Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Ubuntu - poraďte drobnosti. Češtinu pro Vera Crypt, FreeRapid Downloader, Format Factory.

Máme doma 2x notebook a nově využívám na obou Linux Ubuntu. Poprosil bych o rady na nějaké drobnosti, se kterými se setkávám.

1) Je čeština pro VeraCrypt v Linuxu Ubuntu?

2) Využívám 2 programy, které bych v Linuxu chtěl mít. Na stahování FreeRapid Downloader a na převod Format Factory. Možná na úpravu ještě Avidemus, ale ten používám jednou za čas. V Ubuntu software jsem tyto programy nenašel. Přitom se píše, že jsou multiplatformí, takže i pro Linux.I když třeba Format Factory je na slunecnici ke stažení už pouze na odkazu vstoupit do Googleplay. Jak je mohu sehnat a zprovoznit?

Předem děkuji za rady.

No já angličtinu bohužel neovládám, když to dám přes překladač, tak tam zase píšou, nepoužívejte Google translátor. Tak jsem to nějak pochopil, že program, který mám ve Windows, si můžu klidně vložit do Linuxu a spustit ho pak v terminále příkazem ./frd.sh. A ještě předtím tam nějak dát Javu. Tu jsem si ve Windows vždycky stáhnul přes spuštěním FRD jednou za čas, 3 hodiny jsem si stahoval vše, co jsem potřeboval a pak jsem jí zase odinstaloval.Ve Windows to zabralo pár minut.

No mně je v celku jedno, který program byl měl. FreeRapid je česky a funguje mi, proto jsem ho měl, ale nebránil bych se i jinému, pokud to bude také česky. Spíše mně jde o to, kde ho případně sehnat a jak konkrétně ho zprovoznit, protože mám zatím nulové znalosti s Linuxem a teprve se učím. Byl jsem zvyklý stáhnout program ze slunecnice.cz a ve Windows dát spustit. S tím terminálem v Linux je to pro mě výrazně složitější samozřejmě.

Byl jsem zvyklý stáhnout program ze slunecnice.cz a ve Windows dát spustit. S tím terminálem v Linux je to pro mě výrazně složitější samozřejmě.

.
Tak misto program.exe muzes pro Ubuntu stahnout pro tvé usnadneni program.deb.
.

[89339-vlcdeb-jpg]

.
Také bych ti doporucil v nastaveni aktualizaci povolit aktualizace (depozitar jako Canonical), pristup k aplikacim tretich stran, nebo aplikace muzes instalovat primo ze strore Ubuntu Software Center, pouzit snap https://snapcraft.io/store
Bezne staci, i pres prikazovy radek pro aplikace v depozitari jen napsat sudo apt, nebo apt-get install + nazev aplikace, jako treba pro VLC napises:
.

sudo apt install VLC

Stáhl jsem si program i .exe i .deb, ale nedaří se mi to rozběhnout. Studoval jsem nějaké články, viz.třeba
https://www.pruvodce-linuxem.cz/instalace-softwaru
kde se píše, že stačí 2x poklepat a je to, ale mně se to nedaří. Vždycky zatím zprovozním jen část něčeho a nefunguje to jako celek.
1. Aktualizace jsem povolil
2. Přístup k aplikacím třetích stran jsem povolil
3.Ubuntu software znám, to je dobré, ale není tam ten poslední program, který bych potřeboval
4.Snap jsem se díval také
5. S tím řádkem příkazovým mi to také nejde.

Nějak jsem zprovoznil Wine, ale extrahuje to (nebo jak to tam je napsané) a nic se potom nestane, když mám stažený .exe JDownloader
Nainstaloval jsem si nějakou JAVU - OpenJDK Java 11 Runtime,ale když kliknu na FreeRapid, tak mi to ukazuje, že potřebuji 1,6 Javu

Přiznávám, že jsem si na počátku myslel, že dostanu odkaz na nějaký web, kde si během minuty něco stáhnu, pak dostanu ten text do příkazového řádku, jak jsi psal pro VLC a tímse to vyřeší během dvou minut.
Místo toho toho to zkoumám 2 dny, abych nebyl napadán, že se nesnažím sám, že jsem neaktivní atd. Ale výsledek je ten, že jsem na půl cesty.

Tak na Windows jsem ho zprovoznil, ale na Linuxu se mi to zatím nedaří..... Jinak na vyhledávání nepoužívám Google ale DuckDuckGo....Viz.tvé Google je stejně nebezpečný jako nacisti, dávejte velký pozor, komu svěřujete svá osobní data!!!

Mno, už podle IP si myslím o dotazu své. Češtinu pro VC i TC jsem v životě nepotřeboval, Avidemux je tam, kde obvykle bývá, atd. "Doplňky" je asi myšlen aplikační software, tak se to nazývá i ve světě Windows. Aplikační software se v běžných linuxových distribucí obvykle nachází v binární podobě v repozitářích.
I když zcela zbytečné, pak prvé kroky vedou sem. Jinak doporučuji se vrátit zpět do náruče Redmondu.