Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilator alebo ochladzovac vzduchu?

Zdravim, precital som si tieto temy a su tam celkom zaujimave tipy a nazory.

https://pc.poradna.net/questions/81004-mobilni-klimatizace
https://pc.poradna.net/questions/2923840-ot-mobilni-klimatizace-do-11-tisic

V byte kde byvam, budem byvat len tento rok, prip. buduci, takze klasicka klimatizacia neprichadza do uvahy a mobilna je hlucna, po prestahovani by som riesil iba klasicku, takze sa mi to ani neoplati, takze mi neodporucajte klimatizaciu, viem ako funguju, vyhody, nevyhody, taktiez neodporucajte vonkajsie zaluzie, prezil som uz polovicu leta, takze hladam uz iba nieco jednoduche.

Potrebujem ochladit len maly priestor kde sedim, pri pc stole, nie celu miestnost.

Viac-menej by som chcel ventilator alebo mini-ochladzovac vzduchu, taku klasicku "kocku" za 20-30€/500Kc.

Moje otazky:
- Moze mini-ochladzovac vzduchu sposobit plesne v byte? Tie vacsie pri dlhodobom pouzivani udajne mozu.
- Ako dlho dokaze mini-ochladzovac fungovat? Vraj po zvyseni vlhkosti sa vypina.
- Ako dlho vydrzia filtre/naplne na vodu?
- Je lepsi mini-ochladzovac alebo klasicky ventilator? Prip. v com je jeden lepsi?
- Ma nejaky zmysel USB ventilator, prip. ako doplnkovy, ktory by mohol fukat aj na tvar - bez nasledkov?

Nasiel som este externe folie na okna, udajne znizia teplotu az o 9 az 18°C, ale to sa mi zda prehnane, ma ich niekto a vie potvrdit znizenie teploty - o kolko stupnov? Kedze v miestnosti je chladnicka a herny pc, niekedy ide aj naplno, tak maju take folie zmysel? - Ako dlho vydrzia, aka je udrzba, prip. nevyhody a pod.?

Mate este tipy na ine riesenia - ale nieco lacnejsie, kedze mozno uz buduce leto budem byvat v inom byte, nechcem tu investovat zbytocne vela.

Kazdopadne, urcite chcem aj ten ventilator alebo mini-ochladzovac, ine moznosti budem prip. riesit potom.

Dakujem.

Dakujem este raz za odpovede.

Tie folie budem zvazovat, ale urcite chcem ventilator alebo tu chladiacu kocku, co by ste si vybrali? Chcel by som nejak pocitovo prijemnejsi vzduch, uz len obcasne ovievanie papierom je celkom prijemne, uz len co si vybrat?

Uz som sa pytal, ale ako funguju tie chladiace kocky, co sa tyka naplne, filtrov, nechcel by som po 2 tyzdnoch dokupovat nove naplne za 10 alebo 20€, to by som radsej kupil obycajny ventilator.

Dik.

Inak uz teraz mam vnutorne zaluzie natocene sikmo, tak aby sa svetlo odrazalo, snad to aspon trocha pomaha.

Mam este par otazok:

- Ked mam byt orientovany na vychod, ma zmysel rano vetrat, ked uz na okna hodiny svietilo slnko, alebo len kratko? Resp. je lepsie cez den vobec nevetrat, az vecer, alebo obcas?
- Pomoze nasmerovat ventilator do otvoreneho okna, aby vyfukal teply vzduch, alebo je to nezmysel?
- Ma zmysel studena voda alebo lad v nadobe umiestnena niekde na stole, bez ventilatora? Dokaze to aspon mierne znizit teplotu, alebo zvlhcit vzduch, cim by bol pocitovo prijemnejsi?
- Mate este nejake tipy na jednoduche ochladenie vzduchu, alebo priamo ochladenie tela, lad v sacku obaleny uterakom, aby to nesposobilo omrzliny?

- Este k tomu, ci ochladzovac alebo ventilator, co kombinacia, kupit aj ochladzovac aj ventilator, malo by to zmysel, mozno ochladzovac pouzivat s prestavkami a okrem toho ventilator, ktory je vacsi a zrejme lepsi ako pouzivat ochladzovac bez naplne?

Ochladi to chodidla a krev, ktera tam proteka to roznese do celeho tela.
Ve vedrech ochoreni nehrozi, jakmile se ochladi, tak to zase nepotrebujes (a nechces prochladnout od nohou, protoze to chodidla tolik nevnimaji (ostatne to je taky jeden z duvodu, proc zrovna nohy - muzes si dovolit vetsi tepelny spad) a tak te zacne varovat az celkovy pocit zimy, coz uz neni zrovna dobre.)
Hrozi, ze se ti "rozmaci" kuze na nohou, stejne jako bys tu dobu plaval v bazenu - pomuze po vytazeni nohou je osusit a namazat nejakou indulonou ci jinym kremem.