Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velké soubory nelze přesunout na USB

Soubory větší než cca 4GB (např. film) nelze odeslat z PC na USB disk, přestože je na něm dostatek místa. PC hlásí, že soubor je "pro cílový systém souborů příliš velký". Proč a kde je to takto nastaveno a jde to změnit...? Díky very mač!

Řešení:

Změň formát toho disku z FAT32 na NTFS. Pokud to připojuješ jenom k PC, tak by neměl být problém. Pokud to připojuješ třeba k TV, tak si nejdřív ověř, že NTFS podporuje.

A já myslel, že od toho jsou poradny. Moje hloupost, stydím se velmi. Možná by stačilo nechat odpovědět ty, co poradí rádi a nemají s tím problém a sám si myslet své a neodpovídat. Člověk v poradnách obvykle hledá radu. Možná v rozčarování že se mu něco nedaří dotaz rychle napíše a pak si sám řekne, sakra, mohl jsem se napřed podívat do vyhledávání. Jindy zase spěchá a nechce se probírat stovkami odkazů a proto spoléhá, že mu někdo přímo, jednoduše a nezištně odpoví. A budeš se možná divit, takoví lidé existují. Naštěstí tady ale máme i věčné mravokárce, kteří mu místo praktické rady rádi řeknou, jaký je idiot a lenoch. Takže děkuji, možná se tady někdy zase na něco zeptám...

Jistě, máš pravdu, poradny jsou od toho, aby neustále omílaly tytéž triviální problémy. Rada je mimochodem i vytažení správného řešení z historie Poradny, pokud uživatel nekamarádí s googlem.

Mimochodem, reagoval jsem na Hosta, ne na tebe, takže se mi teď vyloženě vybavilo rčení o potrefené huse... Jinak díky za dobře míněnou mravokárnou radu, kterou se ovšem naprosto nehodlám řídit.

- vyhledání bývá mnohdy rychlejší než čekat až někdo napíše nějakou radu
- tebe baví stále dokola dělat stejné věci? Někdo se zeptá, odpovíš. Za týden se zeptá někdo jiný na to samé, odpovíš. Za dva týdny se někdo zeptá na to samé ....
- poznávací znamení: když je dotyčný lenoch upozorněn, místo aby si z toho vzal ponaučení, začne se rozčilovat, že my jsme tady přece pro něho, tak ať mu koukáme okamžitě poradit, že on sice něco chce, ale nemá čas (nebo jinou výmluvu) hledat ve starších dotazech. Klasika.

Mozno sa uz radsej ani nic nepytaj. My na poradni si viaceh vazime tych, co radia ako tych co sa pytaju a potom sa este oduvaju a taki ludia ako ty, ked je ich vela nam tych co tu radia (a radia dobre) plasia a oni sem potom prestavaju chodit. Vo vysledku sa potom dostaneme do situacie, ze tu nebude mat kto poradit a to nechceme.
Obcas je dobre pozriet sa na vec aj z druhej strany, nielen z tej svojej.