Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upravit rám a celkový styl Windows?

Ahoj,
jde nějak upravit styl Windows (u všech verzí by to mohlo jít asi stejně) - rám (tloušťka), 3 tlačítka vpravo nahoře, výchozí ikony atd.?
V základním nastavení vzhledu Windows tato možnost není. Nechci žádné hotové skiny, které se musí instalovat .exe souborem, chtěl bych si to jednou upravit sám a na další Windows to jen zkopírovávat. Jde to, nebo je to složitější?
Díky.

presne, Windows není Linux, neumí ani hovno,... v Linuxu môžeš prepnúť komplet grafické rozhranie za sekundu z GNOME na KDE napríklad, a vo Windowse vieš tak zmeniť pozadie na ploche a to je všetko... :-D zlatý Linux

To už není dávno pravda, každé prostředí (MATE, Gnone, Plasma) má již klikací nastavování všeho, co je potřeba. Sice rád dál dělám z terminálu a příkazové řádky, to je však už jen zvyk, 99% už jde naklikat. Plápolaní oken a pouťové efekty nepoužívám, ale zákazníci to mají rádi, mne to spíš rozčiluje, když potřebuji něco užitečného dělat, tak tyhle efekty mne nechávají chladného.

sudo blkid a fstab, jiste jde to i klikatkama, ale zdaleka nedocilim toho sameho. (prvni vec co me napadla, je toho mnohem vic) - edit: ale ja si taky nestezuju, mne bash taky nevadi, mnohdy je to o hodne rychlejsi, jen proste si myslim, ze se spousta lidi zabyva blbostmi, kdyz pritom by byly potreba jine veci.

Jedním z důvodů rozšířenosti a popularity Win10 je právě to, "že to vypadá všude stejně". Proto to uživatelé chtějí - protože jim stačí jednou se naučit a u všech Windows počítačů najdou to stejné.
Neexistují desítky roztříštěných GUI, kde sice leccos naklikáš, ale musíš napřed přijít na to, kde to vlastně můžeš naklikat (osobně stejně nakonec skončím u toho, že mi google na dotaz vyhodí na prvních místech nějaký zběsilý command do terminalu, který tam vložím, ono to nějak zafunguje a já vůbec netuším, co vlastně všechny ty příkazy dělaly).

Kdo potřebuje Win10 GUI masivně ohnout, tak může. To jde už od Win7 (dřív jsem si s tím nehrál).

To je sice hezké ale tolik programů bohužel Linux nepodporuje, aby to byl soběstačný systém a člověk nemusel mít dualboot v počítači. A různé emulátory a kdo ví co ještě ti bohužel často jen rozeserou počítač ale nevydají kýžený efekt. Windows je hovno, bohužel z nějakého důvodu se ho všichni drží a tak je sice hezké, že si můžeš upravit pouze tapetu ale musíš se s tím smířit. Ostatně to je vidět i zde na poradně, za to, že Wokna pořád existují v tomhle stavu můžeme jen my uživatelé, protože si to necháme líbit. Co udělá každý, který si sem jde pro pomoc se sestavou? Nasere do košíku komponenty za pár tisíc a do toho jebne W10 licenci, aby náhodou nemusel řešit, že mu Linux nerozjede Minecraft pro jeho 14 letou dceru nebo syna. Tímhle tempem se vážně nic nezmění, nechci ti brát iluze :-D

Když pomineme hry, tak to jsou především grafické a stříhací programy. Většinu to umí, bohužel v těch verzích jsou problémy, z osobní zkušenosti jsem se třeba setkal se špatným zápisem či až vážně enormně dlouhým rendering časem. Těším se ale na nový Linux, který má vyjít v dubnu nebo tak nějak? Vypadal slibně, co se funkcí týče.

Jak pise mlok8: Adobe Photoshop a dalsi ze staje Adobe, Corel Painter a opet dalsi od nich, Microsoft Office, vsechno spustis na linuxu pres WINE jen prehistoricke verze. Nove hry od EA (Origin), stejne tak Ubisoft (UPlay) a mohli bychom pokracovat.

