Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza a záruka

Dobrý den,je toto normální?
Dobrý den,
dovolujeme si Vás oslovit v rámci Vaši reklamace ASRE20487714, kde po bližším prozkoumání ze strany autorizovaného servisního střediska bylo zjištěno, že případ nelze řešit v rámci výrobcem uznávaných záručních podmínek, ale je pouze možné řešit celou věc dále jako pozáruční opravu. Pozáruční opravu je nutné uhradit z Vaší strany, přičemž suma v tomto konkrétním případě je 600 Kč bez DPH. Servisní vyjádření pod čarou.
V případě, že s cenovým návrhem na pozáruční opravu souhlasíte, dovolím si Vás požádat o zaslání Vašeho souhlasu nejpozději do 1 pracovního dne. Pokud byste v této lhůtě nereagoval, budeme to považovat jako nesouhlas s navrhovaným řešením a zařízení bude stáhnuto zpět z autorizovaného servisního střediska. V opačném případě, tedy odsouhlasení pozáruční opravy je nutné brát v potaz, že se nejedná o záruční reklamaci a tudíž se na tento případ nevztahuje zákonem stanovených 30 dnů.
Souhlas je závazný a nelze jej vzít zpět.
Na prvotní vyjádření se váže lhůta 1 pracovní den. Pokud již konverzace probíhá, lhůta se krátí na 24 hodin na každou odpověď z Vaši strany. Jestli-že neobdržíme vyjádření v požadované lhůtě, dojde k automatickému zamítnutí.
V případě souhlasu uhradíte částku až při vyzvednutí přístroje.
Vaše vyjádření a reakce zasílejte výhradně v odpovědi na tento email pro dořešení Vašeho případu v co nejkratší době.
Děkujeme.
__________________________________________________________________________________
Diagnostikou byl zjištěn vadný
operační systém, na který se
nevztahuje
záruka.

loading...

Já tu teda taky nechci polemizovat, ale mně to smysl také nedává. Běžný člověk si jde koupit počítač s Windows a očekává od toho, že to bude fungovat. Nerozlišuje, co je od jakého výrobce a co je čí problém, proč by měl. A pokud něco nefunguje už z výroby, odnese to na reklamaci, logicky. A kdo je za to zodpovědný? Ne, není to ani Microsoft, ani výrobce, ale ten od koho ten počítač koupil. Ten ať si to poté řeší s kým chce. Ale to je ve finále zákazníkovi taky jedno, jen chce funkční produkt tak, jak bylo uváděno.

z jednej strany máš pravdu, lenže tuto ked sa to týka rozdrbaneho systemu tak za to berie zodpovednosť predajca...Ak by bola mechanická závada na komponentoch čo by zapričinovali nejaky problém, tak by som alzu chápal.Len že z toho čo sa tu píše nedošlo k žiadnemu mechanickému poškodeniu a netobook sa neda riadne použivať na čo si ho zákaznik kupil.
Čo z namená že neoprávnene mu zamietli reklamáciu a požaduju od neho peňažnu uhradu lebo vedia že je v takychto veciach neznali...Ja osobne by som to riešil spätným emailom s tým, že ak nebude vyhovená reklamácia budeš kontaktovať SOI a vpripade potreby aj súdne za pokus o podvod

Pokud jsi to dostal funkční při prodeji tak bohužel. Ale stejně bys dopadl i u jiných prodejců. Nejčastěji si to lidi rozeserou sami (netvrdím, že je to tento případ), může se stát a stává chyba při aktualizacích microsoftu, může vypadnout elektrika něco se blbě zapíše, nějakej zákazníkem instalovaný program/hra/crack něco rozesere nebo někdo chytí vira třeba z pornostránek.

Je lepší se to naučit instalovat sám, mít trochu kontrolu nad tím co si tam nahráváš. PC prostě není navigace v autě kterou zapneš a nestaráš se.
Pokud je to notebook bude mít na 99procent recovery oddíl takže po záloze dat bys měl v manuálu najít postup jak to jednoduše dostat do výchozího stavu.
Ta angličtina-bohužel taková praxe velký výrobce použije anglickou verzi na kterou aplikuje jazykový balíček (nebo si ho vybereš při prvním zapnutí).