Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchátka špunty - čistenie a negatívne skúsenosti so Samsung

Ahojte,

chcel by som sa opýtať na vaše skúsenosti s štupľami sluchátkami, kúpil som na vianoce bezdrátové Samsung galaxy buds, sú dosť drahé (stáli vtedy 119eur t.j. 3000Kc už po 25% zľave), používala ich dcéra a viem že dáva na to pozor a su vpodstate čisté.

Už po 8mesiacoch jedno začalo hrať zle, slabo a blbo, reklamáciu ale zamietajú aj autorizovaný servis a nasledne po mojej stažnosti aj samotný Samsung, na zaklade "odborného posudku" v ktorom len tvrdia že som niečo porušil (neviem čo?) a ako dokaz dávajú fotku kde na povrchu sluchátka (na tých dierkach odkiaľ ide zvuk) je minimálne množstvo mazu, dierky su ale prevažne voľné, proste minimum mazu, na 8mesiacov kvázi čisté.
Samsung mi nie je schopný ponúknuť ani čistenie, ani nijak nevychádza v ústrety, ponúka len "opravu výmenou" za 229eur (pritom nové sa dajú zohnať dnes už pod 100eur). Otrasný prístup, od Samsungu už nikdy ani špárátko.

Chcem sa opýtať aké máte skúsenposti vy so štupľami všeobecne? Čistite ich nejako a koľko vydržia?

Ďakujem

Umývať uši :-)

Sňať gumené násadky, vyčistiť.
Premriežkované otvory do slúchadiel jemne prekefkovávať starou zubnou kefkou namáčanou v liehu. Ja som si to dovolil na moje cca 30 € QCY v rámci prevencie.
Neručím za postup ale mojim to neublížilo

Nehtem je občas očistím, toť vše. :-D A fungují mi už pár let výborně (stály asi 120 kč).

Zřejmě jsi koupil šmejd, od Samsungu se divím, a ten jejich přístup, tak to je opravdu neuvěřitelné, asi už si od nich raději také nic nekoupím.

Tož pri pohľade na foto čo iné možno konštatovať, ako to, že si im poskytol motiváciu, do ktorej logicky zadrapli (či už dôvodne alebo nie). Pre nich je jednoduché zvaliť to na znečistenie. Prvý pokus o vyriešenie problému...
Bežne sa stretám s odbitím pri prvej reklamácii, a až pri trvaní na tom, že ako príčinu odmietaš ich prvé stanovisko (musíš vyvrátiť ich tvrdenie) sa možno na to pozrú hlbšie. Všeobecne, nielen Samsung.
Takže si to mal najprv vyčistiť. Skús vyčistiť, ale tak, aby nemohli zvaliť vinu na spôsob čistenia (musíš byť predvídavý a predpokladať, že najbližšie drapnú do neodborného čistenia a preto musíš popísať spôsob, ako si to čistil a vyvrátiť im zbraň, že si to mohol čistením poškodiť ty) a ak sa posluch nezlepší, tak reklamovať znova. Potom budú MOŽNO skúmať príčinu a riešiť nápravu.
P.S. Pri čistení používať maglajs v hlave, nenosíš ho len ako ťažítko. Skúsil by som to tou perforovanou časťou nadol (predpokladám, že vystupuje voči telu špuntu, kvôli nasadzovaniu gumených násadiek) plytko namáčať a chvíľu i nechať namočené v liehu a v nezmenenej polohe to následne utrieť a nechať vysušiť i zvnútra. Prípadne pred namáčaním ešte pridať poklepanie, nech nečistoty vnútri popadajú na ten perforovaný pliešok, kde by ich ten lieh dosiahol a rozpustil...

Normalne to ani nie je vidiet ma to cele tak 3mm, a nepredpokladal som takyto pristup, som slusny clovek cakam aj od firmy od ktorej som kupil za posledne roky veci za tisice eur aj slusne jednanie. Ved predsa je rozumenjsie keby to vycistili oni profesionalne (trebars by som za to aj dal nejake eura), ked su taki mudri.
Trval som na tom a aj tak to zamietli aj druhu reklamaciu a aj VOC Samsung a furt omielaju dookola to iste.

Mne skor uz ide len o skusenosti ludi, ci kazdemu odchadzaju vsetky stuple po 8mesiacoch, alebo ci mam kupit ine alebo co. Od Samsung si uz urcite nekupim vzivote nic.