To mi připomíná Nudu a jeho kapitalistické kecy :-D Ne ale je to vtipné, ta obhajoba Linuxu. Sám sedím na vývojářských fórech Linuxu a čekám, kde se co šustne ohledně funkcí a stále nic a nic pořádného. Proč? Protože Wokna jsou prostě shit, bohužel to je pořád lepší než ten Mlokem vychvalovaný Linux. Nevím, koho tu musím pokouřit, abych dostal normální OS.

No hry jsem vynechával záměrně, tam to je katastrofa. Někteří vývojáři se to snaží kompenzovat a vydávají launchery i na Linux ale má to za výsledek jen to, že to je náročnější na HW a člověk je rád, když to nespadne po 10 minutách. Většinu věcí pak člověk musí pouštět přes emulátor a i tam to je dost o hubu. Když už to funguje, tak se projevují problémy, které jsem popsal výše.

Na Linux tahají hry jenom idioti a děcka. S takovou dopadne jak Windows. Nějací skuteční hardcore linux uživatelé co tráví drtivou většinu času na terminalu a používají tento operační systém na to na co je právě o proti Windows nejlepší by tě s nakym hraním hnali.
O tom že používáš Linux na plno bez problémů pochybuji, toto jsou řeči lůzeru někoho, kdo používá Linux jak Windows. Nainstalovat programy a klikat v oknech.
Tak jak pindy o tom, které jsi psal někde v jiném vlakne, jak je Linux lepší jak Windows protože nepotřebuje i stalaci ovladačů , jak zapojíš à jedeš. O tom co jsou free a no-free ovladače, s tím tě nebudu ani zatěžovat protože nebudeš vědět o čem je vůbec řeč. Zavést ovladač při detekci nového hardwérového komponentu umí i pitomé Windows.
Podle mě neumíš skompilovat ani jádro, podle toho jak Ubuntu stále vynášíš nahoru mi spíš případně že se cítíš jako pravý ITák a cool, nic víc.
Hlavně si nezapomeň na jeden klik změnit prostředí, když ono je to tak důležité přesně kvůli tomu sem zvolil Linux, ah ty dnešní kinder IT.

lůza z živě.

To tu opakujes co druhej prispevek. Kdyz nemas cim prispet, muzes i mlcet.
Jsem jen ctenar, zive znam, tak jak jine weby, a kdyz jsem ze zvedavosti na zive do vyhledavani napsal Brtnik, tak jsi byl zobrazen jen ty.
Kdyz jsem si ty prispevky trochu prosel, mas jich tam pozehnane, spis jen nejake dohadovani s ostatnima uzivatelama, nadavani do idiotu a onanistu, tak jsi asi utekl na poradna.net a ted to same opakujes tady. Asi mas obavy ze ti uzivatele co te na zive drtili se ted ukazou tady, proto ta nenavyst.
Jen zde tve ulevy schytaji jen obycejni nictusici tazatele.
PF2020

milý češtinu nenávydící přispěvateli, s živě jsem skončil v r.2006, to nemůžeš pamatovat. tehdejší stav byl absolutní hnůj, na jeden rozumný komentář byli dva lehce retardovaní dospívající.
nechci tvrdit že se tam schází výhradně spodina - ale je tam většina toho materiálu, co se motá kolem pc. co můžu soudit z odkazů google, dodnes to nevypadá o moc líp, ale to je vaše věc.
ostatně jsem reagoval na tento výlev retarda z živě, asi tvůj kamarád:

Unix [93.25.185.xxx]
Na Linux tahají hry jenom idioti a děcka.
Podle mě neumíš skompilovat ani jádro,

jsem rád, že dnes přichází na fóra nová generace s bohatými zkušenostmi už od narození, která se nejde na fórum bavit, ale rovnou se budou drtit. (to si někam vytesám)

akorát si předtím zameť bordel po svých kamarádech, doučte se oba češtinu, pak moralizuj o druhých.

