Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemDůležité Poradna bez reklamy

Na debatach mame vlakno o nevkusnych reklamach na debatach(poradni).
Pouzivame 2 systemy, Adsense sa riadi podla vaseho vyhladavania, takze ak vam ponuka pracku, asi ste googlili pracku, ak podprsenky asi spodne pradlo.
Obcas ma vsak Google problemy s istymi slovami, odkazmi a pod a tam sa nasadzuje automaticky Adnow reklama, kde mozete vidiet pomerne nechutne reklamy, ktore vam mozu vadit.
Toto bohuzial ovplyvnit nevieme, ale mame pre vas riesenie.
Mozete sa stat nasimi patronmi na nasom Patreone, kde uz od stupna Poradnak sa vam bude zobrazovat cela poradna a aj debaty bez reklamy.
Viac sa mozete dozvediet v nasom videu.

V pripade, ze je vas nick alebo kontaktny mail na Patreone iny ako na poradni dajte nam to vediet, pretoze inak vas nevieme identifikovat a upravit vase konto ako bezreklamove.

Edit: Na ziadost Merlousky pridavam odkaz https://www.patreon.com/user?u=16528082

loading...

Dovolím si vyjádřit se vůči společnosti PORADNA s.r.o. provozující poradna.net. Takto to vidím a vyjádřím se také k finanční stránce věci. Uvažuji v souvislostech a komplexně, protože vše se vším souvisí. Historicky pamatuji dost, včetně přechodu lidí ze zive.cz na poradna.net.

Vzhled stránek, funkčnost, použitelnost, obsah - hodnotím za 2.
Vnucenou reklamu vnímám jako nepřijatelné zlo, takže vydělávání si pofidérní reklamou, hodnotím za 5-! (projev zoufalosti).
Jaký král, takoví poddaní a takové království. Při vší úctě k panu Ing. jednateli, jeho rádoby vtipné komentáře, které snad radši ani nechci citovat, protože by pro něj nebyly dobrou vizitkou, tak vámi pane inženýre nezvládnutou krizovou komunikaci s veřejností hodnotím za 4. Bude vhodné, když si své příspěvky k vážným tématům a konkrétním příspěvkům znovu pročtete a zamyslíte se nad nimi se vší vážností a hlavně bez emocí. Tam kde řešíte vážné záležitosti, tím spíše že jsou existenční pro poradna.net, tam má smysl přistupovat výhradně se vší vážností a slušností. To vaše s. r. o. mi přijde poněkud socialisticko-demokraticky vedené a spravované. Na naprostou většinu stačí používat zdravý selský rozum a hlavně, nutné je počítat. Finance a lidé jsou u mne vždy na prvním místě a pokud tohle není v pevně nastavené symbióze, tak pak to směřuje k existenčním problémům. Za nutné k připomenutí považuji pofidérní černé ovce ze s. r. o., které se útočně vyjadřují znovu a znovu. Největším negativním škůdcem poradny je váš společník pan Karel. Netěší mne, že musím jmenovat, ale po tolika letech, využiji možnosti se takto vyjádřit a pokusit se vám pomoci si ledacos uvědomit. Problém je, když se někdo vyjadřuje ukvapeně a v emocích. Nervově labilní společníci by se neměli vůbec vyjadřovat ve svých slabých chvílích. Některým věkově starším a méně vyzrálým jedincům se nedostává umění sebereflexe.
Systémově je nutné to postavit tak, aby uživatelé měli možnost hodnotit rádce a hlavně společníky s. r. o. Jejich příslušnost k firmě by měla být na první pohled vizuálně zřejmá. "Algoritmus" hodnocení jednatele (rádce) musí mít na člověka motivační vliv a to tu zcela postrádám. Radit by měli všichni jednatelé a to tu také nezaznamenávám. Ti kteří si uvědomili vážnost, tak pravděpodobně šli do ústraní, doufejme že ze svého svobodného rozhodnutí. Vážím si podnikajícího, který je mi prospěšný radou a svojí prací.
Celkově mi to přijde manažersky a systémově nezvládnuté. Ve vedení firmy by měl být člověk který má životní zkušenosti, profesní zkušenosti z manažerské pozice, který vedl lidi a spravoval finance, alespoň ve středně velké společnosti. Takhle je to jen firma "kamarádů, kteří se neumí domluvit".
Sebereflexe je to, co zachrání tuto poradnu. Pan Karel ať se raději veřejně neprojevuje, je uštěpačně útočný, projevuje se jako "nevychovaný moudrý hlupák", lidi deprimuje a "zařezává" je. Poradně a provozující firmě škodí a táhne ji ke dnu.
Za nutné vidím, ve vedení firmy ustanovit tři jednatele schopné řídit společnost. Dva převáží názor třetího.
Dále za nutné vidím, aby lidé byli motivování a skutečně zaplacení za prokazatelně dobře odvedenou práci.

