Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se naučit psát javascript pro TamperMonkey a Greasemonkey?

Dobrý den, je tu nějaký znalec schopný pomoci mi napsat snad jednoduché javascript kódy, které by bylo možné úspěšně použít přes pluginy TamperMonkey a Greasemonkey?
Cílem bude mírně upravit vzhled stránky zobrazované u uživatele, pro jeho osobní potřebu.

Zoufale se ptám, je nějaký nástroj umožňující naprostému laikovi ve stylu wysiwyg zadat co a proč se má v pluginu se stránkou stát a tím se dostat k výstupnímu javascript kódu?

Kdysi jsem se naučil základy programování, je to ale dost let a jsem skoro kmet. Nicméně vím, že mi zůstala schopnost logického a analytického myšlení.

Raději férově na rovinu položený dotaz, než se neumětelsky plácat. Rozhodně se nebráním vzdělávání se, naopak jej velmi vítám. Věřím, že se chytnu a osamostatním se v psaní kódu. Prosím, mohl by mi pomoci někdo ochotný, když jsem v těžkých začátcích? Dobrý parťák vítán!
Děkuji. :beer:

---------------------------------------------------
Šel jsem do sebe. Změnil jsem původní předmět dotazu z "Jak napsat javascipt pro TamperMonkey a Greasemonkey?".
Laicky tuším, že bych měl začít od HTML, CSS a postupovat dále. Prakticky jsem cizinec na cizím kontinentu a potřebuji se domluvit rukama a nohama... :i:

Změna předmětu, původně: Jak se naučit psát javascipt pro TamperMonkey a Greasemonkey? (host)

Preco chces hned zacinat JS? Ako zaciatocnik by si skor mal pochopit zaklady html a na JS prejst neskor, ked uz mozno prejdes zase postupne k php.
Na jednek strane sa chces nieco ucit, na druhej strane pozadujes WYSIWYG, co mi pride trosku, ze si protirecis.
Nebude lepsi v tvojom pripade nejaky editor, ktory ma aj nejake menu a scripty uz v zaklade?
Zacat hned JS je podla mna blbost.

Předem se omlouvám za pravděpodobně nekonzistentní vyjadřování se. Odbíhám od PC a nenechají mne se v klidu soustředit. Je to náročné... :x:

Odpověď na váš dotaz je prostá. Potřebuji realizovat pár úprav jisté www stránky tak, aby se v mém PC zobrazovala dle mých potřeb. Autor ji není ochotný upravit. Použiji javascript řešení přes TamperMonkey/Greasemonkey. Konkrétněji případně sdělím napřímo člověku ochotnému mi pomoci.

Primárně mi tedy jde o příležitostné kódování pro účely použití javascipt kódu v TamperMonkey/Greasemonkey, u mne jakožto laického koncového konzumenta obsahu jistých www stránek (cizí autor), jejichž zobrazení chci upravit pouze pro moji potřebu.

V podstatě s vámi souhlasím. Je mi jasné, že bych musel jít cestou HTML, CSS...
Vůle je, jenže nevím, zda budu mít další potřebnou kapacitu (schopnosti, životní čas se mi krátí). Moje představa a požadavek byly, aby mi někdo napsal javascript kód a vysvětlil mi na těch pár řádcích co a proč takto udělal. Ano, bude to vytržené z kontextu, ale mě to okamžitě pomůže praktickým řešením. Nejraději bych nějakou sérii ukázkových článků pro samostudium.

Pokud mi vůle a čas dovolí, tak se pravděpodobně budu chtít snažit sám dále učit. Takhle jsem zatím nepolíbený...

Asi tuším kudy by mohla vést cesta "oklikou", abych se dostal k požadovanému řešení a nemusel se učit jazyky. Vysvětlím snad vhodný příklad - pokud možno, nechci jít cestou x kurzů autoškol, knih pojednávajících o pravidlech provozu a testů, a to vše jen pro to, abych se mohl učit řídit auto na poli, abych si užil adrenalin krosení v terénu. V mém věkovém poločase rozpadu je to vše již s velkým otazníkem. :i:

Odpověď na druhou otázku zní, ano, snad by mi pomohl vhodný wysiwyg editor. Napříč programy se však neorientuji a proto jsem doufal, že mi tu poradíte. Klidně to spatlám takto, hlavně že to bude fungovat pro moji potřebu.
Díky za čas který mi věnujete. :beer:

-------------------------------------------
Admina ještě prosím o opravu nedoklepu v předmětu vlákna. Chybně javascipt, správně javascript. Snad to někdo dočetl až sem. Díky za váš čas.

Děkuji za naději!
Například v tomto článku, namísto bublin nacházejících se za větami, potřebuji věty v bublinách vnořené (ČJ) zobrazit pod větami které jsou v AJ.

