Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba o radu s prezentací

D.den, dlouho se zabývám - pouze pro radost (jsem nemocná) sobě i kamarádúm vytvářením prezentací k narozeninám, svátkům, z dovolených ....
Nastal problém s upravením hudby v NERU - mám Nero WaveEditor a nejde mi hudbu zjednodušit, abych ji mohla vložit do prez. tvořené v PowerPointu 2016. Tyto programy mám asi půl roku nové .
Ráda bych se s někým spojila, kdo by mi byl ochoten poradit. Je to pro mne radost něco vytvořit pro druhé, i pro rodinu. email
Předem děkuji tomu, kdo mi odpoví. J. H.
email. jana.hrdlickovact@seznam.cz

Moc jsem nepochopila proč se Vám P.Point nezamlouvá. Co mi poradíte jiného na vyrobení dobře fungující prezentace, aby se mohla s fotkama dělat úprava a vkládat třeba i gifi, které se hodí k vlastnosti prezentace, vždy z toho vyjde třeba i legrační přáníčko k různým příležitostem. A k tomu je potřebná právě ta hudba, jako doprovod . Děkuji za odpověď.

Sám o sobě mi PP nevadí, ale ty hrůzy, co z toho lezou (minimálně 99% všech existujících *ppt souborů).

Řetězové maily s *ppt, jakoby soutěžily o co nejpitomější obsah, jsou obzvláště oblíbené mezi některými lidmi. Ti pak v nich uvedené výzvy, katastrofické informace a další zcela bezcenný obsah s chutí posílají dál a dál. Čas od času je v nich přibalen malware; vůbec dotčených uživatelů nelituji.

Jakákoliv prezentace která nevznikne, je dobrá prezentace.

Jenže tazatelka nevytváří spam nebo hoax. Tazatelka sobě a kamarádům vytváří prezentace k narozeninám, svátkům, z dovolených... A vytváření těch prezentací dělá radost tazatelce a dělá radost i těm, kterým je pošle. Psát tu Janě o svých alergiích na produkty Nera nebo na prezentace z PowerPointu nebo na hoax a spam mi přijde jako naprosto zbytečné.

není to jednoduché:

tazatelka: mám Nero WaveEditor a nejde mi hudbu zjednodušit
stádo brtníků: na všechny nástroje nera doporučuju zapomenout.
komentující mimoň: Psát tu Janě o svých alergiích na produkty Nera

když tazatelka nedostane s nesmyslným nástrojem očekávané výsledky, podle mimoňů má být nejlepší odpovědí asi: "ty to dokážeš! bůh tě miluje! já tebe taky!"

dále dostala tipy na dva formáty, které by powerpoint mohl zkousnout (a které může mít běžně v pc). dole má tip na audacity, který bude pro konverzi formátů ideální.
tím to celé mohlo skončit.

místo toho se v tom mimoň zase čvachtá, nepřipíše nic k věci, ale hlavně že sem zase hodí svůj trus.

Ta tvá hláška "na všechny nástroje nera doporučuju zapomenout" je nesmysl. Nero má vynikající Nero AAC enkodér, který najde uplatnění zejména při nízkých bitrate (což klidně může být hudba na pozadí v PowerPointu).
Nero WaveEditor obsahuje Nero AAC enkodér (dll) a to rozhodně není nesmyslný nástroj, za jakých podmínek je použitelný, jsem tu psal. Jako alternativu jsem psal Nero AAC enkodér ve formě exe, který je relativně lehce použitelný třeba ve foobar2000 (jsou v něm předpřipravené parametry) - foobar2000 jsem zmiňoval.
Tazatelka řeší nízkobitratové audio a rozhodně s Nero AAC enkodérem (ať už má licenci na použití dll v Nero WaveEditoru nebo jako free exe) požadované výsledky dosáhne. Jak těch výsledků dosáhnout jsem jí popsal a pokud by nebylo něco jasné, napsal bych to podrobněji.
Dostala od tebe dva formáty, jenže ty ses ani nenamáhal zjistit co PowerPoint podporuje za formáty. Já napsal jaké formáty aktuální PowerPoint podporuje (malá změna, po lednové aktualizaci pod Zvukovými soubory se nově nachází i AAC v souboru s příponou mp4) a rozebral jsem jí to i s tím, co by mohlo dělat problém (s formátem a příponou) a pokud ten problém takový má, jak jej řešit. A co hlavně, psal jsem o ideálním řešení.
Ano, dole má tip na Audacity, jenže ten tip je tam až po tom, co s v kládáním přestala mít problém (10 minut před příspěvkem psala: "Podařilo se mi vložit zvuk") a už řeší další věci v PowerPointu, na které jsem opět relevantně odpověděl. A jednak Audacity rozhodně není vhodný na nízkobitratové audio a už vůbec ne ideální, nic vhodného na něj nemá, umí sice externí program s parametry, jenže nemá je předpřipravené, například Nero WaveEditor umí nízkobitratové audio defaultně pokud je licencovaný Nero AAC enkodér, případně ve foobar2000 jsou předpřipravené parametry pro Nero AAC enkodér (free exe).
Já myslím, že k věci jsem tu psal já, na rozdíl od tebe.

,,,zjednodušit hudbu : to jsem si nazvala já, je to vlastně snížit její velkiost v Mb na menší velikost. aby po uložení do P.Pointu k prezentaci se o moc nezvětšila její velikost. Je to to samé, jako u fotek, kde snižujeme Mb třeba až na Kb. Snad jsem to dobře vysvětlila. Děkuji za ospověď.

