Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tiskne mi ve Excelu o stránku víc

Prosím vás o radu. V Excelu mám vytvořenou aplikaci, kde si po nákupu něčeho přepíšu od koho jak dlouho záruka atd, (připnu účet a uložím). Teď se něco stalo a mě při tisku vytáhne ten první list a vytiskne to co má, ale i druhý, kde nic není. Vlastně o nic nejde, ale byl bych rád, pokud by to tisklo, jen to, co má. Prázdny list samozřejmě vrátím do zásobníku a není problém. Já jsem dokonce odstranil prázdné řádky za tou mou aplikací, přesto táhne to ten druhý papír. Proč?

děkuji

Tohle někdy dělává, že si prostě Excel myslí, že na druhé stránce je něco k vytištění. Někdy pomůže smazat prázdné řádky a sloupce - úplně odstranit, nejenom smazat obsah. Protože tam můžou být nějaké neviditelné znaky, ohraničení a podobně.

Buď data překopíruj do nového sešitu nebo nastav Oblast tisku v menu Rozložení stránky.

Jednoducho ti oblasť, ktorú excel považuje za oblasť s údajmi, presahuje, či už riadkami, ale skôr by som povedal stĺpcami, do ďalšej stránky. Existuje na to viac dôvodov, neviem o ktorý ide u teba. Daj si zobraziť rozhrania strán a skontroluj, príkazom CTRL+End, bunku, ktorú excel považuje za poslednú. Uvidíš, či posledná bunka je za prvou vodorovnou alebo zvislou šrafovanou čiarou. Alebo napriek tomu, že posledná bunka je v oblasti prvého tlačeného listu, môžeš mať nastavenú oblasť tlače, ktorá ide až za rozhranie strany.
Okrem toho má excel v nastavení stránky príkazy, aby sám nastavil percento zmenšenia tak, aby všetko vošlo na predom definovaný počet listov (aj tam by si mohol vidieť, kvôli čomu musel zmenšiť percento: z vzhľadu by si videl, či to musel zmenšiť v šírke alebo dĺžke) atď atď.
Takže ako by povedal Miňo Demovič: "neviem ti to takto z hlavy povedať..." lebo dôvodov môže byť X.
Ak chceš poznať skutočný dôvod, urob kópiu súboru, nahraď citlivé údaje iným obsahom a daj to sem ako prílohu. Až potom ti budem môcť povedať, čím to bolo.

Omlouvám se všem, až teď nám zprovoznili po těch větrech internet, takže jsem nemohl nijak reagovat. Teď jsem to vyzkoušel a opravdu banalita. Poslední sloupec mi přesahoval mimo stránku, takže on vlastně netisknul tu prázdnou stránku jakože následující dole, ale bral tu prázdnou stránku vpravo.

Tedy vše vyřešeno, děkuji moc

A ešte jedna rada:
keď príkaz Ctrl+End ukazuje poslednú bunku niekde v mieste, kde v minulosti boli dáta (trebárs i ďaleko za aktuálnou oblasťou), ale aktuálne je už bunka prázdna a spôsobuje tento problém s tlačou, nestačí odstrániť nadbytočné slpce, či riadky príkazom Ctrl+ -. Žiaľ, Excel si nevie automaticky prehodnotiť po týchto operáciách novú koncovú pozíciu. Excel si to zistí až uložením. Potom už Ctrl + End prepína na správnu pozíciu