Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchátka s aktivním potlačením hluku (ANC technologie)

Hezký den přeji. Uvažuji o koupi sluchátek s ANC technologií. Zatím jsem je nikdy nezkoušel, takže o tom nemám konkrétní představu, ale dle popisu to vypadá jako něco, co bych velice ocenil – potlačení zvuků z okolí, a tedy zároveň možnost nastavení nižší hlasitosti samotných sluchátek, jelikož není třeba přehlušovat okolní zvuky (pokud tedy ta ANC technologie opravdu funguje tak, jak jsem se dočetl.
Jaké s ANC sluchátky máte zkušenosti? Doporučili byste mi například nějaký konkrétní model (na základně mé specifikace viz níže)
Požadavky na sluchátka
- Aktivním potlačení hluku (ANC technologie)
- Bezdrátové s Bluetooth
- Špuntové do uší (nechci náhlavní)
- Výdrž baterie alespoň na 3 hodiny užívání
- Spolehlivé párování s Androidem (asi samozřejmost)
- Cena do 4000,-

Děkuji moc! :)

To mi nedává absolutně žádný smysl. Chceš špunty ale chceš na nich ANC. Pes bude asi zakopaný v tom, že ANC špunty se nedělají. To, že výrobce napíše, že tam má ANC, ještě neznamená, že nelže. Špunty mají ve valné většině AINC, což je pouze potlačení šumu. Plnohodnotné ANC na špuntech nenajdeš u žádného výrobce, protože to je prostě jednoduše kravina, která nemá logiku. Proč bys dával ANC na něco, co ti neumí ani dostatečně odizolovat ucho?

Pokud chceš vážně ANC technologii, musíš sáhnout po náhlavní soupravě. Jedny z nejlepších v poměru cena/výkon na trhu jsou momentálně tyhle: https://www.czc.cz/sony-wh-1000xm3-cerna/244007/produkt
Jsou přímo dělaná i pro cestování letadlem, známý je má a je v nich téměř absolutní ticho. Konkurenci bys hledal vážně těžko. Výrobce garantuje 30 h na jedno nabití při poslechu hudby na 50%, reálně se ovšem dostaneš na 40 h úplně v pohodě.

Osobně používám jejich levnější verzi, tyto: https://www.czc.cz/sony-wh-ch700n-cerna/235088/produkt
Nemají ANC ale pouze AINC, což mně osobně stačí. Reálně to dělá to, že slyšíš svět kolem sebe ale utlumeně a neslyšíš vůbec agresivní zvuky - pískot, dunivé zvuky apod. Opět, garance 35 h na 1 nabití, já je nabíjím 1x za 5-6 dní při vytížení 7-8 hodin denně. Ta baterka je vážně luxusní.

Jestli trváš na špuntech, pak jedině toto: https://www.alza.cz/sony-true-wireless-wf-1000xm3-stribrna-d5635877.htm
Asi to nejkvalitnější co se u špuntů s ANC dá najít. Ale pořád to nebude nikdy fungovat tak dobře, jako na sluchátkách na hlavu. Jsou to dle mě vyhozené peníze.

Do 4000,- najít BT s ANC, dobrou baterkou, kvalitní a do uší... Sny se tu jako neplní no. Tohle jsou alespoň za mě ty nejlepší varianty. Ale přijde mi jako hovadina kupovat BT sluchátka, která vydrží papírově 6 h s ANC (reálně tedy 3-4) a jsou do uší za 6000,- a vykašlat se na vážně perfektní kus za 8000,- na hlavu.

Sony WF-1000XM3, Apple Airpods Pro jsou tedy co? Plne bezdratova spuntova sluchatka (TWS) s technologii potlaceni okolniho ruchu (ANC), rozhodne to neni jen tebou popisovane AINC. A muzu rict ze funguji i v porovnani s Sony WH opravdu dobre. Samozrejme WH budou jeste o neco lepsi diky velikosti a konstrukci, ale tebou absolutni ticho v nich opravdu nebude.

Poprosil bych číst vše, když už chceš rýpat.

Sony tu sám zmiňuji (je evidentní, že sis přišel jen kopnout a ani si nečetl, co píšu).