Vizuální příklad potřebného výsledku.
I've got a lot of money. (úprava 1 - zde javascript odstraní ikonku bubliny)
Mám spoustu peněz. (úprava 2 - sem javascript vloží větu v ČJ, která se zobrazovala v bublině po najetí kurzorem myši)
(úprava 3 - zde javascript vytvoří prázdný řádek)
I've got a lot of friends. (úprava 1 - zde javascript odstraní ikonku bubliny)
Mám spoustu přátel. (úprava 2 - sem javascript vloží větu v ČJ, která se zobrazovala v bublině po najetí kurzorem myši)
(úprava 3 - zde javascript vytvoří prázdný řádek)

Kdybych měl spoustu peněz a spoustu přátel mezi programátory, tak bych jim rád zaplatil. Bohužel v této situaci nejsem. ;-)

Teď vážně, pokud to někdo zvládne zrealizovat, tak mi to moc pomůže při učení se AJ.

Takový hrubý nástřel:

// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://www.tampermonkey.net/index.php?version=4.10&ext=dhdg&updated=true
// @grant        none
// @include      http*//www.helpforenglish.cz/*
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';
    const elements = document.querySelectorAll(".tooltiptext");
    elements.forEach(elm => {
        elm.innerHTML = elm.title;
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm);
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm.nextSibling);
    });
})();

Mockrát děkuji! Pro mne obrovská pomoc. V rychlosti otestováno. Můžu si případně dovolit přijít s dalšími návrhy na vylepšení? V roli uživatele HFE stránek budu vděčný, a pokud se rozhodnete finální kód dát veřejně k dispozici (asi sem?), pomůžete spoustě lidí. HFE má silnou základnu uživatelů, takže v tom jednoznačně vidím smysl. Děkuji za věnovaný čas a pomoc. :beer:

Uznávám a respektuji.

Ještě prosím o úpravu kódu v zájmu lepší čitelnosti a zvýšení přehlednosti při splnění následujících podmínek.
Vždy v místě, kde je umístěno barevné pole (šedý lem + světle oranžová buňka) na pozadí textu, v nichž je předchozím kódem upravovaný text s bublinovou nápovědou, dojde ke změně barvy písma z modré na černou.

Touto druhou úpravou však nebudou dotčeny původně "obublinkované texty" nacházející se mimo zmíněné oranžové pole (pravděpodobně to tak nikde na stránkách stejně nemají).

Vizuální příklad.

I've got a lot of money. (černá barva textu)
Mám spoustu peněz. (černá barva textu)

I've got a lot of friends. (černá barva textu)
Mám spoustu přátel. (černá barva textu)

// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://www.tampermonkey.net/index.php?version=4.10&ext=dhdg&updated=true
// @grant        none
// @include      http*//www.helpforenglish.cz/*
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';
    document.querySelectorAll(".tooltiptext").forEach(elm => {
        elm.innerHTML = elm.title;
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm);
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm.nextSibling);
    });
    document.querySelectorAll(".correct").forEach(elm => { elm.style.color = "black" });
})();

Děkuji za úpravu.

Ještě vás prosím o 3. úpravu v zájmu minimalistického vzhledu, který mi zlepší čitelnost.
Potřebuji automaticky vymazat dvě barevná pole (šedý lem + světle oranžová buňka) na pozadí textu, ve kterých byl při předchozích úpravách upravovaný vzhled textu. Děkuji.

// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://www.tampermonkey.net/index.php?version=4.10&ext=dhdg&updated=true
// @grant        none
// @include      http*//www.helpforenglish.cz/*
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';
    document.querySelectorAll(".tooltiptext").forEach(elm => {
        elm.innerHTML = elm.title;
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm);
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm.nextSibling);
    });
    document.querySelectorAll(".correct").forEach(elm => {
        elm.style.color = "black"
    });
    document.querySelectorAll("blockquote").forEach(elm => {
        elm.style.backgroundColor = "white";
        elm.style.border = "none";
    });
})();

Další úpravy už dnes nedělám.

Dobrý den,
pro mne to dosud byla velká pomoc a jsem moc spokojený.
Ještě prosím o trpělivost a pomoc s touto úpravou.

Po načtení stránky se zobrazí v celé šíři stránky (= obrazovky monitoru) pouze text výukového článku, který se nachází v hlavním textovém poli (rámu).
Vše ostatní v okolí nebude vidět, a ani nebude viditelné orámování rámečkem.
Hledal jsem nějaký doplněk/plugin, který by to zvládl, bohužel bez úspěchu.