"A kde žiješ" - no, dobrá otázka, žil som 18 rokov v Nemecku kde sa ľudia správajú k sebe slušne a firmy sa snažia aby bol zakaznik spokojny. Určite by to tam hneď vymenili ale nepamatám sa že by som niečo niekedy reklamoval.

Jasne že to skusim očistit, tak ako si písal by som to čistil aj ja, ale nemyslim si že také drahé sluchátka majú takto odchádzat, preto ma zaujíma kolko vydržia ľuďom špunty, a či/ako ich pri tom ľudia čistia. Nepotrebujem dosiahnuť reklamáciu, môžem aj kúpiť iné, zatiaľ neviem (aj to je zmysel mojej otázky - ktoré bluetooth vydržia viac? JBL? nejaké iné?). Momentálne máme nové drátové marshally, vraj hrajú super, ani neviem či má zmysel kupovať ešte ďalšie bluetooth, ale zaujímalo by ma či ich pravidelne čistiť alebo netreba.

Nie nenapadlo. Preco by to mal zamietat? Nikde v navode som nevidel informaciu ze je zakazane to strkat do ucha alebo ze je zakazany kontakt s usnym mazom. Sluchatka do ucha predsa musi byt na taketo podmienky konstruovane.
(a to je aj zmysel toho dotazu - maju sa sluchatka po 8mesiacoch pokazit, kvoli tomuto? kazia sa aj tebe? Ty ho tam mas menej? Zmensi si obrazok tak aby to malo 3mm, a tak na to pozeraj)

nemam ho menej, ale usi si umyvam, pouzivam sluchatka denne, spunty sem tam ocistim, ale nikdy som ich nemal tak spinave. a ano, je to mozne, ze sa poskodia prave tym mazom. ked pojdes reklamovat napr. mobil a bude vyzerat ako od posledneho bezdomovca spod mosta, myslis, ze ti reklamaciu uznaju?

V realite to vobec nevidno je to minimalne mnozstvo, a nemyslim si ze 150eurove sluchatka by mali byt takto haklive. Pozri si nizsie odpoved napr. na ipodoch je nejaka ochranna sietka.
A stale si nie som vedomy co z navodu som porusil co by mi malo zrusit zaruku.

ty si typicky problemovy zakaznik, najmudrejsi, vsetko vie, vsade bol, vsetci su na teba zli, iba ty mas pravdu. jednoducho si si sluchatko poskodil usnym sajrajtom a preto nehra - logicky sa na to nevztahuje reklamacia, pretoze k poskodeniu doslo vinou zakaznika. netusim co riesis.

Riesim to ze k poskodeniu doslo vinou vyrobcu, pretoze to zle skonstruoval. Ked sa ti rozpadnu topanky tak ti nemoze vyrobca tvrdit ze to neni jeho vina lebo su topanky spinave, ked si ich pouzival v sulade s navodom.

BTW. ja som vzivote takmer nic nereklamoval, nechapem odkial beres obvinenia ze som problemovy zakaznik.

Ako si dosiel k tvrdeniu ze prave to je pricina problemu? Ty si nejaky jasnovidec?
Napr. tu https://eu.community.samsung.com/t5/wearables/galaxy-buds-volume-balance-issue/td-p/1041670/highlight/true/page/3
na niektorej strane pisal ktosi ze mu pomohlo vybit ich uplne, lebo sa to preplo do nejakeho testmodu, a podobne.

Dobre ty si vseveduci jasnovidec a vies ze to treba cistit pravidelne aj ked v realite tam skoro ziadnu spinu nevidno, to sa pytam. Ako to cistite a kolko vam vydrzia a KTORE. Mas samsungy? Ak nie tak aby si raz nedopadol aj ty tak.

k tomu tvrdeniu som dosiel na zaklade foto, kde je dane sluchatko nevycistene a plne usneho mazu. netusim ako inak ti to mam napisat. a ak sa pytas co si porusil, porusil si podla navodu toto:
Zacházení s ušními nástavci Základní údržba • Po použití očistěte ušní nástavce měkkým suchým hadříkem. • Udržujte ušní nástavce suché. Dbejte na to, aby se tekutina nedostala do styku s ušními nástavci a aby do nich nevnikla. 2 Ušní maz nebo nečistoty z přijímače očistěte kartáčkem nebo jiným nástrojem. Při čištění ušního mazu nebo nečistot příliš netlačte. Mohlo by dojít k poškození přijímače. pochopil si? inak pouzivam KZ ZS5, v zivote by som si predrazeny samsung nekupil, nekazia sa mi, pouzivam ich pravidelne cca 3 roky.