Pane inženýre, myslet si, že absolutní pravomoc jednatele by byla to nejlepší, to je v tuto chvíli zcela zcestné. Tento svůj názor na jedinečnost výhradního postavení jednatele jste měl pane inženýre obhájit, když jste zakládali firmu a ustanovovali jste si vzájemná pravidla. Co jste si domluvili a odpracovali, to nyní sklízíte i s úroky. Mnou napsané má pomoci, jak lidem kteří pro poradnu pracují, tak firmě jako takové. Můj názor je, že nutné je to od podlahy přehodnotit, vyhodnotit nová pravidla a řídit se jasně daným novým jízdním řádem. Případný prodej poradny bude jen důkazem manažersky a lidsky nezvládnuté práce, selhání a hlavně špatné komunikace jak uvnitř, tak vůči okolí společnosti. Přeji vám jen to dobré a děkuji za to že i mě pomáháte!

Dovolím si vyjadriť sa k tomuto príspevku, aj keď neviem, či to vzhľadom na jeho tón má vôbec zmysel. Začal by som tým, že poradňa je tu od roku 2005, zatiaľ čo spoločnosť vznikla až v roku 2011. To znamená, že šesť rokov bola prevádzkovaná len na vlastné náklady. A pokračoval by som tým, že úplne všetci sa za celý ten čas, odkedy v roku 2005 vznikla, venujú poradni len vo svojom voľnom čase a bez nároku na odmenu. Toto sú základné a všeobecne známe fakty, na ktorých padajú prakticky všetky "myšlienky" v príspevku, na ktorý reagujem.

V poradni sme doteraz nemali žiadnu zásadnú nezhodu, kedy by sme sa nevedeli dohodnúť. Takže určite nie sme firma "kamarádů, kteří se neumí domluvit". Traja konatelia, len aby mohli dvaja prevážiť názor tretieho, je v našom prípade úplný nezmysel. Predstava, že šikovný manažér by situáciu zmenil, je veľmi, ale že naozaj veľmi, naivná. Nefungujeme ako štandardná firma. Ľudia nedostávajú za svoju prácu žiadne odmeny. Aby sme mohli nad nejakým odmeňovaním za prácu vôbec uvažovať, museli by tomu zodpovedať aj príjmy poradne. To, čo je v príspevku vyššie označené ako vnútená pofidérna reklama a neprijateľné zlo, je v skutočnosti najdôležitejší príjem poradne, vďaka ktorému je vôbec možná jej existencia. Nie je to žiadna zvláštnosť, nič prekvapivé, je to úplne bežná vec na webových stránkach, ktoré sú "zadarmo". Blokovanie reklamy nám škodí, ale nevynucujeme si jej zobrazovanie tak, ako je to na niektorých konkurenčných webových stránkach.

Dobrý den, děkuji za váš názor a vysvětlení. Vážím si slušnosti, kterou jste do textu otiskl. Kéž byste poradnu zvládl pomoci udržet a znovu nastartovat. Přeji vše dobré...

