Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Update windows

Zdravím
Mám v pc 2 ssd disky.Na jednom je systém,druhý je odkládací a na hry atd. Teď byl zcela prázdný. Dnes jsem koukal na aktualizace a byla tam aktualizace windows.Tak jsem ji spustil,stahovalo se,instalovalo se,restartovalo se,na nic se mě neptalo a výsledek? Najednou vidím,že na tom prázdném disku je zabráno 16 GB. Naformátovat nejde,dá se to nějak vrátit?

tvoje windows nemají normálního správce souborů, který by zobrazil obsah disku?

typickou chybou aktualizací windows, která trvá teprve 20 let, je to, že aktualizace po sobě neuklidí a nastaví si na dočasný instalační adresář vadná práva.
práva jdou změnit (třeba na everyone) a smazat.

1) opravdu je takový problém sem dát screen ze správy disků nebo ze správce souborů, který by ukázal, co na tom volném-nevolném disku je?
2) když je to pro tebe problém, tak to neřeš. windows rád rozbaluje své aktualizace na volný disk. že neumíš zobrazit skryté soubory nemá na funkčnost windows vliv.
3) třeba si aktualizace windows udělala z volného disku zbytečný recovery disk. ale u tebe nefunguje správa disků, nejdou vyčíst názvy oddílů, nejde zobrazit jejich obsah, nefunguje sejmutí okna alt+prnscr, tak co s tím.

na tom prázdném disku je zabráno 16 GB

Nemáš na tom SSD aktivovaný pagefile / SWAP ?
Před tou aktualizací či upgrade jsi měl na C:\ dostatečně místa ?
Když zadáš zobrazit skryté soubory, taky na tom SSD nevidíš žádnou složku či soubor ?

Promiň,to nevím,co je. Jenom vím,že do teď to fungovalo normálně. Dal jsem tam film,byl tam,vymazal jsem ho,byl pryč.Nainstaloval jsem hru,byla tam,odinstaloval,disk byl prázdný.Až dnes,po té podělané aktualizaci,která byla poměrně dlouhá,je tam najednou 16,2GB obsazeno.Jako kdyby se tam instalovali windows.Ale když ho rozkliknu,není tam nic. Ale jak jsem psal,když se podívám do správy disků,je tam systém. Naformátovat nejde.

Ta aktualizace byla windows 10 version 2004. Nacpalo se mi to i na ten druhý disk. 400 MB systémové soubory,které prý nelze odstranit,jinak systém nebude fungovat.A co těch 16GB virtuální paměti? Na systémovém disku jsem měl dostatek místa,proč to je na tom druhém.Je pravda ,že jsem u toho celou dobu instalování neseděl,ale pokud je více možností,kam co instalovat,tak to čeká na potvrzení.

Verze 2004 proběhla jako upgrade, tedy komplet přeinstalace. Pokud na to nebylo dost místa na C (a 47 GB možná nemuselo stačit), tak se použilo místo na D. Až se naučíš udělat výpis ze Správy disků, uvidíme. Některé ty soubory časem zmizí samy. Mohou být taky "schované" ve skrytém adresáři (lze "zviditelnit" v nastavení Zobrazení).