Živě je bohužel hnůj dodnes. Je to plné dětí s 300 IQ, které nedělají chyby a s profíky, kteří vydělávají 250 tisíc měsíčně. Reálně ale ani neví, jak se jmenuje kabel na připojení k routeru. Je tam pár slušných lidí, kteří se to snaží zachraňovat ale moc to nejde. Mlocik se tam často chodil hádat (ačkoliv nevím, jestli jeho zrovna počítat, hádá se na Twitchi, Živě, herních fórech...), nevím jak dnes, viděl jsem tam i další uživatele tohoto fóra, jak chodí na Živě jen vysírat. Ono ruku na srdce, jednostranná ta situace vážně není. Bůh ví, proč si lidi potřebují přes internet honit ego - asi je to baví. Ačkoliv vysvětlení je o dost prostší, většina z nich je pod 25, nemá rodinu, partnera, jsou rádi za učňák a práci v Mekáči, vize do budoucnosti nemají. Prostě si chodí na internet něco kompenzovat - když se jich pak sleze více na jedné kupě, dopadne to jako na Živě.

žádné kinder IT... skomplikovať jádro umím... ak nevieš tak programujem,... o tých ovladacech to taky sis vymyslel argument, ktorý absolutne v mojom prípade neplatí... V terminálu sa význam viac než dobre,... A áno Linux používam na plno bez problémov... Od programovania v JS(Node.js), Golang, a C... až po prácu v Krite na graf. tablete Wacom... hrám si na tom normálne hry, konkrétne StarCraft, TotalWary a League of Legends, všetko bez problémov... Streamujem cez OBS,... běží mi na tom aj stockfish engine,... a všetko, úplne všetko bez problémov....

Jo, a není to tak že když tu ja napíšem slovo Linux tak ty tu hneď ideš grcat argumenty o ktorých nič nevieš? Že ideš hlava nehlava psát nezmysli proti Linuxu nebo mne ktoré vôbec nie sú pravdivé. Kto dáva plusko tomu kto nazýva všetkých čo hrajú hry na Linuxe idiotmi?

Jak jsem už uvedl, sedím na vývojářských fórech Linuxu a čekám na pořádné změny déle, než ty taháš kačera na tomhle světě :-) Když už se chceš pouštět do osobních invektiv :-) Dlouho jsem tu na tomhle fóru mimochodem nebyl ale pamatuji si, jak si tyhle výlevy měl kdykoliv, kdy se někdo dotkl čehokoliv, co ty používáš. Proto ta narážka na to, že se nic nezměnilo, jsi pořád ten samý ukřivděný puberťák, který si myslí, že spolkl moudrost světa. Věř nebo ne ale nikdo neví vše, ani já ani žádný zde z rádců - ostatně od toho tu ta poradna je, každý se vyzná v něčem jiném či má s něčím zkušenosti. Ty si ale bůh ví proč myslíš, že máš patent na pravdu a když ti někdo předloží argumenty, umíš se jen ukřivděně ohánět urážkami a bagatelizovat jakékoliv důkazy. Linux je a ještě chvíli bude sračka, protože na tom nejde normálně pracovat ani hrát, smiř se s tím. Používej si ho klidně až do konce světa, upřímně to je tady asi každému jedno. Ale klidni hormon, nikdo tu není zvědavý na tvoje opětovné výlevy :-) Přijde mi, že někteří sem chodí ve volném čase poradit a někteří jako ty sem chodí věčně se hádat nebo se na někoho utrhovat. Fakt jako oceňuji moderátory zde, že s tebou mají ještě trpělivost, jako vážně klobouk dolů.

Hodím ti hračky do kanálu. Nikdo tu neřekl, že to nerozjedeš, tvrdíme tu, že to není funkční. A taky že není. Nasimulovat takovéhle obrázky ti dokážu i na Androidu a budu ti tvrdit, že jsem na tom rozjel Photoshop určený na počítače :-) Prober se už, tohle už zavání zoufalstvím.

Já se bohužel nebavím o "co by kdyby". Mám zakoupenou licenci na Adobe utilitky a rozjet cokoliv z toho na Linuxu jde, aby to ale fungovalo správně, to už je oříšek. Ty tu pořád vytahuješ obrázky cizích lidí a vlastní zkušenost nulová. Vytahuješ tu, jak na tom jdou hry v pohodě a ve finále se vlastně dozvídáme, že hry na tom nehraješ. Tvoje slovo tedy zde pozbylo totálně jakékoliv váhy, protože s tím osobní zkušenost nemáš a jsi očividně mimořádně nadšen, že jsi dokázal vůbec ten Linux nabootovat se svým skillem. V debatě pokračovat nehodlám, jak jsem už řekl, tvoje slovo tu nemá absolutně žádnou váhu, tudíž i další hádka pozbývá smyslu.