Velke (over-ear) pouzivam sennheisery za 300eur ci kolko neviem presne oznacenie, su vyborne mam ich uz asi 5rokov (pouzivam len obcas nie denne).
Spunty ja nepouzivam vobec, pouziva ich dcera. Hladam skusenosti ludi aby som nevyhadzoval zas 150eur na nejake hovadiny co nevydrzia ani pol roka.

Inac co sa tyka toho samsungu, ked som to tam niesol tak som cakal ze dobre aj keby som bol ja na vine, tak ze mi trebars ponuknu vymenu za 20-30e apod, alebo nejake cistenie alebo nieco, sak to pre ten samung robia cinania urcite za par eur za sluchatko. A nie ze mi ponuknu vymenu za 229eur, to je uplne sialene takto urazat dlhorocneho zakaznika. Su uplne pometeni? To ti pride normalne?

Už jsem myslel že neukážeš po tvé snad 2 roční abstenci :) Snad nás někdy poctí navštevou i Tochewood.

na zaklade "odborného posudku" v ktorom len tvrdia že som niečo porušil (neviem čo?)

Ilustracni fotografie ?
Neměla tam být na tom kovovém supportu s dírky ochranná síťka ? IMHO tam měla být a není (což mohla být odstraněna špatným čištěním), tak to nemusí uznat.

Co se týče sluchatek, místo špuntů, ted již přes rok používám pecky "Air pods" které mne z těch všech vyhovují nejvíc, jak kvalitou, zvukem tak i vydrží baterie a snad jediné pecky co mi drží pohodlně v uších.
Ty špuntové, nějak rychle se mi tam nečistoty nechytala (z kapes a podobně) , jednou za čas, jsem zdělal ty gumičky a ty pod horkou vodou oplachl, tu ochranou (né cednik) sítku jen ofoukl nebo jemne otrel spilkou do usi.
[91161-spair-png]
(teď ty sluchátka mají tu ochranou krabičku která slouží i jako dobiječkou, což nebyl špatný nápad)

Jsem se ze zvědavosti podíval jak je to s výměnou kde jde vyměnit i jedno sluchátko, ale cenu výměny neuvádí.
https://getsupport.apple.com/?caller=kbase&PGF=PGF32003&category_id=SC0285

Takže jsi je jim poslal?
Jestli ano, a odmítli ti reklamaci nebo náhradu, vyžádej si výpis, výsledek kontroly a důvod odmítnutí.
Na sluchátkách není nic víc jak normální degradace užíváním časem, tak jak má člověk stále mastné ruce, reklamace nemůže být odmítnuta na základě otisku prstu.
(upřesni, ze byly exklusivně čištěny dle přiloženého manuálu)

Ono mohl jsi padnout na debila nebo stagistu, určitě bych je kontaktoval znovu, třeba padnes na někoho jiného, pokud možno novým mailem s ref. štítkem/tickets, číslem reklamace.
(většina lidí nenapíše, zkrátka to překousnu, Samsung zkouší a ví to, vyjde jich to levněji že jo. Opravdu bych tam napsal, přece jen nejde o sluchátka za dvacku)

PS: Navíc tam není ukazaný interiér sluchátka jen exteriér, nic co by vypovídalo, že se něco dostalo dovnitř a narušilo správnou funkčnost sluchátka, nic co by Samsung podněcovalo odmítnout reklamaci.

Dík, ja už reklamaciu nebudem riešit len ich preberiem a skusim doma len vycistit a vybit (ako sa pisalo na anglickom fore co som dal link vyssie). Nemam na reklamacie ani čas ani nervy. Planoval som prave kupiť aj telefon S10 alebo S20, aspon ma prebudili a kupim radsej sony xperia 5, mozno bude aj lepsi. Zaujimave je to s tou sietkou, budem si to pripadne vsimat nabuduce, ze ktore maju sietku. Dik za info