Má prosba zní, zkuste se všichni oprostit od faktu, že píši anonymně. Vazba na konkrétní osobu je podružná. Smysl má přemýšlet v souvislostech a začít jednat zcela jinak. Pak je šance, že se podaří poradnu udržet a budete lidem pomáhat dále. Přeji hezký den.

Zdar pani, neslo by vratit bradavice a olezle palce misto tech vyskakovacich chujovin ktere pak zabiraji ctvrt obrazovky na mobilu a musi je clovek furt zavirat? Chapu ze peniazky jsou potreba, ale tohle je fakt hnuj.

Poradna nie je celkom komercny projekt, pretoze kazdy z nas ma svoje zamestnanie(svoju firmu) a nie je zavisly od prijmov z poradne.
Ale nechcem sa dostat do situacie, ze budeme do poradne tlacit vlastne peniaze, kedze uz aj tej radosti z nej je pomenej... a k tomu sme sa uz blizili.
Cisla hovoria jasne, uzivatelia neodchadzaju, prijmy sa yvrazne zvysili.
Ak ta otravuje tak to ma mrzi, stale sa vsak mozes stat patronom a mat poradnu bez reklamy.

ten mobilni masakr je snad ze seznamu... tak houby, cpe to sem google - kde je muj hosts?
bohuzel neovladatelny konzumentsky kram se nemuze rozumne branit, takze se rad od mobilu vracim k normalnimu pc.
jsem sam zvedav, jak se provozovatele rozhodnou.

Já blbec zapoměl napsat, že na pc mám adblock. Zkusím ho vypnout a uvidím.

takže reklamy mám i na pc po vypnutí adblocku. Zajímavé je, u obou zařízení pouze v herní sekci, kde mám zrovna Moderátora. Nevím, zda to stím souvisí ale v jiné sekci reklamy nemámj ka na pc tak i na mobilu.

Hele, reklama mi nevadí. Mohl bych si ji zablokovat, ale respektuji ji. Ale už to tu začíná být trošičku přes hranici přiměřenosti. Některé jsou moc velké, to ještě přežiju, ale i tak si myslím, že reklama by neměla hrubě narušovat uživatelskou zkušenost, což ty obří reklamy už podle mě dělají. Ta co je mezi stránkama a musí se vykřížkovat, tak ta je už výslovně rušivá a kontraproduktivní. Věřím tomu, že odrazuje lidi od produktu v ní, od používání poradny samotné a naopak je motivuje k hledání blokačního SW. V zájmu sebezáchovy bych to na Vašem místě zrušil. Někdy je méně více. Můj názor.

Vite o tom ze se casto deje, ze po kliknuti na nejake vlakno dojde k presmerovani na prazdnou bilou stranku kde se zrejme mela nacist reklama ale nenacte?

Vyber reklam je opet na urovni shnilejch palcu a pilulek na potraty. Bravo

bezny android, chromak, potvrzuju: po ranu tak co treti obrazovka full screen reklama, dost otravne, asi mesic v kuse czc a nabytek.
pro srovnani zpravy na lidovky.cz: stejna full reklama co druha stranka a to je stav, kdy uz se to neda cist, odtamtud musim prchnout.
ted vecer jsem to zkusil a google kladne zareagoval na zdravotni tema, zas vratil uhnile nohy. to se nehodi cist ani na zachode.
jestli je adsense jedina sit co trochu plati, tak jsme na tom dost spatne.
nebo ma google cesko za pokusne kraliky a rozdil od zbytku sveta tu testuje odpornosti, fak nevim.

Tak som to skusil na mojom mobile, kde sice primarne pouzivam Operu (tam to take hrozne nie je) a reklama vo fullscreene sa mi zobrazil len raz na cca 20 kliknuti na rozne temy na pc poradne. Takze zdaleka nie kazdy 3x.
Suhlasim, ze je to otravne, nam to vsak pomaha prezit.
Od isteho poctu patronov (respektive mesacne vyzbieranej sumy) som ochotny sa vzdat prijmu z reklamy. Bohuzial od toho cisla sme daleko.