P.S.: Zapomněl jsi mi to omínuskovat :-)

jak na tom jdou hry v pohodě a ve finále se vlastně dozvídáme, že hry na tom nehraješ.

ty máš halucinace že? Lebo se dozvídaš opak vo viacerých mojich príspevkoch,... screenshot zo StarCraftu II abys neplakal:

[imghttps://pc.poradna.net/files/88844-snimka-obrazovky-z-2020-01-06-14-png][/img]

schválne v alttabu abys videl že to fakt beží na Ubuntu

chceš aj video? stream na twitch? --- E: došli slová? už radši mlčíš?

Bežne v Registroch, key:
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics]

Alebo si v tomto tiviálnom SW vyrob na mieru nejaký *.reg, ulož si ho pod názvom napríklad: WindowMetrics.reg a môžeš tento reg importovať (merge) do iných mašín s OS Windows.

Link:
https://www.wintools.info/index.php/system-font-size-changer-usage

Obdobných xindlov z radov software od tretích výrobcov je dostatok na nete k úprave okien, líšt a veľkosti ikon pre W10. Len hľadaj, niečo sa ti otelí

*.reg nie je SW, ale dáta k úprave konktérneho kľúča. SW sa neinštaluje do systému, iba sa rozbalí do RAM.

Je to stejné minimálně v rozsahu win9x až win7 (novější neznám) a i v linuxu je to dost podobné (skoro se mi chce říct stejné), akorát se to v různých systémech a jejich verzích jmenuje jinak. Skiny se snad šířily (počínaje win97 (tj. 95 s aktualizací OSR2)) v textových souborech s příponou theme kde byly odkazy, takže bylo potřeba k tomu dodat potřebné bitmapy (pozadí, ikony, zvuky...), ale to si snad na povel nainstalovat motiv dělal windows sám (už ani nevim, tohle bylo moderní kolem přelomu tisíciletí, od té doby jsem to nepoužíval), exáč je nesmysl, to zavání tak akorát virem.
Jen tak pro orientaci postup ve win vista (jiné po ruce nemám): Ovládací panely -> Individuální nastavení -> Barva a zobrazení okna -> Upřesnit > ... a tam je spousta položek, tloušťka rámu (a i jeho barva) se třeba jmenuje Okraj aktivního okna, ale je tam toho mnohem víc a dá práci se v tom neztratit.
Pokud vím, tak toto okno nastavení je stejné od pětadevadesátek po sedmičky a věřim že i dál (ovšem novější windousy znám jen z okna rychlíku), liší se jen cesta k němu, v 95 byla přímočařejší.
To pokud jde o vzhled; nastavení myši, ikon plochy, zvuků a co já vím čeho je zase jinde. Ale aspoň už je to soustředěné v tom Individuálním nastavení.
Tlačítka v titulku se zřejmě měnit nedají (dá se měnit jen jejich velikost), nebo přinejmenším ne bez větších zásahů do systému.
P.S.: Neni od věci před prováděním takových změn si současný stav zazálohovat jen namísto nabízeného názvu MyTheme (nebo třeba Oblíbený motiv ... to mi právě nabízí vista) dát něco logičtějšího, třeba Záloha20200105, bude se to pak líp hledat, pokud to bude potřeba.

