Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Výkonný počítač do 550€/14000 korun

Hľadám ten najvýkonnejší počítač čo môžem získať za 550€ alebo 14000 korun. Aby utiahol novodobé hry ako je Csgo, fortnite, PUBG... Som v týchto veciach úplne drevo takže si vybrať neviem. Bojím sa len toho, že si kúpim počítač, a po chvíli zistím že je ešte horší ako ten minulý

Dotaz vyřešen, na hloupé příspěvky je kategorie Pokec, na ještě hloupější Debaty.net. (host)

Řešení:

Alebo teraz na mňa vyskočil tento počítač. Hovorím, neviem či je dobrý. Zarazilo ma že je v názve GAMING a PRO a stojí len tak málo. A ešte k tomu vyzerá huste. Jedná sa o Asus TUF Gaming GT501 + TUF B360-PRO GAMING

https://m.heureka.sk/pc-skrinky/asus-tuf-gaming-gt501-plus-tuf-b360-pro-gaming/#utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=RH_SK_DPA_TOPPRODUCTS_MPA--ViewContent_2d_all_offsite&utm_id=at1%2119138544

Cenově zvýhodněný bundle skříně ASUS TUF Gaming GT501 a základní desky ASUS TUF B360-PRO GAMING

K tomu ještě potřebuješ RAMky, procesor, harddisk, zdroj, ....

To že je v názvu GAMING nebo PRO ještě nic nevypovídá o kvalitě a výkonu PC sestavy. Říká se tomu marketing.

Tak to určite kupovať neodporúčam... nevím prečo chcete značkovú zloženinu, ale nakúpiť komponenty je výrazne rozumnejšie, skladať to nemusíte, e-shopy to urobia za Vás, niektoré aj zadarmo, niektoré za menší poplatok, ale celkovo to vyjde vždy lepšie než kupovať zloženinu...

Pokiaľ chceš herný PC za tak nízku cenu, tak sa rozlúč s novými komponentami a obráť sa na bazár.
Narýchlo som na bazoši hneď našiel zostavu RYZEN 5 2600, MB ASUS PRIME B450M-K, 16GB Ram, 240 GB SSD, RX580 8GB, zdroj Corsair VS650, origo Win 10 za 550 eur.
Takže stačí hľadať a určite niečo nájdeš.

Nemusíš nič skladať. To čo som ti napísal je komplet zostava. Strčíš do štekra a hráš.
Pokiaľ si tak úplne mimo a nerozumieš sa tomu, tak popros nejakého kamaráta, ktorý ti s tým pomôže. Inak nech kúpiš čokoľvek, tak to pravdepodobne bude nejaký šmejd.

Jako zákazník máš na to právo. Akorát to bude bez operačního systému(ten by stál dalších 3500 kč z oficiální distribuce), jestli máš kamaráda, co ti to dokáže nainstalovat, kontaktuj ho. Stačí koupit licenci z aukra, nebo méně legální cesta.

A vracím se zpět k tvému původnímu dotazu, věř, že grafika v tomto pc(i procesor) je o dost výkonnější než v tý bečce, co jsi nám tu postoval. :-)

Zahraješ si na tom velice slušně všechny hry na fullHD rozlišení.

Ak si zo Slovenska, tak si to vytlač a choď do nejakej predajne PC komponentov vo svojom meste a ukáž im, že toto chceš, určite to budu mať, budú ti to vedieť zohnať alebo poradiť nejakú inú komponentu v danej cene a snáď aj výkonu. Alebo si tieto komponenty nájdi na alza.sk a objednaj zo SK.

Sakra umíš číst nebo se bojíš chodit na české stránky?Je tam jasně napsáno:nově možnost zakoupit i ze Slovenska pomocí SEPA Platby.
A máš vůbec nějaký bankovní účet?Můžeš si ale Windows 10 koupit rovnou v té vaší Alze,"jen" za 130,90 €.
Tohle bude ještě dlouhé a složité.

To strčíte bootovacie medium do pc (zvyčajne USB flashka), zapnete a ono to spustí inštaláciu, len klikate ďalej, nastavíte meno, jazyk a zadáte kód, ktorý Vám predajca dá a hotovo. Běžne to dnes zvládne 8 ročné decko, inštalácia je tak jednoduchá.