Ukázky v PNG a PDF:
Uloženo na ulozto.cz https://ulozto.cz/tamhle/qqlHjlT0PLYl/name/Nahrano-31-7-2020-v-13-28-24?view=box

Antivirová kontrola:
HFE - úprava - SHA256 = 1750fa21306eeeb0e1f172b457cfc824b7ddfa55d61fc1e8ab8cd1220888d099.PNG
https://www.virustotal.com/gui/file/1750fa21306eeeb0e1f172b457cfc824b7ddfa55d61fc1e8ab8cd1220888d099/detection/
HFE - úprava - SHA256 = d900081279e111cfb8664a2973df54163ae84c027e95330bd4a0fe3079d46706.PDF
https://www.virustotal.com/gui/file/d900081279e111cfb8664a2973df54163ae84c027e95330bd4a0fe3079d46706/detection

Mockrát děkuji. :beer:

// ==UserScript==
// @name         New Userscript
// @namespace    http://tampermonkey.net/
// @version      0.1
// @description  try to take over the world!
// @author       You
// @match        https://www.tampermonkey.net/index.php?version=4.10&ext=dhdg&updated=true
// @grant        none
// @include      http*//www.helpforenglish.cz/*
// ==/UserScript==

(function() {
    'use strict';
    document.querySelectorAll(".tooltiptext").forEach(elm => {
        elm.innerHTML = elm.title;
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm);
        elm.parentNode.insertBefore(document.createElement("br"), elm.nextSibling);
    });
    document.querySelectorAll(".correct").forEach(elm => {
        elm.style.color = "black"
    });
    document.querySelectorAll("blockquote").forEach(elm => {
        elm.style.backgroundColor = "white";
        elm.style.border = "none";
    });
    const header = document.querySelector(".article-header").outerHTML;
    const content = document.querySelector(".article-content").outerHTML;
    document.body.innerHTML = header + content;
})();

Mám dojem, že ses původně ptal, jak se to naučit dělat sám. Tak teď tě asi nechám, aby sis to opravdu sám zkusil.

Děkuji! :beer:
Omlouvám se, ale tohle nezvládám. Viz poznámky pod čarou *.

Prosím o skript pro změnu barvy textu pozadí tak, abych si sám mohl do kódu zadat vstupní barvu pozadí určenou ke změně a požadovanou barvu pozadí na výstupu.

1)
Poslední úprava způsobila šedé pozadí. Musím si to dost zvětšovat do velkých písmen, protože jsem zrakově K. O. ::) Mám vypnuté skripty z předchozích úprav. Potřebuji bílé pozadí. Nechápu co přesně způsobuje to nechtěné šedé pozadí. Testoval jsem to tak, že jsem nasadil skript pouze dvou řádků kódu z poslední dnešní úpravy, který řeší zobrazení do plné šíře displeje.

2)
Snažil jsem se u předchozí úpravy se změnou barvy textu přijít na to, jak zadat barvu původní (vstupní byla modrá) a jak zadat barvu novou (po změně černá). Nezvládl jsem to. Obávám se, že tohle je nad mé schopnosti a možnosti.
Prosím o skript pro změnu barvy textu z modré na černou tak, abych si sám mohl do kódu zadat vstupní barvu ke změně a požadovanou na výstupu. Snad jsem dobře dohledal, že by to mělo jít přes "hex colour". Změním si tak červený text na černý.

3)
Ještě prosím, kdyby to šlo trochu odsadit aby text nebyl přiražený k levé a pravé hraně displeje, když to čtu v jednom sloupci přímo na monitoru.
Nejlepší pro mne bude, když si budu umět nastavit číselně v kódu šířku okraje okolo textu v záhlaví + zápatí + na levé straně + na pravé straně.

------------------------------------------

*
U předchozích úprav jsem pochopil, že se jedná o "pár řádků" kódu. Ne, nemyslím si, že je to snadné, určitě to vzalo čas na přemýšlení a vytvoření. Tohle je pro mne španělská vesnice a lenost v tom není. Doufal jsem, že vysleduju jisté souvislosti, snažil se upravit kód, ale vždy s chybami a bylo to k ničemu. Jediné co jsem zvládl, že v předchozím kódu jsem pochopil, že "elm" lze nahradit za "elementary".

Připomíná mi to vyšší programátorskou při konfiguraci jednotky Mikrotik. Vítězem se stali američtí okupanti s Ubikvítí. ;-)
Analogicky, zde je vítězem pan Wikan, kterému jsem vděčný a děkuji... :beer:

Tak jsem na to po hodině přišel.
document.body.style.backgroundColor = "#FFFFFF";
Opravdu jsem se snažil, ale tohle nezvládám. Došel jsem k tomu hledáním a zkoušením pokusů a omylů. Nemá smysl se trápit. Kdyby to bylo jako ve starém dobrém Pascalu, tak si snad i po těch desítkách let vzpomenu. javascript je však pro mne zcela neznámý jazyk. Učit se ho kvůli těmto úpravám by vzalo více času než se s někým domluvit, aby to upravil.

