Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojeni EXCEL

Zdravím,

měl bych na Vás dotaz. Mám dva soubory / tabulky EXCEL. Mám v jedné tabulce v sloupec A kde se zapisují datumy a chci aby v druhé tabulce / souboru se připsal vždy datum, když ho někdo doplní do té první tabulky do sloupce A. Mám to na sharepointu online oba soubory. Je možné toto nějak provést?

Děkuji za odpověď.

Ten příkaz jsem zkopíroval funguje, pokud roztáhnu ten příkaz do více buněk a zkopíruje mi data, které jsem tam měl napsané. Jakmile něco dopíšu do jednoho souboru už neaktualizuje tu tabulku ani když dám aktualizovat vše na dané kartě. A ještě jedna věc nevím zda s tím máte někdo zkušenost, ale na sharepointu prostě online uložené tento příkaz vůbec nefunguje. Mám Excel 2010 je to nějaký problém? A co se týče toho online je tam nějaký rozdíl v tom příkaze?

Áno presne tak, len sa tým ukázala potreba ošetriť ten odkaz aj kontrolou prázdnej bunky.
Do druhého súboru do bunky A2 napíš vzorec:

=IF([PrvySubor.xlsx]Hárok1!$A2="";"";[PrvySuborA.xlsx]Hárok1!$A2)

A vyplň nadol, ako v tom obrázku čo si priložil. A keď to vyplníš až po 500-tý riadok, tak ti to bude aktualizovať až kým v prvom súbore do stĺpca A nezaplníš 500-tý riadok.

Pričom PrvySubor.xlsx je názov Tvojho súboru, z ktorého chceš prenášať dátumy do Tvojho druhého súboru a začal som od bunky A2 keďže A1 je záhlavie.
Hárok1 možno bude treba prepísať tiež, je to názov hárku (u teba to bude asi List1)

Chápu dobře že ten první příkaz co jste mi radili smažu a vložím tam tento. A tento odkaz vkládám do souboru kam chci aby se mi ty datumy přepisovali a ne do souboru , kde ty datumy jsou zapsané že ano? Pokud ten vložím ten příkaz místo tam toho, dá mi to dvakrát vybrat soubor já to vyberu a poté mi to napíše do buňky pouze chybu: NÁZEV?

No nič, tak od začiatku:
Otvorte si obidva subory a usporiadajte ich vedla seba a to tak, ze vlavo budete mat ten, kde mate datumy a vpravo ten, kam chcete, aby sa datumy prenasali. Do prvej bunky, kam chcete, aby sa preniesol prvy datum, napiste znamienko = a mysou kliknite na tu bunku, odkial chcete, aby sa ten datum preniesol. Potom stlacte Enter a pravy subor ulozte a zavrite. Potom ho opat otvorte a skopirujte sem, ako to Excel do tej bunky zapisal. Potom vam napisem ako ma vyzerat ten vzorec.

No nejsem zas takový amatér, ale někde je chyba. A musím na to přijít asi sám, protože když dám = do souboru kde chci aby se ty datumy vkládaly a kliknu do druhé buňky odkud chci aby se ten datum přenášel tak to nic neudělá. Protože mě to jen přepne do druhého souboru ale za to = to nic nenapíše, prostě to nefunguje. Ale pochopil jsem správně že chcete adresu toho souboru odkud beru ty datumy to je toto: =[Zkouška.xlsx]List1!$A2

To môže platiť, len ak je to odkaz na iný list v rámci toho istého súboru (lebo tam nie je obsiahnutý názov iného súboru).
V takom prípade by tam tie apostrofy nemuseli byť, ale ak to tam tak máš, tak ich ponecháme a potom to má vyzerať takto:

=KDYŽ('Expedice 2020'!$Y$1503="";"";'Expedice 2020'!$Y$1503)

čo znamená, že: KDYŽ zdrojová bunka 'Expedice 2020'!$Y$1503 obsahuje nič (t.j.: ""); tak výsledkom bude nič; v opačnom prípade bude výsledkom obsah zdrojovej bunky 'Expedice 2020'!$Y$1503

Lenže pozor: tento vzorec obsahuje absolútny odkaz $Y$1503, to znamená, že pri vypĺňaní nadol bude zachovávať stále odkaz na bunku Y1503 (riadky sa posunom vzorca nebudú prispôsobovať)! Spôsobujú to tie doláre. Ak to má byť vypĺňateľné nadol, musíš vymazať znak dolára pred číslom riadka a potom by vzorec by vyzeral takto:

=KDYŽ('Expedice 2020'!$Y1503="";"";'Expedice 2020'!$Y1503)

Ten dolár pred písmenom stĺpca zas "uzamyká" zdrojový stĺpec v prípade vypĺňania doprava. Keďže to nebude Tvoj prípad, môžeš vynechať aj ten dolár.