Klasické produkty Nera nepoužívám, nepoužívám tedy ani Nero WaveEditor.
Jani, z toho, co píšeš, vůbec nejde poznat co ti nefunguje.
Takže budu jen tipovat a odhadovat.
Jestli tím nejde myslíš to, že ve WaveEditoru nejde uložit audio ve formátu Nero AAC, tak to nejspíš nejde proto, že to ukládání je podmíněno licencí nějakého placeného produktu Nera (tipuju toho vypalovacího nebo Platinum - předpokládám, že by stačila jen nainstalovaná licence). Toto se ale týče jen ukládání přes dll knihovnu Nero AAC. Neplatí to pro exe (ten se dá používat zdarma), ten je sice už 10 let starý, ale kvalitní a použitelný je i tak, najdeš ho na netu pod NeroAACCodec. Je to cmd utilitka a využívají ji programy jako foobar2000 (zdarma) - ten doporučuju zkusit jestli ti jde jen o enkodování a převod do nero AAC, klidně bych ti poradil jestli budeš chtít. Já používán třeba MeGui a ten používá taky NeroAACCodec. Pokud ti jde i o úpravu tak tu můžeš provést ve WaveEditoru, vyexportovat to do flacu a flac pak enkodovat pomocí NeroAACCodec (např. ve foobar2000).
Mimochodem Nero AAC (dll, i exe), který předpokládám používáš, je výborný enkodér pro nízkobitratové audio, takže výborná volba.
Jestli toto není ten tvůj problém, tak napiš jaké audio se snažíš enkodovat, do jakého formátu a v čem spočívá to tvé nejde (detailní popis).
A předpokládám že AAC v odpovídajícím kontejneru v PowerPointu vkládat jde.

Děkuji za obsáhlou odpověď. Budu se snažit srozumitelně napsat, kde je problém.
Když už mám připravenou prezentaci, vložené a upravené fotky, text atd., tak chci přidat hudbu. Otevřela jsem v Pow.P zvuk, kde byla nabídka i Jiný zvuk, vložila jsem hudbu, připravenou na ploše z Nera. To bylo vše.
Nyní mám Pow.Point 2016 a tam narazím u vložení hudby. Dále mám Nero, v kterém neumím, nebo to nejde připravit hudbu, jak jsem byla zvyklá. Já jsem laik a některým názvům co píšete jsem nerozuměla, ale moc ráda si nechám poradit, abych si další prezentací udělala radost.
Jestli to myslíte doopravdy s tou radou, bylo by lépe,kdyby jste mi poslal telefonní číslo a já vám zavolám
Moje číslo je 734 224 665. A kdyby se mi zadařilo, tak vám pak pošlu také prezentaci. Děkuji. Jana

a) Co znamená to: "a tam narazím u vložení hudby"?
b) Co znamená to: "nejde připravit hudbu"?
c) Co znamená to: "jak jsem byla zvyklá"?

Audio se v PowerPointu 2016/2019 předpokládám vkládá:
Vložení - Zvuk - Zvuk v mém počítači... A vybereš audio (*) jaké chceš. Snad jediný problém může nastat ten, že je tam defaultně zobrazeno "Zvukové soubory" a ty zvukové soubory například počítají s tím, že AAC audio v kontejneru mp4 je s příponou m4a, takže nevidí soubory audia uložené s příponou mp4, v tom případě buď:
- stačí zobrazit místo "Zvukové soubory" tak "Všechny soubory" a vložit audio i s příponou mp4 nebo
- změnit příponu z mp4 na m4a pokud se jedná o audio soubor
- nebo prostě už při ukládání ukládat s příponou m4a.

Ani teď nejde poznat co je to tvé nejde. Nejpravděpodobnější možnost jsem psal minule, teď k tomu přibyla ta přípona.

Minule jsem psal "detailní popis", ideálně jaké používáš audio (třeba na vstupu do PowerPointu nebo na vstupu a výstupu z Nera, ideálně vždy výpis z mediainfo), co kde klikáš v těch programech, prostě vůbec nejde poznat s čím máš problém :-(, třeba vůbec není jasné s jakými audio vůbec zápasíš :-(, člověk pak fakt může jen tipovat.

* Podporované přípony pod "Zvukové soubory", pravděpodobně: adts, aiff, au, flac, midi, mka, mp3, m4a, wav, wma

dobry večer, konečně jsem se k po dostala. Podařilo se mi vložit zvuk, ale hraje pouze u prvního snímku, nepokračuje dál, nemohu se orientovat a najít opakovat i u dalších. Pak mi vadí, že na snímku zůstal znak mirofonu. Asi jsem řádná trubka, ale musím to přece dát. Prosím, máte ještě trpělivost s další radou? J.

Když klikneš na kartu Přehrávání tak tam máš možnost Přehrávat i na dalších snímcích.
A jestli tím microfonem myslíš reproduktor tak tam je možnost Skrýt během prezentace.
A taky je tam možnost Opakovat do ukončení uživatelem.
Píšu až teď, protože jsem si tvého příspěvku všimnul až teď, pokud mi pošleš i soukromou zprávu, tak si toho všimnu hned.
Nedala bys odkaz (tu nebo v soukromé zprávě) na nějakou tvou prezentaci v PowerPointu? Rád bych se podíval co vytváříš, by mně to udělalo taky radost :-)