Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intel Core i7-6700K a NVIDIA RTX 2060/8GB super Ventus ???

Dobrý den,
jak jsem zmiňoval nedávném příspěvek a prosil o radu pro syna ohledně PC tak mi byla tento týden nabídnuta PC sestava s tímto procesor a grafikou Intel Core i7-6700K a NVIDIA RTX 2060/8GB super Ventus.
Chtěl bych poprosit o radu, zda je to dobré řešení a výběr. Přeci jen procesor je cca 4-5 let stará generace (6.), ale stále si drží cenu a tak mě zajímá, zda má "cenu" do něj jít popřípadě i do grafiky.

Děkuji za odpověď a rady.

Na 1080p to bude tak na hranici. Ale fungovat to bude bez bottlenecku. Otázka je za kolik vám je tato sestava nabízena? Protože tato i7 už si dááávno cenu držet nemůže, jsou tu mnohem výkonnější kousky. A ty obchody co ji stále mají za 8-10 tisíc, ji stejně nemají skladem a nepočítají, že by ji někdy za tu cenu vůbec ještě prodávali.

Cena 30 000.

Má to cenu kupovat ? Popřípadě jaké změny mam navrhnout "co za co" ?

Děkuji za rady.

Procesor: INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz
Zákl.Deska: GIGABYTE MB Sc LGA1151 Z390 D, Intel Z390, 4xDDR4
RAM: 16GB DDR4 / 3600MHz
HDD: 2 TB HDD seagate SATA 3
SSD: 512 Gb M.2 Super rychlost
Grafika: NVIDIA RTX 2060/8GB super Ventus
Zvuk.karta: Integrovaná
DVD-RW DVD-vypalovačka LG SATA
Case : ATX CASE Black+
Zdroj: ATX zdroj 650W+
Windows : Windows 10 CZ (digitální licence) Originál

Ta zostava je nezmysel, nebude to fungovat.

Procesor: INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz
Zákl.Deska: GIGABYTE MB Sc LGA1151 Z390 D, Intel Z390, 4xDDR4

Chipset Intel Z390 nepodporuje CPU i7-6700K (6-generaciu Intel i7)

Bud si specifikaciu zle odpisal, alebo je to podvod.

Omlouvám se je to překlep.

Procesor je: CPU Intel Core i7-9700F
SSD: ADATA SSD 512GB XPG GAMMIX S5, PCIe Gen3x4
RAM: DIMM DDR4 16GB 3600MHz CL17 SR (Kit 2x8GB) GOODRAM IRDM PRO, black/gold
Zdorj: ATX 700W WHITE STORM 700, APFC, 85+,

přesně čeho jsem se obával, zbytek bedny vyplněn 2.jakostí:
ssd adata (lowcost, budiž), goodram (polský překupník), 1stcool white storm (to je snad 3.jakost).

se obávám, že slušní sestavovači dávají od takového seznamu komponent ruce pryč.
proč tam vlastně dává ten tvůj garážník 700w zdroj pro grafiku 2060?
chápu že rezerva do budoucna, až tě za ty prachy výkon časem zklame, ale i pro výkonnější kartu je to zbytečnost - tak proč ta pyrotechnika?

když ten prodejce tak vesele žongluje různými procesory, snad má cenu spočítanou a nechystá v klobouku ještě další "překvapení".

Děkuji za info.
Jen nechápu, proč taková arogance v každém vašem příspěvku...
Já slušně poprosil o radu a zhodnocení...
Chtěl jsem jen poradit s věcmi se kterými nemám zkušenosti a nerozumím tomu, tak jako vy nerozumíte spoustě jiným věcem, není to žádný "hejt" !
Vážím si vaši odpovědi, reakci a rady máte nejspíše pravdu, víte co píšete a rozumíte tomu, ale trošku pokory (viz. google).
Vždyť řešíme "jen PC".

Nech se Vám daří.

Na 1080p to bude tak na hranici

Dovolím si nesouhlasit, na žádné hranici, na FHD si na tom zahraje všechno na pohodu. Sám mám i5-6600K a GTX 1660Ti, takže slabší výkon a na FHD jsem hrál všechno v pohodě. Nedávno jsem však přešel na rozlišení QHD, tak uvidím u které hry pak budu muset ubrat na detailech.

teoreticky jo. před těmi lety to byla lepší volba.
jenže nekupuješ pouze procesor a grafiku, ale celou tajnou sestavu, na kterou se ptáš, jestli se za tajnou cenu vyplatí.
sám vidíš, jak je ten dotaz vadný.

no a jestli ty léta strávil domácí instalatér pokusy o taktování (k-cpu), ničemu samozřejmě neprospěl.

"Tajná sestava" ...

Cena 30 000.

Má to cenu kupovat ? Popřípadě jaké změny mam navrhnout "co za co" ?

Děkuji za rady.

Procesor: INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz
Zákl.Deska: GIGABYTE MB Sc LGA1151 Z390 D, Intel Z390, 4xDDR4
RAM: 16GB DDR4 / 3600MHz
HDD: 2 TB HDD seagate SATA 3
SSD: 512 Gb M.2 Super rychlost
Grafika: NVIDIA RTX 2060/8GB super Ventus
Zvuk.karta: Integrovaná
DVD-RW DVD-vypalovačka LG SATA
Case : ATX CASE Black+
Zdroj: ATX zdroj 650W+
Windows : Windows 10 CZ (digitální licence) Originál

některé položky jen anonymní údaje, nevíš jaký krám se za tím skrývá.

bez odpovědi - tvůj boj.
přece jen bych na pozicích ram, ssd, zdroje, ale za ty prachy i skříně a hdd měl nerad jakési noname krámy.

podřizuješ se koupi grafiky, která mi za cenu celé sestavy nepřijde výhodná. když ti nebude stačit, můžeš grafiku leda se ztrátou prodat.
čili proč si to neposkládat sám a lépe?

nevím jestli je to mix nových a starých dílů: když se podívám na podporované procesory v té desce, ten tvůj tam není!
ať ti pošlou screen z cpu-z, kde bude vidět typ cpu a typ desky.

ještě jednou: dělá si ten prodejce z tebe srandu?

edit po několikáté:
nemůžeš sem rovnou dát konkrétní odkaz na toho prodejce místo opisování reklamních názvů položek?
snad z toho bude jasnější, z čeho to v jaké garáži skládá.
tím spíš mi nedává smysl, proč nevezmeš něco co ti tu doporučili a vytahuješ z klobouku cosi, co spolu asi nejede. zakládáš na to už druhý dotaz a je to jen bullshit.

Pokud to z ostatních odpovědí nevyplynulo dost jasně:

Ten ŠROT!, co je Ti nabízen, je za tu cenu totální drzost prodejce nebo jeho totální zoufalost. Jestli Tě má prodejce za kavku nebo mermomocí chceš vyhodit peníze z okna, tak si posluž, ale já bych si u takovýho nekoupil už ani diskety...

Mizerny zdroj (jako, fakt hodne spatny), A-data SSD je lowcost ale chodi, GoodRAM - ty bych taky nechtel, zbytek - za ty penize a jen GTX2060Super...

Nechci to pocitat se slusnym zdrojem a jinymi pametmi, nemam na to cas = nevim jestli to vychazi nejak tragicky spatne, ale v dane podobe fakt nebrat, hlavne kvuli "pyrotechnickemu" zdroji.