Apple Airpods Pro že by uměly plnohodnotné ANC? :-D Ale prosím... měl jsem je možnost vyzkoušet, nevím co na tom lidi vidí.

Roky jsem byl zastáncem špuntů stejně jako zde zakladatel topicu, pak jsem zjistil, že jsem přišel o hromady výhod náhlavních sluchátek. Jestli chceš srovnávat na stejné hladině ANC ve špuntech s ANC ve velkých sluchátkách, tak mám pocit, že si tu děláš "pozadí". Na rozdíl od tebe vycházím z osobních zkušeností z X produktů, které jsem měl možnost vyzkoušet a ke kterým i dnes mám přístup. Jestli si chceš používat Airpody, je to tvoje věc, já se ale tady snažím člověku poradit, aby zbytečně nevyhodil peníze oknem jako ty :-)

Neboj, cetl jsem proto na ty tve nesmysly reaguju. Tve prupovidky ze ANC v peckach nelze, jsou nepravdive.

Samzrejme vychazim z osobnich zkusenosti, jelikoz jak Sony WH-1000XM2 tak Airpods Pro mam, a co ty male spunty dokazou je skoro k neuvereni, takze nevim co jsi mel v usich, pravdepodobne klasicke "peckove" Airpods.
WF-1000XM3 jsem mel jen pujcene, zvladaji ANC jeste o neco lepe nez AP Pro. I jejich majitel, dlouholety uzivatel MDR-1000X (predchudce WH-1000XM2) si je ohledne ANC pochvaluje.

Ani jednu koupi nepovazuji za vyhozene penize. Sony jsou super vydrzi a kdyz a lepsim tlumenim, nevyhodu je velikost a neskladnost.... coz nadherne resi prave AP Pro, sluchatka ktera mam neustale v kapse, pripravena k okamzitemu pouzit. Dalsi vyhody pak samozrejme maji ve spojeni s Apple zarizenimi.

Nečetl, o XM3 tam píšu. Ostatně XM3 používám jako svoje sekundární sluchátka, jejich "ANC" funguje úplně stejně jako AINC v mých velkých Sony sluchátkách. Nějakou chvíli je už mám, pochybuji tedy, že to dokážeš posoudit lépe z testu. Díky za debatu, nepřinesla nic :-)

Zajimave, najednou mas i XM3 (WF, WI, nebo WH?) proc jsi to tedy nezminil na zacatku kdyz se tazatel na pecky dotazuje?! :-D
I z tech nazoru mam pocit ze jsi ta sluchatka na/v usich realne nemel. WH-CH700N rozhodne nejsou levnejsi verzi WH-1000XM3,to jsou treba WH-H900N nebo WH-910N. CH700 jsou diky cene hodne oklestene a predpokladam ze maximalne hraji bily sum kterym prekryvaji okolni hluk

Kazdpadne pokud tazatel chce peckova sluchatka s ANC tak mu WF-1000XM3 jedine doporucit, ackoliv jsou nad limit jeho rozpoctu. Pripadne pokud nemusi byt TWS je zde nabidka sirsi.
A samozrejme pokud pouziva Apple zarizeni (iPhone, iPad atd.) tak Airpods Pro...

Mně je upřímně tak nějak jedno, co si myslíš, že jsem zkoušel nebo ne, popisuji tu fakta, nepřišel jsem si poměřovat přirození jako ty :-)
Asi jsi slepý a měl by sis dojít k očnímu, už poněkolikáté tu říkám, že jsem je zmínil už v úvodním komentáři. To, že si nepřečteš vše a přijdeš sem jak nadívaný krocan, to vážně není moje starost :-)

Co mu jako doporučuješ? Pecky, které fungují spíše jako AINC než ANC, protože špunty/pecky ti nikdy neutěsní uši tak, jako to udělají velká sluchátka přes hlavu? Mně se naopak zdá, že budeš takový ten zarytý jablíčkář, který i kdyby Apple vyprodukoval ho*no s logem nakousnutého jablka, tak ho koupíš a budeš si ho vystavovat a pyšnit se jím. Apple Air Pods Pro jsou dobrá sluchátka tak maximálně jako náhrada za toaletní papír, když dojde. Nechápeš ani očividně, jak ANC funguje a že pro jeho dobré fungování musíš mít nějaký uzavřený prostor, v tomto případě oblast kolem nebo v uších. Nebo mi jako chceš říct, že když budu mít ANC v autě u motoru a otevřu si dveře na dálnici, tak jako že neuslyším motor, jo? A neupadl si třeba?