Můžete mi prosím někdo napsat skript pro změnu barvy textu písma tak, abych si mohl sám uživatelsky do kódu zadat vstupní barvu textu určenou ke změně a požadovanou barvu textu na výstupu, po změně provedené skriptem? Potřebuji, aby skript fungoval na veškerý text v rámci celé stránky. Potřebuji to použít například když černý text splývá se šedým pozadím stránky a nemůžu to ukoukat očima.
Děkuji. :beer:

Příklad:
Text (v černé barvě #000000) bude změněn na modrou barvu textu (#0000ff), a to v rozsahu celé stránky.

Nadpis dotazu:

Jak se naučit psát javascript...

Úryvek z dotazu:

Rozhodně se nebráním vzdělávání se, naopak jej velmi vítám. Věřím, že se chytnu a osamostatním se v psaní kódu.

Úryvek z tvého příspěvku

Můžete mi prosím někdo napsat skript pro změnu barvy textu písma...

Sorry jako, ale to mi nějak nepasuje.

Dobrý den, již jsem to psal v pátek. Opakovaně jsem to nezvládal a tak jsem to vzdal. Uvědomuji si, že je pro mne kontraproduktivní učit se tři jazyky - html, css, javascript, to vše jen pro pár řádků tolik potřebného kódu. Poučen životem ten čas raději věnuji tam, kde to má smysl. Děkuji za pochopení.

Pro lepší pochopení a uvědomění si to zkusím jinak a znovu.

Opravdu nemělo a nemá smysl mne chytat za slovo. Měl jsem vůli "naučit se" psát kód, ale racionálně jsem to musel přehodnotit. Jsou to prosté úvahy. Zrovna tak, jako je zdánlivě prostých těch pár řádků kódu, pro které je mi tu opakovaně naznačováno, že bych měl zaplatit. Když tu čtu sáhodlouhé litanie radící např. s HW, kdy často dochází k nesmyslným až absurdním názorovým třenicím nad potenciálním elektrošrotem, tak si říkám, tohle je opravdu neúměrné. Pro mne má smysl věnovat energii a korunky tam, kde opravdu vidím nutnost, nikoli pouhý smysl.

Dovolím si postavit úvahu a prosbu jinak. Můžete prosím někdo napsat javascript kód pro poradna.net, který zlepší čitelnost diskusí, hlavně večer za tmy?
1) Diskusní vlákno v šíři obrazovky,
2) možnost volby barvy textu a barvy pozadí (noční režim).
Děkuji! :beer:

edit:
Abych nebyl opět opakovaně vláčen, tak administrátora prosím o změnu názvu vlákna na "Javascript pro TamperMonkey a Greasemonkey". Děkuji.

Opravdu nemělo a nemá smysl mne chytat za slovo.

To není chytání za slovo, ale když něco jiného píšeš a něco jiného děláš a měníš názor z hodiny na hodinu, tak se tomu někdo může podivit.

...dochází k nesmyslným až absurdním názorovým třenicím nad potenciálním elektrošrotem...

Něco jiného jsou třenice a diskuze (výměna názorů) - od toho je to Poradna - a něco jiného je programování kódu na míru.

Pro mne má smysl věnovat energii a korunky tam, kde opravdu vidím nutnost, nikoli pouhý smysl.

Ten, kdo by za tebe psal kód, by taky třeba svoji energii mohl věnovat jinde a smysluplněji...

...tak administrátora prosím o změnu názvu vlákna...

Možná nějaký jiný administrátor, já nebudu měnit název podle toho, jak se zrovna tazatel vyspí.

Dále už nebudu reagovat, abych nechal prostor ostatním, kteří ti třeba budou chtít kód napsat. Jen jsem napsal, jak to cítím já, neber to moc osobně.

Název vlákna je zavádějící. Ještě někdo uvěří, že se tu může něco naučit. Nemá smysl lidi uvádět v omyl.
Začínám se obávat, že se tu časem dozvím, že tazatel při dotazu na HW má jít studovat elektroprůmyslovku, aby si věděl rady s HW.
Taky vám to přijde tak absurdní?

Už jsem nechtěl reagovat, ale jeden z nás je nechápavý.

Začínám se obávat, že se tu časem dozvím, že tazatel při dotazu na HW má jít studovat elektroprůmyslovku, aby si věděl rady s HW.

Podle tvého uvažování by dotyčný tazatel napsal "Chci se naučit skládat počítače" a pak vzápětí "Přijeďte mi sestavit počítač". Jestli v tom nevidíš rozdíl, tak já ano.

Ale nechci se dohadovat, radši budu energii věnovat skutečným dotazům, kvůli tomu tady Poradna je.