Na Patreonu se píše, že bez reklamy to je za 5 USD.
Btw chodí někomu notifikace, když dostanete nového patrona?
Já se jím stal někdy v 2020, pár dní jsem čekal (už si to teda nepamatuju přesně), reklamy se mi stále zobrazovaly a ikonku u avatara jsem stále neviděl. Svět se mi zhroutil a zase jsem ten Patreon zrušil. A místo toho vypnul adblock. Aspoň tak.

Je to mozne, ja si uz nepamatam ako sme nastavili pravidla, ale nevylucujem, ze sa mozu menit;o).
Nechodi mi ziadna notifikacia, musim sa tam obcas pozriet...ono to tych 6 patronov za XY mesiacov by som si v notifikaciach ani nevsimol;o).
Snazim sa tam aspon raz za tyzden pozriet, ci niekto nepribudol.
Pardon mame 7 patronov.

Neustále se mi zobrazuje debilní reklama na Jana Krause (jak vydělal bžilióny na BTC), klasický podvod, o kterém psala česká média (zneužití známých osob k vylákání peněz). X-krát jsem odklikával závadnost této reklamy, že jsem to viděl už 158x, že mě to nezajímá, ale zbavit se jí nemůžu.
A druhý typ reklamy, jakási seznamka a na fotce je (možná atraktivní, ale mně protivná) haxna, také se mi to neustále vrací.

Může to být tím, že nejsem přihlášen ke guglímu účtu (což zásadně nejsem)? Kvůli tomu ovšem tak činit nemíním…

V PC, mobilní poradna mě nezajímá, stejně jako jakékoliv jiné weby.

Reklama je zlo. Reklamu blokujem VSADE - na nete, v mobile, ignorujem ju v realnom zivote, na verejnosti (billboardy, radio, ...)
NIKTO mi nebude podsuvat obsah, ktory ma nezaujima. JA urcim, co chcem vidiet, kedy a kde. NEZAUJIMA ma, ze je za to nejaky prijem - treba najst iny sposob monetizacie. Nie, nepytajte sa ma aky, neviem a nezaujima ma to. Ked je stranka, na ktorej adblock, alebo iny blokator nefunguje, tak na nu nepojdem, pretoze pokial mi bude permanentne podsuvat obsah, ktory ma nezaujima, tak o taku stranku a jej obsah nemam zaujem.
Adblock, uBlock, AdGuard, ghostery a adblock for youtube na desktope, youtube vanced a vivaldi na mobile, v televizore smart youtube next. To su aplikacie, ktore su na dennom pouziti. Ak sa to niekomu nepaci, je to jeho problem. Nastastie som programator, takze si viem upravit aj stranky, na ktore bezny adblock nezabera. Aplikacie v mobile sa tiez daju presvedcit, aby nezobrazovali reklamy. Reklamny hnoj by mal byt zakazany a ilegalny.

Vydieranie typu zaplat, alebo Ti zobrazim reklamu je neakceptovatelne. Nastastie sa tomu da branit. Nie som jediny, kto takto zmysla. Cim viac nas bude, tym skor vymizne tato pliaga. Drobna kontextova reklama mi nikdy nevadila. Tento bordel, ktory funguje dnes, ktory treba zatvarat, ktory zabera polovicu obrazovky, ktory je ozvuceny a pop-upovy, to je cire zlo. A ostatna reklama sa zviezla spolu s tym. Klasika - s jedlom rastie chut. Prevadzkovatelia stranok mohli mat nieco za drobnu kontextovu reklamu, takto nemaju nic a je to vylucne ich problem. Typicky zive.cz a kopec dalsich.

