Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakupuje niekto v Alze vacsie objemy?

Na Alze nenakupujem, spravil som tam svoj prvy nakup v zivote minuly tyzden, ale ako pozeram mojich klasickych dodavatelov vie ich Alza s cenami hravo strcit do vrecka, takze ma dnes napadlo, ci sa nestane Alza mojim hlavnym obchodnym dodavatelom.
Je to zly, ci dobry napad? Odhad je, zeby som tam nakupoval za cca 50k/rocne (1,25mil CZk) a jedine co pozadujem su dobre ceny, ochotny obchodnik, ktoremu mozem zavolat a vybavi moje poziadavky a pripadne bezproblemove reklamacie.
Alzu som bral doteraz len ako obycajny eshop, ale pri poslednom nakupe by som usetril 40 eur keby som ho bral od nich, takze ma celkom zaujali.

Třeba tohle:
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s10e-dual-sim?dq=5550316 (běžně 16.999 Kč, FB 13.590 Kč, s kupónem cca 12.700 Kč).
https://www.alza.cz/auto/genevo-one-s-d5477765.htm?o=1 (běžně 15.895 Kč, FB 11.895 Kč).

Bylo tam toho víc, ale tohle si pamatuji, jelikož jsem uvažoval, že to koupím.

Nebo u CZC:
https://www.czc.cz/wd-black-sn750-m-2-500gb/252722/produkt (běžně 2.957 Kč, FB 1.999 Kč).

Čili je to tak,při BF srovnali ceny na ty,co mají jinde normálně:
1/https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s10e-dual-sim?dq=5550316 (běžně 16.999 Kč, FB 13.590 Kč, s kupónem cca 12.700 Kč).
za cca 12700 jsou všude:https://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-galaxy-s10e-g970f-128gb/#o=2
2/https://www.alza.cz/auto/genevo-one-s-d5477765.htm?o=1 (běžně 15.895 Kč, FB 11.895 Kč)
za tu cenu taky jinde:https://antiradary.heureka.cz/genevo-one-s/#o=2
3/https://www.czc.cz/wd-black-sn750-m-2-500gb/252722/produkt (běžně 2.957 Kč, FB 1.999 Kč).
Jedině tam šli pod cenu.Ale CZC má akci celý rok,že každý den zlevní jeden produkt.I když třeba jen pár kusů.
Takže před nějakou superakcí stačí použít Heureku nebo Hlídač shopů a hned je jasno,zda jde o slevu opravdovou nebo fiktivní.

To samé Genevo, před FB u všech cca 16 tisíc, po FB na Alze a Mallu snížili ceny i ostatní.

Tak třeba to Genovo jsi si mohl na Mall za 11985 Kč koupit už v říjnu a listopadu a nečekat na BF,kdy stál stejně,čili sleva 0 %.Tedy sleva byla,ale z uměle zvýšené ceny ve dnech 12.a 13.11.,pak opět "sleva".To samé zdražení na 2 dny 2.-3.12.,aby dnes znovu zlevnili a mohli si tam připsat -25%.Ale Tebe asi stejně nic nepřesvědčí,tak kupuj dál "výhodně" co chceš a žij v blahu,že jsi ušetřil.Já už Ti to hledat nebudu,jsou to Tvoje peníze i víra.

[88563-genovo-mall-png]

Dřív jsem v Alze dělal na jednom z projektů. Pokud dostaneš status VIP, reklamace se hodně urgují, když byla fronta malá nebo skoro prázdná, tak jsme problémy řešili v rámci pár hodin. I když tady je fajn si udělat nějaké dobré vztahy s nějakou prodejnou přímo a mít tam někoho, kdo tě bude znát. Slevu ještě další nedostaneš ale máš šanci na hladší průběh reklamací.

Marketingové kecy... To je dost těžké posoudit, dnes neexistuje firma, která by nechtěla vydělat, je to spíš o lidech, kteří jsou na okraji té firmy. Já kdybych si chtěl zařídit nějakou dlouhodobější spolupráci nebo dodavatele, tak bych asi zašel do nějaké blízké pobočky Alzy osobně a zeptal se tam na podrobnosti.

