Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím poradíte mi, jaký koupit notebook?

Dobrý den, prosím poradíte mi, jaký zvolit notebook? Mám už víc než 10 let HP 6730 s. Přehříval se, dala jsem ho vyčistit, už je to o.k., ale začal hrozně chrčet a rachtat ventilátor, hlavně při zapnutí to zní děsivě. Chtěla jsem to opravit, ale pán mi to rozmluvil, že do toho svého notebooku už nemá cenu investovat (to mi říkali už před pěti lety, když odešel harddisk a pak před dvěma lety, když se přehříval a ještě šlape, byť je pravda, že s Vistou už jsem čím dál víc omezená...Než dodýchá úplně, budu ho ještě používat, ale zároveň pro jistotu, než se elektronika kvůli Covidu třeba rapidně zdraží chci pořídit nový. Ale moc si nevím rady, jak tomu nerozumím...Nemám žádné velké požadavky, používám to jen na internet, fotky, sem tam filmy. To je vše. Žádné hry (ty by akorát časem mohl vyžadovat 6 ti letý syn, tak na nějaké by to asi kapacitu mít mohlo...). Ptala jsem se na Alze, tam mi doporučil USB-C, že se bez toho notebooky časem neobejdou. No a našla jsem si, že otimální je full HD 1920x1080, Intel core procesor, alespoň 4GB paměť, 500 GB disk. Jelikož jsem chtěla zůstat věrná HP, našla jsem, že vše splňuje jen tento
https://notebooky.heureka.cz/hp-probook-450-g6-8mh06es/recenze/?s=6#reviews
Když jsem si přečetla jedinou recenzi, dost mě to vyděsilo....Ultrasonický zvuk způsobující pískání v uších, světlo způsobující migrény...Jak podle parametrů tohle poznat a jak se tomu vyhnout?
Moc děkuji

Velikost stavajiciho notebooku 15,4 palce vyhovuje? Mě se treba za 10 let zhorsil zrak a koupil sem si vetsi monitor 27.
Chcete výhradně notebook?
Toho rapidniho zdrazeni bych se nebal. Zdražení o 20 procent už tu je.
Kupovat ntb do zasoby je blbost, poběží mu zaruka a tezko dnešní notebook vydrží 10 let {nesmí se pouzivat olovena pajka}

Tak dle popisu cinnosti by bohate dostacoval tenhle:

https://www.czc.cz/hp-15-db1402nc-zlata/285960/produkt

Akorat by mi osobne chybela podsvicena klavesnice, zalezi, jestli na tom pracujes i v noci a mas rozsvicenou lampu nebo ne. Jinak mi ale prijde naprosto ok a za peknou cenu.

Jestli je tam pozadavek pro syna na hry, tak ale nemusi stacit. Herni notebooky jsou drahe.

Hodne velky kompromis by mohlo byt neco takovehoto:

https://www.czc.cz/asus-tuf-gaming-fx505dy-cerna/280575/produkt

Pozor neni tam CD mechanika, nekdo to muze jeste pouzivat.

Edit: A kup si k tomu externi disk na zalohy a filmy.

Děkuju, ten vypadá dobře. Jen mi není jasné, když je levnější o 5 tis. než ten v posledním odkazu, jak to, že má poloviční paměť...A těch 250 GB mi nepřijde moc...To mám teď a i když tam mám sotva patnáct filmů a pár fotek, pořád mi to hlásí, že je disk plný...

Co se týče hraní, nevím jak dobré PC potřebuje 7 mi leté nebo cca třeba 10 ti leté dítě...Co je herní konzole netuším...Ideálně bych mu to neumožnila vůbec, představa, že ba tom tráví hodiny mě děsí, ale asi by byl mezi spolužáky černá ovce...

A ještě prosím, co se týče těch informací v této negativní recenzi, je to možné? Myslím, aby tohle notebook způsoboval?
Děkuji
https://notebooky.heureka.cz/hp-probook-450-g6-8mh06es/recenze/?s=6#reviews

Pamet se u pocitacu a tedy i notebooku obvykle rika RAM a tu maji vsechny, co jsem daval odkazy na 8GB, dnes je to dostacujici.

Ty dva 15" maji ulozny prostor 500GB SSD a proto ti doporucuju k tomu koupit jeste externi disk, ktery pripojis pres USB.

Ten 17" ma 250GB SSD na Windows a programy a k tomu ma 1000GB HDD, ktery prave vyuzijes na fotky a filmy.