Tohle fakt sám nedáš, někoho si sežeň. Na tom odkazu jsou napsaná slova:

Co dostanu při zakoupení produktu? - Dostanete 1ks licenčního klíče, instalační soubory (ISO) a návod pro celou instalaci.

1ks legálního licenčního klíče pro Windows 10 Professional prostřednictvím e-mailu
odkaz ke stažení ISO souboru (nahradí nám instalační DVD)
manuál pro celou instalaci + plnou podporu z mé strany při instalaci + aktivaci

Kouzlo a samoinstalace v ceně není.Budeš to muset zvládnout sám,ale spíš si na to nějakého kamaráda sežeň.
Kupuješ jen klíč s návodem a odkazem na stažení,pak stáhnout iso,vyrobit bootovací flash disk a nainstalovat,pak stáhnout a instalovat všechny potřebné ovladače,internetový prohlížeč,některé potřebné programy a doplňky atd.Prostuduj si následující návody a další odkazy v nich a pak popřemýšlej,jestli to zvládneš sám:

http://www.servispckupka.cz/vytvoreni_instalacniho_disku_s_operacnim_systemem_rufus.php
http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_10.php
http://www.servispckupka.cz/jak_zavest_nabootovat_systemu_z_flash_disku.php
http://www.servispckupka.cz/jak_stahnout_a_nainstalovat_ovladace.php
http://www.servispckupka.cz/jak_aktivovat_windows_10.php

edit:

Keby ste mi radšej napísali ako to bude prebiehať.

Samo to probíhat nebude,to musíš sám nebo někdo znalejší.A jak,to právě zjistíš z toho návodu.Jestli je to opravdu na tebe moc složité,kup si raději ten Hall,i když budeš mít pak horší sestavu.Ale bez práce a přemýšlení.A ptát se znova na základní věci(jako Kdo mi dá to USB?),to na dálku a bez čtení a pochopení textu nepůjde.

Alebo inak. Rád by som ešte vedel toto. Nedala by sa tá Zalman Z1 NEO nahradiť za niečo iné. Veď je to vlasne len krabica ktorá slúži na to aby sa do nej vložili tie komponent nie? Prečo je potom taká dráha? Ja sa tomu nerozumiem ale nestačila by niaka lacnejšia? Ovplyvní to moc výkon toho počítača? Jej úlohou je len dobre vypadať? Preto stojí 959 korun? Čo je na nej také zaujímavé? Vážne je nutné aby stála toľko?

To je hard? Vytvorenie bootovacieho média pomocou oficiálnej utility od MS zvanej media creation tool je len:

zapojenie USB flashky, spustenie programu (obyčajný dvojklik), stisknutie pár krát ďalej, zvolenie jazyka, a hotovo.

Inštalácia je to, že USB flashku strčíte do PC kde chcete Windows nainštalovať, zapnete nasledne počítač a spustí sa sama inštalácia, už len klikate ďalej, nastavíte meno, jazyk, atď, klikate ďalej a hotovo.

Všetko budete mať v návode, pomocou neho to musí zvládnuť každý,... na YouTube je stovka videí...

Takto vytvoríte bootovaciu flashku (instalačku) https://youtu.be/o3hSb1eqVaQ

to je celé, potom takúto flashku strčíte do nového pc, zapnete, a spustí sa inštalácia.

https://youtu.be/4afmiQbktyQ

Tie nastavenia tam nemusíte robiť, len odklikajte ďalej, a zadajte product key když si to vypýta.

A samozrejme stiahnete to zo Slovenskej stránky Microsoftu, aby ste mali systém v Slovenčine.

Aj keby Vás ojebali, a museli si kupovať aj 4 krát licenciu, kým by ste dostali tú, ktorá by fungovala, tak to vyjde omnoho lacnejšie než kupovať z prvej ruky... Ostatne sa ale toho neobávam, na bazos.sk sú niektoré inzeráty už dlhú dobu, a keby to bol ojeb, tak by to už samotný bazos odstránil.

Tak to sem zkopíruju ještě jednou, ale nedělám si iluze.

Dodání produktu

1ks legálního licenčního klíče pro Windows 10 Professional prostřednictvím e-mailu
odkaz ke stažení ISO souboru (nahradí nám instalační DVD)
manuál pro celou instalaci + plnou podporu z mé strany při instalaci + aktivaci

Teď můžeš zase napsat, že to není ze Slovenska a budou tě chtít okrást o pět euro.