Obecně je Alza dobrý nápad ale mám s nimi pracovní zkušenost starou cca 2 roky, takže brát spíše jako podpůrný názor než plnohodnotný :-)

Cize ak to chapem spravne ak by mi bol prideleny obchodnik bude to aj tak clovek z fyzicky najblizsej predajne a v tom pripade je samozrejme dobre mat s nim aj osobny kontakt?
Prva skusenost s Alzou je totizto zatial len negativna.
- Tovar mi prisiel poskodeny (pravdepodobne uz z vyroby), vratenie sa natahuje, pretoze sa uz 6 dni v Alze "radia" a mam cakat na pokyny.
- Odber mozny len osobne na OP, nie je mozne tam niekoho poslat ani po telefonickom dohovore.
- Ako je to s miestom dodania neviem, respektive pocul som, ze nesmie byt mimo sidla firmy, neviem, co je na tom pravdy.
- Donedavna bolo este treba pracne dokazovat, ze som platcom DPH (je to verejne dostupna informacia, co v Alze pochopili az po rokoch), co mi prislo vrcholne obtazujuce.
- Pokus o kontakt neuspesny, po mojom dotazniku s navrhom spoluprace prisla vseobecna odpoved o tom, ze mam spravit prvy nakup v minimalnej hodnote 1500 eur, ziadny osobny pristup, odpovede na moje otazky z dotaznika, proste nic.

Za mna zatial sklamanie, buzeracia ak by som musel chodit po tovar osobne, vybavovanie reklamacii/vratiek osobne a pod, totoalne neosobny pristup...uz ma celkom presla chut menit dodavatela.

To je dost těžké, co vím, tak se někdy před rokem měnil obchodní ředitel. Ten původní měl věci dost na háku ale firma fungovala dobře, protože i když vypadal jako že je permanentně pod vlivem drog (při osobní schůzce si měl seriózně pocit, že mu vidíš něco bílého na spodní části nosu, téměř vždy :-D), tak to řídil dobře a s ničím se nesral. Tenhle nový zavedl politiku "vše, co se doteď dělalo je špatně". Ostatně tohle je období kdy jsem tak nějak ztratil už i kontakt s kolegy, protože nový obchoďák si dával sakra záležet na vynášení informací. Vím, že i nějací VIP zákazníci po jeho příchodu seriózně přestoupili třeba k CZC, protože neměli náladu řešit na supportu něco, co my jsme se naučili podle not a nemohli jsme dělat nic jiného.

Alza obecně jako obchod není dobrá volba, je to dobrá volba pouze v případě, že na prodejně chytneš fajn člověka a ten ti to třeba vyjedná.

O poškození... no, že by bylo z výroby se mi moc nechce věřit. Alza má centrální systém na sledování každého kusu, co jim přijde a je u něho evidovaný stav. Mám pocit, že u něho jde i dohledat v systému, kdy a kdo ho do toho a toho skladu dovezl a jaké u toho evidoval poznámky :-D Spíš mám osobní zkušenost z pozice zákazníka, že jsem si už několikrát u nich koupil zboží ve stavu "nové" ale přišlo zboží ve stavu "rozbalené" či "zánovní". Protože očividně u produktu nevadí, že tam není příslušenství, hlavně že to hoši někde ve skladu přebalili a můžou to vydávat za nové zboží :-D To mě jako celkem pobavilo i zklamalo zároveň. Sám jsem tam 2x vracel jistou věc a ani jednou se pak neobjevila v nabídce jako "zánovní" či "rozbalené" zboží.

Takže bych prostě řekl, že záleží, jestli na to máš trpělivost a nervy, uděláš ten nákup minimálně za 1500 euro a budeš doufat, že s nimi něco vyjednáš nebo to zkusíš na prodejně (třeba vedoucí prodejny by mohl být fajn subjekt na takový rozhovor) nebo se na to vykašleš. Praktiky Alzy jsou ale do jisté míry opravdu zajímavé a byl to i jeden z hlavních důvodů, proč jsem odešel. Co vím, tak hodně zákazníků takhle odešlo k CZC nebo si našlo jiného dodavatele, hlavně kolem data změny toho obchoďáka.

(Jinak v Alze byla vždy možnost zboží objednat a bylo k tomu možno připsat poznámku, při příchodu do prodejny dokonce dostaneš do mobilu i pin kód na vyzvednutí případně ho může dostat i někdo, kdo pro to přijde, když ho tím pověříš. Jestli tohle zrušili nebo to je nějaká nová praktika, tak to je vážně neskutečná buzerace.)