(Nejaky zalozni externi disk by jsi mela mit vzdycky, protoze data mas mit uchovana minimalne na dvou mistech, porouchat se muze vsechno a asi bys byla nerada, kdybys o fotky kvuli poruse disku prisla.)

Na CZC maji dobre vyhledavani, proto sam vyhledavam a davam odkazy odtamtud. Kdyz das nazev produktu (v tvem pripade cely nazev notebooku) nekam do vyhledavace, tak si sama najdes nejvyhodnejsi nabidku. Osobne nakupuju dnes vic na Alze, protoze tam maji casto nizsi ceny nez na CZC, ale jinak oba obchody jsou dobre.

7lete dite s tim vystaci, ale 10lete uz by potrebovalo notas za minimalne 35 tisic, aby na tom mohlo hrat nejnovejsi hry. Nebo potom koupit klasicky pocitac, ten vyjde o neco levneji.

Herni konzole je treba tohle: https://www.czc.cz/playstation-4-slim-500gb-cerna-fortnite-2000-v-bucks/266777b9/produkt

Musis k tomu ale mit nejakou televizi nebo monitor, ke kteremu to pripojis.

Je samozrejme na tobe, abys diteti urcila, kolik casu na tom muze travit, ale "neumoznila vubec" neni ani trochu dobry napad. Porad je hrani pocitacovych her pro deti lepsi nez koukat jen pasivne na televizi. Naopak u nekterych her se mohou i neco naucit.

já pořád z textu nevidím důvod nákupu ntb.
chtělo by to nějakou krabičku zotax, možná dnes běžný ssd disk (je drahý pro větší kapacity).
věrnost k hp: domácím uživatelům nedoporučuju ani náhodou.
norma usb s tím nijak nesouvisí, zatím jsou domácnosti v době, že nejspíš převažují staré hranaté usb2/usb3.

Děkuji, ale většině nerozumím...Proč není důvod k nákupu notebooku? Já bych tento stávající používala klidně dál, ráda bych ho opravila...Ale proč mi to teda všichni vymlouvají? A je pravda, že mi i vypadávají sem tam písmenka z klávesnice a hlavně ta Vista už podporovaná není. A nové Windows 10 to je cca 2000 Kč, ne? Tak fakt nevím...
K té značce. před těmi cca 11 ti lety mi doporučil tuhle značku kamarád ajťák. Za ty roky se to změnit mohlo. Jakou tedy doporučujete značku? Stejně se všechny asi vyrábí v Číně...Nebo ne?

vista je stejně zastaralá a nepodporovaná jako win xp. vista je navíc nesmírně žravá, starý hw ji neutáhne.
licence w10 se dá pořídit na neoficiálních zdrojích za cca 100kč. pak nepůjde o předistalovaný systém, čili ty ovladače musí někdo umět stáhnout.
notebook: někde jsem tu pochytil, že je možnost připojit k telce. jinak nový či repasovaný monitor vyjde na cca 2t., ten z ntb se mu nemůže kvalitou/rozměrem rovnat. také proto pochybuju o smyslu ntb.

pokud doteď není vybráno, základem normální práce je 4-jádrový cpu, z repasovaných něco od intel i5. (4.-5. generace umí win7, jestli je to důležité)
nové krámy pak něco s delší morální životností než 2 roky, čili jedině amd ryzen. energeticky rozumně pak s integrovanou grafikou ryzen-g.

značka hp byla sračka i před 11 lety. hodí se jen do hromadně spravovaných firem, domů ani náhodou.
jinak správný postřeh: rozhlédněte se ve své domácnosti, z číny je úplně všechno. jeden notebůů na tom nic nezmění. dá se vybírat jen trochu menší zlo. třeba asus jsou shity, ale zase je to taiwan.