Debatu mezi námi končím, nemyslím si, že víš něco o téhle technologii natož abys třeba vůbec věděl, co je to nějaké slušné chování. Nevím, proč bych si tu měl drásat nervy dítětem, kterému maminka koupila jablíčková sluchátka a ono to teď nemůže rozdýchat a potřebuje o tom psát na poradně... Měj se.

Dochazeji argumenty a nastupuji invektiva?

Jen zminuji ze tvoje fakta nekoresponduji s realitou a zkusenosti mnoha uzivatelu.

Ano zminil jsi ze WH-1000XM3 ma kamarad tveho kamarada... o WF-1000XM3, ktere pripadaji pro tazatele uvahu jsi se nezminil, jen si zacal fabulovat na tema ze ANC v peckach/spuntech je nesmysl. Dle dalsi pasaze je ale jasne ze nevis jaky konstrukcni rozdil mezi temito sluchatky je. Spunty usni kanal utesni a ANC funguje. Ano on/over-ear sluchatka budou lepsi, ale i tak jak WF tak AP Pro prevadi velmi dobre ANC.

Apple produkty pro sebe a rodinu porizuji z jednoducheho duvodu... funguji jak maji, to pohodli mi za ty penize navic stoji. A to same muzu rict i o AP Pro, ukaz mi sluchatka s ANC ktere se pohodlne vejdou do kapsy u kalhot, takze je mohu mit neustale u sebe, pri telefonani jednou rukou vyjmut sluchatko a pouzit pro telefonovani, navic bez toho ze by protistrana zaznamenala nejakou zasadni zmenu pri prepnuti. A ktera nabiju tim ze je odlozim na nabijeci podlozku...

Pasaz s motorem jen potvrzuje neznalost rozdilu mezi jednotlivymi typy sluchatek.

Poukazat na to ze nekdo nerozumi problematice a pise nesmysly, na tom neni nic neslusneho. Jen nechci aby jsi tazatele uvadel v omyl.

Mam nahlavni s ANC konkretne tyhle:

https://www.czc.cz/bose-quietcomfort-35-ii-cerna/225495/produkt

Nektere okolni zvuky slyset jsou, nektere ne. Ono teda ty sluchatka jsou dobre utesnena, takze i s vypnutym ANC toho clovek z okoli moc neslysi. ANC spis potlaci zvuky typu ruch ulice, motory aut, castecne zvuk vrtacky. Venku bych doporucil s tim z toho duvodu nechodit a ja nechodim. Clovek by aspon trochu okolo sebe slyset mel, neslyset je nebezpecne.

V tiche mistnosti ale pri zapnutem ANC slysim takovy jakoby hrozne jemny cvrlikot, tudiz to je pak treba zase ANC vypnout.

Jinak pokud bych mel ty moje sluchatka hodnotit, coz je teda pro tazatele irelevantni, kdyz chce spunty, tak co mi na nich nejvic vadi, je ne uplne dobra antena k Bluetooth a teda dost slaby dosah. Jinak hraji pekne a ANC povazuju za dobrou technologii pro urcite situace, ale ze by to byla nejaka "killer fycura" bez ktere bych se neobesel, to si teda nemyslim.

Docela souhlasim s tim, co tu pise mlok8. Spunty bych bral klidne i bez ANC, vyznam ANC bude velmi slaby. Radsi at vyberes nejake, ktere v ramci moznosti spuntu opravdu dobre hraji a jestli tam je nebo neni ANC je uz detail.

ANC spis potlaci zvuky typu ruch ulice, motory aut, castecne zvuk vrtacky. Venku bych doporucil s tim z toho duvodu nechodit a ja nechodim. Clovek by aspon trochu okolo sebe slyset mel, neslyset je nebezpecne.