Abychom se dostali zpět k tématu a neřešili tu komplexy jednoho člověka ohledně Linuxu... Ve Windows jde změnit vše, i ručně, ovšem i zkušenějšímu člověku by to chvíli trvalo. Na rozdíl od již zmiňovaného OS Windows jsou udělané tak, aby nepadaly při každé sebemenší změně lišty nebo barvičky. Na internetu najdeš hromadu věcí na tyhle změny od menších změn jako Rainmeter, který má třeba pluginy na transparentní lištu, změnu velikosti či celkově vzhled lišty až po systémové nástroje třetích stran, které mění i nejmenší detaily vč. třeba nabídky start. Stačí trochu hledat to, co přesně chceš, Google je v tomhle všemocný. Pochopitelně jednodušší programy jako třeba zmiňovaný Rainmeter nemění vzhled v jádru ale pouze vytvoří vlastní skin, kterým systémové nástroje překryje, tzn. je to aktivní složka, který ti bude užírat trochu výkonu z počítače. To už je pak spíše na tobě, jaké změny chceš a jak daleko jsi ochoten zajít.

Ne, v pohodě :-) Jak by tohle mohlo být rýpání?

O skinech hotových přímo nic nevím, na W7 jsem taky znal no, na W8 nikdo nic pořádně nedělal, protože to šlo blbě ovládat a systém s tím dělal psí kusy. Jestli existují na W10, tak o nich nic nevím, já upřímně žádné zásadnější změny do vzhledu nedělal, kdysi jsem jen zkoušel právě Rainmeter ve kterém se dobře pracuje (člověk musí trochu ovládat Lua) a pak nějaké pidi nástroje třeba na vlastní customizaci start nabídky W10. Kupodivu to vše šlo docela dobře, jen to nejde navázat nijak na systém. Když si necháš udělat v instalačce zástupce na ploše, tak se ti bohužel udělá pořád přes Wokna a s tím nic nezmůžeš, to samé nějaké stavové ikonky na liště. Jako jestli existují nějaké hotové skiny o které se člověk nemusí starat, tak by to byla bomba ale dost pochybuji no.

Otazka je spis proc neco takoveho vubec delat.
Nejsem expert nebo znalec pres bezpecnost, ale myslim ze pravne kvuli ni je to tak, jak to je.
Windows moc neznam, ale u debianu a podobne se pouziva Wayland reference Westonu ktery lepe izoluje procese, moznou injekci, snimani klaves z obrazovky.
U Win to bude obdobne kde je vzhled zalozen na nejake bezpecnosti kterou kdyby nechali lehce manipulovatelnou beznym userem, tak by tim zvysili zranitelnost grafickeho prostredi.

No pochopitelně, protože se hrabeš v systému a jakoukoliv změnou si můžeš přivodit chybu někde jinde. A kdo by to měl pak řešit? MS? Hrabat se v tom můžeš ale pochopitelně se tím vzdáváš nároku na jakoukoliv odpovědnost či pomoc MS, když se něco posere a může to vést až ke zničení některých systémových souborů nebo i ztrátě dat na disku. Úplný laik by to asi dělat neměl no, bylo by fajn znát trochu počítačové teorie alespoň na úrovni ZŠ, než se do toho začneš hrabat :-) Ale ono ve finále to je stejně jedno, větší nebezpečí je už i Ccleaner a podobné srajdy, které si lidi instalují s cílem zrychlit počítač. Tohle je podle mě neškodné.

To už je bohužel něco, co u uživatelů vážně neovlivníme

Stali se z nas klikaci generace, klikame bezhlave na vsechno a pro vsechno, jedno tuknuti co vse vyresi, nebo vse znici, na jeden klik mas praci tak jak na jeden klik o ni muzes dojit.
Na jeden klik si do PC nainstalujes program, ale taky ti potom jednom kliknuti (treba to .exe) v tom PC nemusi zustat vubec nic.
Kdyz se rozhlidnes po ulici, ve verejne doprave, kazdy ma jen sklopenou hlavu a jenom klika, je jedno na co, hlavne klikat.
Neni divu ze stale narusta pocet phising-mailu, a africkych kralu po kterych vse zdedis, vzdy se najde nekdo kdo klikne.
Takze ano, " To už je bohužel něco, co u uživatelů vážně neovlivníme "

Na custom vzhled plochy je nejlepsi program rainmeter.
Dal si najit nejaky pekny vzhled mysi a oken na deviantart. Bohuzel nic na rucni upravu vzhledu oken a list neznam ale vyber je slusny tak snad by slo najit neco pekneho nebo si s tim zkusit pohrat ve photoshopu az to stahnes...