Když je špatně HP i Asus, co je teda o.k.? Nic? S tím monitorem a PC to musím promyslet. Kromě postele je tady už opravdu jen místo na nějaký psací stůl pro dítě. Navíc nemáme kromě postele ani nic na sezení, proto je teď noťas na židli vedle postele, kde se sedí...
Šířka psacího stolu není asi dostatečná na monitor + klávesnici ( i když ta se dá schovat u PC stolku pod stůl). Navíc když by byl monitor na stolku, který by byl na opačné straně něž je postel, tak sedět opřený o zeď by znamenalo mít oční vzdálenost od monitoru délku místnosti cca 4 metry, to by musel být už větší monitor. A jsme u místa...Navíc jestli to správně chápu, PC se musí sestavovat, já tomu nerozumím a ani nemám nikoho, kdo by mi pomohl. Podobně s tím zlepšením pak kvůli případným hrám...
Technika mi přijde jde tak rychle dopředu, že pokud člověk nemá základy a není na čem stavět, nemá se šanci chytnout...Mám třeba tlačítkový telefon. I kdybych nakrásně měla na ten chytrý peníze, opět nevím, podle čeho bych vybírala. Že bych se s tím základní používání nenaučila strach nemám, ale všechny ty aplikace a možnosti bych opět asi nikdy nevyužila, nevím...A to nejsem žádný trotl, mám VŠ vzdělání a IQ 140, ale tohle jsem neměla potřebu roky řešit a ani nesledovala a ujel mi vlak...
Vůbec ani netuším, jak bych si zprovoznila televizi, kdybych ji chtěla, natož že dokonce už nějakou můžu sledovat a že je něco jako TV Horizon. To koukám jak Alenka v říši divů :-).

Dívej, pokud nemáš místo a s notebookem nemáš problém, tak ho klidně kup. Ano, stolní PC je ve vícech ohledech lepší (osobně ho mám a nedám na něj dopustit), ale pokud to používáš na internet, fotky a filmy, vystačíš v pohodě s notebookem. Sama píšeš, že s výpočetní technikou nejsi moc kamarádka, takže ti odpadne i starost instalace Windows a ovladačů. Pokud teda nemáš někoho kdo to udělá za tebe, jinak za to budeš platit. A budeš platit i za Windows. Dá se sehnat třeba za 100 Kč, ale takhle ho máš přímo nainstalovaný v notebooku a pro tebe o starost méně. I na tom notebooku si pustíš TV, jak jsem psal níže, máš internet od UPC, takže můžeš využít Horizon GO a nic k tomu dalšího nepotřebuješ. Pokud ten notebook nebudeš přenášet, anebo aspoň né moc často, tak si kup 17" nebo pokud ti dostačuje 15", tak i klidně ten. Jaký je tvůj finanční strop pro notebook?

Prosím Vás.
Nejsem až tak orientovaný na hardware, tak to napíši jen zrychleně a obecně.

Cestujete často s počítačem?
Ne?
Tak nepotřebujete titerný notebook.
To zvažte, zda jít do notebooku nebo za stejné či menší peníze do desktopu, nebo nějaké krabičky, tzv. mini-PC.
Velikost, kterou by zabíralo mini-pc je stejná , jako ten notebook.

Důležité je v dnešní době, aby to byl počítač s SSD jednotkou, ta pojede výrazně rychleji.
Těchto rad se prosím držte a rozmyslete si notebook, protože poruchovost notebooků je daleko větší než u stolních PC.
A stolní PC mohou být dnes velmi malé a levné. Přesto se na nich pracuje o 1000% lépe než na titerném, přenosném notebooku.

Za tyto peníze můžete mít slušnou sestavu, na které se narozdíl od kompromisního notebooku pracuje daleko lépe.

Děkuji. S notebookem necestuji. Spíš je problém v malém bytě. Notebook mám na židli vedle postele - náhrada za stůl, který není kam dát..Resp. je jediné místo, kam ale s nástupem do školy dám synovi nějaký stůl, kde bude dělat úkoly. Nevím, jestli tam dávat PC monitor. Vlastní PC může tedy být malé? Znám jen ty klasické objemné krabice...Já bych taky ideálně chtěla připojení přes kabel, nestojím vůbec o wifi, ale počítám, že stejně i k pevnému PC bych musela mít wifi router.

práce s myší mi nepřijde lepší než touchpad

To je opravdu nesmysl. Každá myš, která není vadná je lepší, než nouzový touchpad.
Dokonce existují pohyby myší, které na nouzovém touchpadu prostě neuděláte.
Toto píšete, protože nejste zvyklá pracovat s pohodlnou myší.

A ano, většina monitorů, která má HDMI vstup jde použít, jako TV-připojí se jen k set topboxu (jen bych si pohlídal, aby měl monitor rovnou reproduktory, jinak by to bylo bez zvuku).
Toto všechno mimochodem na notebooku by nebylo možné.

