Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna složky apache

Ahoj mám server Ubuntu Linux 18.04.3 a potřebuji v apache předělat složku z /var/www/html na /mnt/hdd/www ovšem když ji v configu změním tak po zadání ip adresy serveru se mi ukáže Forbidden
You don't have permission to access this resource. tak jsem nastavil složku /mnt/hdd/www na root:root a chmod na 0755 a restartoval apache ale prostě to furt nejede. Prosím o radu nebo naťuknutí děkuji.

Jaký widloidní :-D je to nomrálně výraz co od pradávna používal v linuxu ale tak pro tebe po instalaci php 7.2 mysql databáze a apache serveru se mi složka /var/www/html nastavila root:root chmod 0755 a kontrolní stránka apache se normálně zobrazila ale když jsem v configu apache dal cestu do nové složky kterou jsem chtěl což je /mnt/hdd/www/html tak se mi zobrazuje předešlá hláška :-) ale výraz widloidní je hezkej a s tvím dovolením ho budu používat :-D

Ne. Directory řeší jen konkrétní (pod)adresář. Nejdůležitější je direktiva DocumentRoot, pod kterou teprve stavíš Directory.

jinak mít web v /mnt/cokoli je taky znakem chorého mozku (ale když to je blbuntu, tak se to dá pochopit, tohle distro přitahuje určitý okruh jistým způsobem uvažujících lidí)

Já ale nepsal co je důležitější. Já psal kde, aspoň já, nastavuju teď ve Windows přístup ke složce.
Např.:

<VirtualHost *:80>
  ServerName tmp.localhost
  DocumentRoot "e:\Levtrigo\tmp"
  <Directory "e:\Levtrigo\tmp">
    Options Indexes Includes FollowSymLinks MultiViews
    AllowOverride All
#   Require all granted
#   Require all denied
    <RequireAny>
      Require ip 127.0.0.1
      Require ip ::1
    </RequireAny>
  </Directory>
</VirtualHost>

A co se týče mě, já používal vždycky Debian :-).

tak jsem nastavil složku /mnt/hdd/www na root:root a chmod na 0755 a restartoval apache ale prostě to furt nejede.

Na to se používá symbolic link (unixový symbolický odkaz ln -s).
(ln -s /media/user/externi_HDD/www-dev /var/www/html/www-dev)
PS : A nezapomeň na upřesnění práv :

/media/user/externi_HDD

S oprávněním :

chmod 755 /media/user

Forbiden (co ti píše, že se nemůžeš dostat do :" /www-dev " viď ?) budeš mít do té doby, než nastavíš oprávnění : chmod na → /media/user/externi_HDD. S ls- l si ty oprávnění slozky můžeš zobrazit.