koupil opět LG UHD (direct LED, ver. 2018) a žádný problém z předešlých řad se neprojevil.
Mezi tím jsem vyzkoušel 2 UHD od Samsungu, Philips (i s OS Saphi, který bych osobně nějak nedoporučoval) a LG mi případne jako menší zlo. Kdybych nekupoval LG, tak bych sáhl po SONY Bravia které mají velmi slušný SW zároveň s PANASONIC na Up-scaling 4K. Samsung mi případne jen namašlenej, ale kvalita alespoň u produktu které jsem zkoušel v cenové hladině 15-18 000, přepálené barvy, záseky, restarty, výpady HDMI a internetového připojení.
(Když jsem nahlížel napájecí zdroje, tak ty od Samsungu (stále v tom samém cenovém žebříku ) vypadli že je opravdu udělaný jen na poskytnutí výkonu podobu záruky :-p o proti robustnějšímu LG který měl osazené kondiky pro výší teploty které podle datasheet měli o 35% delší životnost, ten napájecí blok používám dodnes pro napájení menších projektů a stále šlape :

[88541-lg-napajeci-zdroj-jpg]

U Samsungu ma dle mne smysl brat az "premium" radu ktera neni osizena jako ty nizsi. Takze v ramci toho co chce zadavajici - QE55Q60R - https://www.exasoft.cz/samsung-qe55q60r_d227133.html tady pod 20. Je ale jen s edge-led, do 20k nic s direct led myslim nekoupi. Jinak ale myslim bude spokojeny - Netflix, HBO Go a podobne na tom bezi slusne, system je svizny a stabilni (premium rada ma jiny system a o dost prisnejsi proces schvalovani aplikaci). Obraz slusny, byt omezeny tim edge-led - to dela fakt hodne, ja bych si priplatil.

Ze je to v defaultu silene vyrvane do nesmyslna je tak nejak "normalni" asi u vsech vyrobcu, umravnit to vzdy jde - a samotne "quantum-dot" podsviceni smysl ma. To same je u Sony s oznacenim Triluminos, jini vyrobci tomu budou rikat jeste jinak - princip je porad stejny. QLED od Samsungu je samozrejme priserna marketingova svinarna, aby to vypadalo na pohled jako OLED, tim me pekne se***. Na druhou stranu - obraz to ma fakt pekny (kdyz se trochu pohraje s nastavenim)

rozdil poznate, je to o nekde jinde o celou kategorii. Jestli Sony nebo Samsung - velmi vyrovnani souperi, asi bychs e rozhodoval jestli Android ano nebo ne - ma to sve pozitiva a negativa. Samsung ma svuj "uzavreny" system Tizen = aplikaci je celkem malo (ale veskere zasadni jsou), Sony a Android = Tamagoči/anarchie. Sam jsem prave kvuli tomuhle radeji vybral pred casem Samsung, neb od TV chci aby proste fungovala - vse bylo jednoduche, vse slapalo jak ma.

(u Samsungu je pro mne vyhodou i RF dalkove s malo tlacitky - ne ta obludost co ma Sony (pro nekoho jineho muze byt nevyhoda))