A WiFi znamená bezdrátový přenos internetu. Takže Wi-Fi router vůbec nebudete potřebovat.

Od UPC modemu stačí kabel strčit do počítače - a jede v něm spolehlivě internet přes kabel.
Není potřeba již žádný router. WiFi navíc umí snad všechny moderní modemy od UPC( teď čtu i ten, co máte).

Co se týče monitoru, tam jen doporučuji se vyhnout staré technologii TN, místo toho vybrat IPS.

TADY NA ODKAZE SI VYBERETE PODLE CENY A VELIKOSTI ÚHLOPŘÍČKY, která bude vyhovovat.
Předvoleny jsou už monitory s IPS a reproduktory (Aby to šlo rovnou použít jako jednoduchá televize).
Na značku monitoru se už nedívejte. Ono totiž záleží, jakou použil výrobce obrazovku, to udává kvalitu. Značka v tom téměř nehraje roli.
Jinak všechny monitory mají rovnou záruku minimálně na 2 roky.

K tomu už jen nějaký malý PC tady z nabídky.

A vyhoda tech mini PC, ktere budou topit uplne stejne jako notebook je jaka?

Normalni kvalitni skladany pocitac, dejme tomu nejaky trosku mensi ji bude stat okolo 15.000, k tomu klavesnice + mys 1.000 a k tomu monitor za 4.000 a jses na 20K. Takze oproti tomu 17" notebooku od HP nic neusetri.

Jiste, pokud doma ma misto a nechce to prenaset, tak je pocitac lepsi volba, nehlede na to, ze se da rozsirit casem o herni grafiku pro syna na plnohodnotne hrani PC her. Ale jestli bojuje s mistem, tak klidne at si poridi notas. Neco na hrani pro synka poresi casem.

Na domácí použití (monitor i jako základní TV na zprávy atd..) nemá notebook co dělat.
Ano, je pravdou, že spousta lidí má neustále notebook doma na stole a stále ho používají úplně stejně, jako desktop.

Jenže tím se zbytečně připravují o komfort stolní sestavy.
Kdo používá počítač, vždy je lepší uživatelský zážitek na normální klávesnici a myši.
Jediné, co bych ještě doporučil je něco s SSD, alespoň 0,5TB aby to nebylo líné a malé.

Do monitoru může zapojit i set top box a má z něj i televizi - pokud má opravdu malý byt a málo místa.

Notebook opravdu ne. A pokud chce teda ušetřit, tak klidně nějakou menší bazarovou sestavu a do té namontovat SSD.

Nevím jak Vy, ale já práci na notebooku s touchpadem nemám rád, jak na tu obrazovečku mžourám. Horší už je jen práce
na tabletu nebo smartphonu.

Ja taky notebook nemusim, ale znam spoustu lidi, kteri to pouzivaji presne jako tazatelka a problem s tim nemaji. A jsou fakt situace, kdy v malem panelakovem byte vyjde ten notas, ktery proste uklidis do supliku, kdyz ho nepouzivas, nejlepe.

Takze ano, tazatelku jsi upozornil, ale musi se rozhodnout ona a rozhodne bych nerikal, ze notebook je uplny nesmysl.

Mensi skladany a rozsiritelny pocitac za 16.000, kdyz pripoctu, ze neco si reknou za slozeni a bude si muset na aukru koupit Windows 10.

https://www.czc.cz/236918,248573,241084,230413,280888,228523,200400,131315/kody

Vyhodou by bylo, ze casem lze pripojit lepsi grafiku na PC hry.

Kdyby vydrzela do cervence, tak by tam mohla dat lepsi procesor:

https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-3400g/264416/produkt

----

setopbox se da koupit i do notebooku v USB flash provedeni.

https://www.czc.cz/avermedia-tv-tuner-dvb-t2-td310-bily/192109/produkt

Ok. Rozhodnout se bude muset stejně sama. :-)

Všechny ty monitory, ale kvalitou většinou strčí notebookovou obrazovečku do kapsy.
Ten tuner AVER bych stejně nedoporučoval, sám je mám dva a není jednoduché je nastavit a ovládat.

Navíc tuner někdy z ničeho nic blbne a píše: žádný signál! (dělá mi to na 2 sestavách a 2 těchto tunerech, nezávisle).
Jedinou možností je jej vypojit a znovu zapojit.

