Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na novém OS nefunguje internet.

Zdravím,

navazuji na předešlé téma.

Tak jsem si tedy zakoupil novou síťovou kartu, přeinstaloval drivery, a mám furt stejný výsledek.. Nevím si už opravdu rady. - Pro jistotu jsem zkoušel znovu i linux, ale bohužel bez úspěchu.
Zkoušel jsem i nouzový režim se sítí, kdyby náhodou byla chyba na straně windows updatu, ale opět nic. Zkoušel jsem i znovu restartovat router do továrního nastavení, vyzkoušet jiný port, ale nic z toho nepomohlo.
Kde je tedy chyba? Za jakékoli rady budu rád.

Řešení:

Takže, po všech ostatních pokusech jsem zkusil ten nejméně pravděpodobný. Vyměnil jsem ethernet kabel, a připojil ho.. A ono to opravdu fungovalo. Předtím než začnete psát, že jsem to už měl udělat dávno, tak ano měl, ale nečekal jsem, že když kabel, který používám normálně bez problému na svém počítači, nebude fungovat na jiném počítači.

Takže všem děkuji za typy, ale kdyby někdo náhodou věděl, proč ten kabel vlastně nefunguje na druhém počítači ale na prvním ano, tak bych byl rád za vysvětlení.. Protože mi to opravdu nedává smysl.

Zároveň, když zkusím /ipconfig /release, tak to napíše že systém nemůže nalézt uvedený soubor a že se operace nezdařila, neboť žádný adaptér není ve stavu, který by toto provedení umožnil.

Ano, použil jsem live usb, reset routeru jsem provedl jak v admin panelu, tak i ručně. Router furt dokola dostává žádost o DHCP.

LOG Z ROUTERU:
171 Dec 7 20:56:44 DHCP NOTICE DHCPS:Send OFFER with ip 192.168.0.100
170 Dec 7 20:56:44 DHCP NOTICE DHCPS:Recv DISCOVER from 74:**:**:**:6B:0C - MAC ADRESA

Děkuji za připomínku.

A žádný antivirus nepoužívám - jedná se o čerstvě nainstalovaný OS, jak nadpis říká. Pro jistotu jsem vypnul i firewall.
Výpis z ipconfigu:
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Jindra-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 74-DA-38-FF-6B-0C
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.89.135(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{AEC97607-54AA-47B8-991E-1AE5DD884106}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano

v tom co myslím by statická konfigurace mohla pomoct. předpokládám, že router je nějaká 100mbit mrdka.
- jedna možnost je ve správci zařízení - síťovka - advanced - nastavit speed: 100mbit/full
- druhá možnost je nastavit ip adresu a okolí staticky, ať se nedohaduje s routerem na režimu, kterému včas nerozumí: ip, maska, brána, dns

Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.89.135(Preferované)
Výchozí brána . . . . . . . . . . :

žádnou dhcp adresu od routeru nedostaneš, pc si cca po 20s nastaví vlastní "local link", která je ti k ničemu.
statická adresa u gigabitové síťovky a funkčního kabelu pomůže, když nastavíš: neobsazenou ip, masku, bránu, dns.

typ routeru jsi doteď nezjistil.
kabel je normální nekřížený 8 žil?

tak znovu:
správce zařízení - síťová karta - vlastnosti - advanced - speed&duplex: 100mbit / full.
restart.

Není, jak už komentář dole píše, jedná se o automaticky přiřazenou IP adresu. Počítač se snaží dostat DHCP od routeru, ale bez úspěchu. Ale router podle logu, opravdu zasílá DHCP zpátky do počítače. Počítač ale z nějakého mě neznámého důvodu, nedokáže přijmout packety, které mu router odesílá.

Takže, po všech ostatních pokusech jsem zkusil ten nejméně pravděpodobný. Vyměnil jsem ethernet kabel, a připojil ho.. A ono to opravdu fungovalo. Předtím než začnete psát, že jsem to už měl udělat dávno, tak ano měl, ale nečekal jsem, že když kabel, který používám normálně bez problému na svém počítači, nebude fungovat na jiném počítači.

Takže všem děkuji za typy, ale kdyby někdo náhodou věděl, proč ten kabel vlastně nefunguje na druhém počítači ale na prvním ano, tak bych byl rád za vysvětlení.. Protože mi to opravdu nedává smysl.

Možná tam bude špatný kontakt mezi koncovkou RJ45 a zdířkou pro síťovou kartu, špatně nakrimpované koncovky, těžko říct.
Někdy pomůže prohodit strany kabelu. Taky může být ten kabel porušený a funguje jen v určité poloze. Možností je hodně.
Hlavně, že už ti to funguje.