Tak prave pro tyto ucely ANC je, nesmysl je to tedy nepouzivat. Samozrejme to chce pri pohybu po meste vetsi ostrazitost. Zvuky jako klakson, sirenu nebo zvonek tramvaje i tak bezpecne uslysis. Mnohem hrosi jsou "mobilni zombie" s ocima prilepenyma na telefonu, ty nevnimaji vubec sluchatka nesluchatka.

V tiche mistnosti ale pri zapnutem ANC slysim takovy jakoby hrozne jemny cvrlikot, tudiz to je pak treba zase ANC vypnout.

Pravdepodobne nejaka forma bileho sum reprodukovana sluchatky... ale v tiche mistnosti nema zaple ANC moc vyznam. Na svych Sony a AP Pro je ale nechavam zaple, nevadi. Zkusenost QC35 nemam.

Jinak pokud bych mel ty moje sluchatka hodnotit, coz je teda pro tazatele irelevantni, kdyz chce spunty, tak co mi na nich nejvic vadi, je ne uplne dobra antena k Bluetooth a teda dost slaby dosah. Jinak hraji pekne a ANC povazuju za dobrou technologii pro urcite situace, ale ze by to byla nejaka "killer fycura" bez ktere bych se neobesel, to si teda nemyslim.

Spatny dosah je ja jsem se presvedcil casteji problem vysilajiciho zarizeni. Z notebooku mi signal vypadava uz za jednou zdi, z iPhone bez problemu pokryji 4+1 byt (cihla).

ANC naopak za "killer feature" povazuji, jelikoz mi umoznuje poslouchat i v rusnem prostreni na mnohem nizsi hlasitost nez s beznymi spuntovymi nebo uzavrenimi sluhatky (otevrena ani nezminuju). Pasivne zadna sluchatka takto neutlumi a je treba prehlusit okolni hluk zbytecne vysokou hlasitosti, ktera setre i rozdily v kvalite.

Ja ty s ANC pouzivam v praci, ale treba doma pri spustene zdimajici pracce taky neni spatny si nasadit sluchatka a zapnout ANC. :-) Podobne v MHD kdo posloucha, tak urcite plati, jak pises, jen bych nesouhlasil s "mnohem nizsi hlasitost", ale rekl bych: o neco nizsi hlasitost. Ale se zaverem souhlasim, i o neco nizsi hlasitost muze mit vliv na to, jak kvalitne ten poslech vnimam.

Co se tyka dosahu bluetooth, tak ja mam jeste tyto sluchatka:

https://www.czc.cz/lamax-elite-e-1-cerna/207211/produkt

a dosah je opravdu lepsi. A to jsou ty sluchatka 5x levnejsi. Tyhle pouzivam venku, kdyz chci slyset i okoli.

Dobre tak na nizsi hlasitost, rozhodne nemusim prekricet okoli a lepe si hudbu vychutnam.

U Sony je vyhoda prepinani rezimu, bud ANC, Ambient sound, nebo uplne vypnuti. S tim uroven propustnosti v Ambient rezimu lze volit cca ve 20 krocich pomoci aplikace v telefonu, pripadne s durazem na hlas a taktez zapnout automatickou zmenu dle pohybu (Adaptive Sound Control), akorat ta detekce neni uplne stoprocentni a zmena je indikovana docela hlasitym a nevypnutelnym oznamenim

Tohle je taky dobrá volba. Mně osobně třeba při zkoušce ale vadilo, že často vypadával signál, což by se u tak drahých sluchátek stávat nemělo. Ačkoliv to bylo na vzdálenosti větší jak 5 m, tak je zase otázka, jestli to tazatel využije.

Signál vypadávať môže, pretože sa uchýlili k návrhu s veľkým dosahom čím porušili kedysi dávno navrhnuté maximálne izolačné úrovne signálu BT voči wifi. Netýka sa to len slúchadiel s ANC, ale všetkých BT s veľkým dosahom.

S mými nynějšími Sony tedy problém nemám, chodím po domě a signál drží jako židovská víra. U Lamaxu jsem měl ale problém, že jsem přešel za jednu zeď se zavřenými dveřmi a signál už začal haprovat, když jsem šel dál, tak vypadl úplně. Což mi přijde škoda, Lamax izoloval uši možná o kapku lépe jak Sony.