Další výhodou desktopu je jakáž takáž upgradovatelnost. 16GB do domácího PC je možná moc.
Jinak Ok. Když to tak vidím, tak bych na místě tazatelky zašel do bazaru a tam vzal něco soudobého za poloviční cenu.

Službu, kterou potřebuje jí to udělá úplně stejnou, ale výrazně ušetří.
Otázkou ale je jestli někoho takového zná, kdo jí to nakonec všechno ověří a zprovozní :-)

Já jsem to napsala špatně, myslela jsem modem a napsala jsem router...Otázka měla být, pokud je PC na jednom místě a může být v kabelu, zda je možnost nemít ŽÁDNÝ přístroj, který by byl zdrojem wifi a přesto bychom měli internet....(tj. zapojení do něčeho, co wifi nemá a funguje jen přes kabel).

Mám modem už cca 5 let. A jaký je rozdíl mezi modemem a modemem/routerem? A nemají ty novější modemy silnější wifi signál? Vypínala jsem tam wifi ručně, ale pak mi v UPC řekli, že to stejně wifi vysílá dál a že ten modem musí oni vypnout na dálku...Tak to snad je i nadále vypnuté. Ale je tam špatná ta šňůra, co se dává do zásuvky, jakmile se s tím koncem hýbne, tak to nefunguje. Tak to mám trvale v zásuvce a vypínám ten modem ručně...Nevím, jestli po tolika letech mám nárok na nový modem, ale bojí se toho, aby to nemělo ten wifi signál silnější a aby šlo to wifi vypnout. Absolutně to nepotřebuju, stačí ten kabel.
A jak jste to myslel, že se tam dají připojit dvě zařízení? To je odpověď na to, jestli by šlo si koupit zvlášť jen monitor a pak by šlo zároveň na monitoru něco puštěné přes notebook sledovat na monitoru a zároveň surfovat na netu na notebooku?

Ja mam treba Technicolor modem/router, mam ho 5 let urcite, spis jeste dele.

Tady je obrazek zezadu:

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/poruchy-rady-a-tipy/internet/technicolor-tc7200/nastaveni-a-zabezpeceni/prepnuti-modemu-do-bridge/

Ten zluty kabel je to co pripojis k pocitaci nebo notebooku a sama na obrazku vidis, ze ty zlute konektory jsou tam ctyri, takze se daji pripojit ctyri zarizeni.

Ale tak jak si to predstavujes to nefunguje. Jak to muzes zprovoznit na notebooku, jsem ti popsal dole.

Zarizenim se rozumi neco co ma v sobe integrovany nejaky "pocitac" - PC, notebook, herni konzole, chytra televize.

U vetsiny modem/routeru od UPC lze wifi vypnout v nastaveni. Navody jsou na webu UPC. Musela bys zjistit presne typ tveho modem/routeru, UPC pouziva nekolik typu.

Obvykle ale wifi potrebujes pro ovladani chytreho telefonu nebo tabletu. Takze wifi vypni jen tehdy, pokud opravdu nemas, jak ho vyuzit.

Modem mám přesně tento jako vy. Mám tam zapojený modrý internetový kabel.
Samotný monitor samozřejmě nemyslím zapojit do modemu, ale do toho notebooku. Pak by se zobrazovala stejná stránka na monitoru notebooku i na monitoru zvlášť. Stačilo by pak nechat jednu stránku - film běžet na tom monitoru a na notebooku zatím prohlížet jiná okna? (třeba si číst zprávy na Seznamu). Podobně mít puštěný TV pořad z Horizonu a zvuk mít na monitoru ve sluchátkách a zároveň mít film z ulozto puštěný na notebooku se zvukem?
Nebo to nejde a neexistuje možnost, jak mít puštěné dvě různé věci z netu, aniž by měl člověk dva počítače?

A ještě prosím dotaz k tomuto modemu. Když ho mám tak dlouho, tak pokud je tam poškozená ta koncovka přívodu elektřiny, vymění mi to UPC bezplatně nebo to něco stojí? A ty novější modemy, které mi pak dají, mají wifi signál silnější nebo stejný jako tento?
Wifi opravdu nepotřebuju, tablet nemám, chytrý telefon taky ne.

Vetsinou si na poradne tykame. :-)

Jak jsem psal dole, kdyz budes mit displej notebooku a zaroven pripojeny monitor, ve Windows 10 v nastaveni zvolis tzv. rozsirenou plochu a budes mit obraz na obou. Synovi muzes pustit neco treba z toho Horizon Go na monitoru a sama si muzes neco cist z internetu na displeji notebooku. Se zvukem to ovsem takto nefunguje, nemuzes poustet dva zvuky zaroven, ikdyz ma syn sluchatka a ty repracky, tudiz zaroven Horizon Go a Youtube nelze.