Zaujimavy nazor, ale chyba mi tam akykolvek naznak nahlad na problem z druhej strany.
Konzumujes obsah, ten obsah niekto vytvara a naozaj malokto si moze dovolit dlhodobo vytvarat obsah bez nejakeho prijmu z neho.
Ak by sme pristupili na to, ze vsetci budeme vsade blokovat reklamy a igornovat platene clenstva bez reklamy zmizne 95% obsahu na nete.
Ak chces rychlo zareaguj, mozno tu uz ani poradna dlho nebude;o).
(ale nie primarne kvoli peniazom, je to pre (ne)chut dalej nieco tvorit a rozvijat)

Šéfe, než to případně ukončíš, zkus dát na poradnu placené členství třeba 120 kč/měsíc, jak píšu níže. Možná se budeš divit, kolik lidí dokáže kvalitní obsah ocenit. ;-) Podle mě kdokoliv by potřeboval radu, tak si ten měsíc rád zaplatí, během něj vyřeší i několik problémů a pak si může dát zase na čas pohov. Nějaký zisk by to dalo a hlavně by to ušetřilo rádcům dost času i nervů s odpověďmi nevděčníkům.

O poradni nerozhodujem len ja bohuzial(nastastie) lebo keby ano uz to tak spravim davno;o).
Myslim, ze si staci udrzat (asi formou nejakych vyhod) z kazdeho poradne 5-10 najlepsich radcov a 99% veci, ktore boli vyriesene doteraz by sa vedelo vyriesit aj v buducnosti, kedze su to prave oni, kto robi ten "mainstream" tu.

Reklama je zlo.

To jsi napsal špatně. Správně má být "Reklama je nutné zlo".

Že to někteří autoři s reklamou bohužel přehání, např. podíl reklamy na stránce převyšuje obsah, v tom se shodneme.

Jinak tvůj příspěvek je typický názor člověka, který nikdy žádný obsah nevytvořil, jen "konzumuje". Nebo bys psal články zadarmo? Radíš jiný způsob monetizace, ale jaký, to už nevíš. Hm.

Když jsi jdeš koupit do trafiky časopis, taky z něho předem vytrháš všechny stránky s reklamou?

To je špatný příklad, protože za časopis musí zaplatit, aby vůbec ty reklamy v něm viděl a mohl je vytrhat, kdežto poradnu má zadarmo. :-) Aby to bylo korektní přirovnání, dal bych mu členství třeba 120 kč/měsíc a pak OK, ať si reklamy klidně blokuje. :-)

Takže to mám ještě platit členství, abych tady mohl radit? Protože rady zde může dávat každý, nejen stále osazenstvo.
Chodím sem zdarma, radím zdarma. Za 120 Kč měsíčně tu bude mrtvo přesně hned od zavedení něčeho takovýho. I 20 Kč je moc, jakýkoliv placený členství eliminuje 99 % návštěvníků. A to jsem ještě optimista. Pak se tu budeme moct leda plácat po zádech, sami.

Nebol by problem vymysliet system, kde ludia, co viac davaju ako beru budu mat obsah zdarma (bez reklamy samozrejme).
V minulosti som sa pohraval aj s myslienkou platenych radcov (kto ma titul dostaval by nieco kazdy mesiac), nicmenej to bolo v casoch, ked ekonomicky model vykazoval optimistickejsie cisla.
Keby bolo len na mne spravim z poradne privatne platene poradnestvo...radsej tu budem mat 50 platiacich ludi, co si to tu vazia, a preto si to platia ako 500 neplatiacich, kde si kazdy druhy mysli, ze je to tu jeho a ze vsetko co tu dostava musi dostat zadarmo.

Jenže ti neplatící ti dělají obsah, kterej naláká další. Obávám se, že by to dlouho nefungovalo. U placenýho poradenství zákazník očekává, že se jeho problém vyřeší a nejlépe podle jeho představ a sám víš, že některý záležitosti snad není možné vyřešit ke spokojenosti tazatele, nebo někdy prostě nikdo neví a problém zůstane viset bez jakýhokoliv výsledku.

