Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na novém OS nefunguje internet.

Zdravím,

navazuji na předešlé téma.

Tak jsem si tedy zakoupil novou síťovou kartu, přeinstaloval drivery, a mám furt stejný výsledek.. Nevím si už opravdu rady. - Pro jistotu jsem zkoušel znovu i linux, ale bohužel bez úspěchu.
Zkoušel jsem i nouzový režim se sítí, kdyby náhodou byla chyba na straně windows updatu, ale opět nic. Zkoušel jsem i znovu restartovat router do továrního nastavení, vyzkoušet jiný port, ale nic z toho nepomohlo.
Kde je tedy chyba? Za jakékoli rady budu rád.

Řešení:

Takže, po všech ostatních pokusech jsem zkusil ten nejméně pravděpodobný. Vyměnil jsem ethernet kabel, a připojil ho.. A ono to opravdu fungovalo. Předtím než začnete psát, že jsem to už měl udělat dávno, tak ano měl, ale nečekal jsem, že když kabel, který používám normálně bez problému na svém počítači, nebude fungovat na jiném počítači.

Takže všem děkuji za typy, ale kdyby někdo náhodou věděl, proč ten kabel vlastně nefunguje na druhém počítači ale na prvním ano, tak bych byl rád za vysvětlení.. Protože mi to opravdu nedává smysl.

Zároveň, když zkusím /ipconfig /release, tak to napíše že systém nemůže nalézt uvedený soubor a že se operace nezdařila, neboť žádný adaptér není ve stavu, který by toto provedení umožnil.

Děkuji za připomínku.

A žádný antivirus nepoužívám - jedná se o čerstvě nainstalovaný OS, jak nadpis říká. Pro jistotu jsem vypnul i firewall.
Výpis z ipconfigu:
Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : Jindra-PC
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 2:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 74-DA-38-FF-6B-0C
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP automatické konfigurace : 169.254.89.135(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Adaptér pro tunelové připojení isatap.{AEC97607-54AA-47B8-991E-1AE5DD884106}:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Automatická konfigurace povolena : Ano

Takže, po všech ostatních pokusech jsem zkusil ten nejméně pravděpodobný. Vyměnil jsem ethernet kabel, a připojil ho.. A ono to opravdu fungovalo. Předtím než začnete psát, že jsem to už měl udělat dávno, tak ano měl, ale nečekal jsem, že když kabel, který používám normálně bez problému na svém počítači, nebude fungovat na jiném počítači.

Takže všem děkuji za typy, ale kdyby někdo náhodou věděl, proč ten kabel vlastně nefunguje na druhém počítači ale na prvním ano, tak bych byl rád za vysvětlení.. Protože mi to opravdu nedává smysl.