Zavolej na UPC a rekni ze modem je uz opotrebovany a kabel privodu elektriny na nem zlobi. Jestli ti ho zdarma vymeni. Nevim, jestli ano nebo ne. Mne samotnemu kdysi modem shorel, takze uz nefungoval vubec a zdarma mi ho vymenili.

Wifi ma na vetsine tech zarizeni stejne kvalitni signal. Vubec si s tim nemusis delat starosti a navic vetsinou jde wifi vypnout v nastaveni toho modem/routeru.

Napriklad, jestli mas take ten Technicolor, tak tady je manual, normalne se pripojis do nastaveni a muzes si to vypnout sama:

https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky/navody/internet/TC7200_manual.pdf

Na strane 48 mas obrazek, "zakladni nastaveni pristupoveho bodu ..." POVOLIT - povoleno. Tam nastavis zakazano a je to.

---

Alza, CZC, Mironet, vsechny ty obchody jsou v pohode. Zjisti ceny a kup tam, kde to budou mit nejlevnejsi.

Že HP ani Asus ne psal vlastně Brtnik, tak nevím, nakolik je to objektivní. Ten doporučovaný HP vypadá dobře, jen mě vyděsila ta recenze tady
https://notebooky.heureka.cz/hp-probook-450-g6-8mh06es/recenze/?s=6#reviews , kde pán píše, že notebook vydává ultrasonický zvuk a že má z něj pískání v uších, "blikající" oči a svádí to na použití levné techniky na řízení jasu....Tak tohle jako laik nemám
absolutně šanci poznat, ale zní to jako vyhozené peníze za docela hrůzu...Tak pokud tohle má HP ve všech....

asus je běžná značka na domácí notebukování, určitě raději než hp, nebo dokonce acer.
já se nejraději řídím vahou, pokud mám ntb tahat sebou, proto taky preferuju 14" modely, protože obrazovku využívám minimálně, vždy externí monitor.
kdo spoléhá na vlastní displej a ještě ho živí klofání v excelu, ten se bez numerické klávesnice a tím pádem 15.6" displeje neobejde.

co popisuje ten pískající občan, s tím jsem se nkdy nesetkal, pomůže jedině okamžitě vrátit.

parametry jsou celkem nuda: 4-jádrový normální procesor (i5 nebo ryzen), 8gb ram, ssd 250-500gb. váha/úhlopříčka podle potřeb.
síťový kabel je výhodou, ale tenčí modely se už konektoru zbavují, mají jen wifi, případně usb adaptér. dá se s tím žít.

a pokud se to nemá přenášet, preferuju raději velký monitor 24" s více vstupy, za ním schované nějaké mini-pc s ulv procesorem (jméno cpu má "u" na konci, parametry jako ntb)

Nikdy jsem se s tim nesetkal a u nas v praci maji lidi notasy od HP.

Za me nejhorsi znacka notebooku je Acer, do toho bych nesel. Zbytek je na jedno brdo, Asus, Dell, HP, Lenovo, osobne bych nemel problem ani s jednim. HP jsou asi trochu vetsi svine, protoze obcas maji konstrukci notebooku udelanou tak, aby treba vymena nebo pridani disku sla jen v drahem autorizovanem servisu, ale neni to nic zasadniho. Jak rikam, vzhledem k svinskemu chovani pri reklamacich a zarucnim i pozarucnim servisu bych se vyhnul predevsim Aceru.

Co to prosím je ten Horizon GO? V UPC mi nabízeli, že za větší měsíční poplatek můžu mít i TV, to jsem odmítla, TV moc sledovat nemusím. Proč by pak UPC měla Horizon Go, kde je to zdarma? To nedává smysl...A to se stačí přihlásit a budu mít přístup ke všem TV pořadům? ::)

Dívala jsem se na to a je to asi tak. připlatila bych si měsíčně 149 Kč, to jde. Mám k tomu dotaz, pokud bych si pořídila tohle a zvlášť obrazovku (kterou bych pak někdy mohla použít jako TV a stolní PC zároveň), mohla by ta obrazovka fungovat defacto jako televize, přičemž bych vše pouštěla teda přes tu horizon go v notebooku? (obecně, jestli se dá napojit obrazovka na notebook, tak že třeba filmy se sledují na obrazovce, ale maily atd. se vyřizují na notebooku?