Je to jako u online her - někteří platí, někteří ne. Ale potřebuješ i ty neplatící, protože ti dělají hráčskou základnu. Bez nich hra zdechne, protože těch platících není tolik a tudíž se i oni na to vyserou a nakonec nezbyde nikdo a celý to chcípne.

Tohle všechno je jen věc nápadu, jak to udělat. Členství by mohlo být i dobrovolné a mít tu výhodu, že tazatel, jako platící člen, by dostal odpověď přednostně a ti neplatící až později dle libovůle rádců. Tím by zůstala návštěvnost, ale byla by tu možnost určitého nadstandardu pro platící. Rádci by pak měli nějaké % ze zisku, dle frekvence rad a jejich efektivity. Takže ani oni by nepřišli o možnost radit zdarma a pokecat si.

Je to jen věc diskuze a nápadů, najít nějaké ideální řešení.

On to chce ale smazat, protože se mu to nevyplatí, a to ani s těma reklamama. A ještě mu za to tady nadávají. Tak podle mě je lepší, před smazáním, zkusit ještě placené členství, jako poslední možnost.

Samozřejmě rádci by to měli zdarma. Však admini už dávno ví, kdo tu dobře radí. Prostě by členství vyskočilo jen na toho, kdo by se chtěl na něco zeptat. Ještě bych tam přidal možnost jednorázové rady, kdy by tazatel platil jen za 1 radu, protože třeba nepotřebuje celý měsíc, a bylo by to třeba 20 kč / 1 rada + 10 kč za každou další radu na dotaz od téhož tazatele ve stejném vláknu.

Je jasný, že by návštěvnost klesla, ale návštěvnost koho? Pokud by to eliminovalo nevděčníky, kteří chtějí čas i trpělivost rádců zdarma a nejsou schopni akceptovat ani blbé reklamy na webu, tak by to bylo jen dobře. Rádci by aspoň neztráceli čas a nervy s někým, kdo neumí vůbec ocenit jejich snahu.

Umřelo by to. Těch, co by bylo ochotno zaplatit za radu, by bylo naprostý minimum. Naprostá většina uživatelů internetu je zvyklá na to, že radu sežene zadarmo a jakmile někde vyskočí nápis "Zaplať", stránku okamžitě zavře. Ve chvíli, kdy se tu objeví jeden dotaz denně, byť placený, odejdou i ti rádci, protože krom pomoci ostatním si tu chodíme i tak nějak pokecat.

Fleg ne že to chce smazat, ale "nejraději by to smazal". Chápu ho, za těch 16 let, co do toho vráží svoje prachy, čas a energii, už dokáže hodně unavit, ale zrušit mnohaleté dílo je často těžký i sám sobě obhájit. Možná by to mohl i prodat, ale zase je to o komunitě rádců, zadarmo radit pro zisk cizího nebudeme. Já osobně myšlenkou ani nezavadil o to, že bych za svoje rady tady mohl chtít peníze. Dělám to pro radost. Za peníze bych cítil povinnost se více angažovat a v té chvíli to není radost.

Za tie roky čo sem pravidelne chodím, by sklamalo ak by to tu zaniklo. Rád sem chodím ľudom poradiť, takisto som rady odtiaľto aj ja sám dostal alebo našiel.
Samozrejme každý nie je počítačový génius, a preto potrebuje aj občas pomoc. Ja sem chodím pomaly každý deň, ked prídem z práce. Pozriem čo je nové a ak viem poradím.

Ak by sa to tu malo spoplatniť malo by to naozaj negatívny dopad na túto stránku, lebo predpokladám že nikto nie je ochotný platiť dopredu ked vôbec nevie či mu ta odpoved pomôže. Aj ked si v niektorých prípadoch za to môžu aj samy ked nevedia ani poriadne vysvetliť o aký problém sa jedna