Případně šlo by např., že by se pustil pořad přes PC na tom Horizon Go, který by se zobrazil na monitoru, který bychom měli zvlášť a přitom by šlo pracovat dál na netu? To by bylo geniální, protože teď je to peklo, zapnu notebook a syn si ho už uzurpuje a já nemám šanci...Takto bych mu něco pustila a mezitím mohla být na notebooku.

Ty notebooky, ktere jsem daval, maji HDMI konektor. Potrebujes teda monitor s HDMI (temer vsechny ten konektor maji) a pres HDMI kabel si napojis monitor na notebook. Obrazovku potom muzes pouzivat jako tzv. rozsirenou plochu a ano, obraz jakehokoli videa vcetne Horizon Go muzes sledovat na tom monitoru a zaroven v jinych programech pracovat na obrazovce notebooku. Jedine co nemuzes je poustet dvakrat zvuk, to samozrejme oddelit nejde, mas jen jeden zvukovy vystup.

Pro nazornost: video s filmem na monitoru + prace ve word na obrazovce notebooku lze, ale video s filmem na monitoru + youtube na obrazovce notebooku nelze.

Zvuk chápu, resp. monitor má přece taky zvuk, tak by to mohlo jít, když se dá noťas třeba do sluchátek a z monitoru půjde zvuk, ne?
A co se týče film + youtube, nejdou dvě stránky z netu zároveň nebo by youtube šel, ale bez zvuku? Pustit dvě jiné stránky z netu, každá na jednom by přece mělo jít, ne? Tj. já si budu číst zprávy na netu a syn se bude dívat na youtube na pohádky na monitoru?

Takže pořídit notebook s W10 a monitor se zvukem a konektor HDMI, doplatit u UPC Horizon Go a měli bychom dvě možnosti jak současně sledovat něco z internetu (jeden zvuk by byl ve sluchátkách) plus bychom měli na vybrané ploše (buď notebook nebo monitor) možnost sledovat pořady TV.

Rozumím tomu správně?
Monitor je cca 5000 Kč a noťas cca 15 tis., takže investice 20...To je maximální strop.

já si budu číst zprávy na netu a syn se bude dívat na youtube na pohádky na monitoru?

ano, presne tak.

měli bychom dvě možnosti jak současně sledovat něco z internetu (jeden zvuk by byl ve sluchátkách) ...

Ne, tak to nefunguje, protoze nejde o ty sluchatka a repracky, ale o zvukovou kartu a ta je v notebooku jen jedna. Zatimco graficke karty umi vetsi pocet vystupu, teda zobrazit obraz na vice monitorech (bezne 3 az 4 monitory, u notebooku minimalne dva), tak zvukove karty umi vetsinou jen jeden zvukovy vystup, teda bud repro nebo sluchatka. Kdybys teda mela pustene youtube a syn Horizon Go, tak by se nejspis slil zvuk obou do jednoho a byl by s toho mismas. On teda i zvuk je resitelny, ale je to slozitejsi a pravdepodobne nad ramcem toho, co muzeme vyresit takto na dalku na poradne.

Každopádně notebook bych koupil pres internet, pak se dá do 14 dní vratit pokud bude piskat blikat nebo cokoliv nebude vyhovovat.

Ceny bych porovnal pres heureka, czc alza, tsbohemia. Uprednostnil bych prodejnu v dosahu pokud to nebude o moc dražší kvůli vrácení / reklamaci.

Na ten stary ntb by se mohl podivat někdo šikovný kdo zjistí zda se da koupit original chladič s ventilatorem a jestli tam jde nahrát windows 10. Jak dlouho ale vydrží nikdo slibit nemůže.

Malý a drahý byt to je Brno nebo Praha? :-)

máš dojem, že někdo čeká 5 měsíců na tvoji odpověď?

proč repasovaný notebuk ne:
dnešní normální kancelářský stroj potřebuje: 4jádro, 8gb ram, ssd 250gb+
za takový repasovaný ntb dáš přes 10t / nový přitom stojí jen o 2t. víc - co si vybereš?

cenově zajímavé rozdíly z původních kolem 30t na cca polovinu sice existují, ale nemusí to být volba pro každého.