Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - vyhledání buňky

Ahoj, pořebuju vyhledat poslední hodnotu (1) ve sloupci C a pak zjistit hodnotu na stejném řádku ve sloupci B.
Ano, poslední hodnotu (1) ve sloupci C umím najít, ale jak se pak dosanu na sloupec B ve stejném řádku? Funkce Posun? To mi nefunguje ve spojení s vyhledáváním ve sloupci C. Děkuji

Potrebuješ, aby sa aktívnou stala bunka v stĺpci B alebo potrebuješ z nej len vzorcom vytiahnuť hodnotu?
Napíš, ako myslíš (resp ako to robíš) vyhľadanie poslednej hodnoty v stĺpci C.
Robíš to vzorcom, makrom alebo len klávesami?
Z toho vyplynie, či potrebuješ funkciu alebo makro.
Ak píšeš o funkcii POSUN (OFFSET) a o tom že ti nevyhovuje, vyzerá to, že sa potrebuješ fyzicky dostať na bunku v stĺpci B.
Ak by si potreboval len poznať hodnotu v inkriminovanej bunke, na to by ti funkcia offset resp posun stačila

Z buňky ze sloupce B potřebuju hodnotu se kterou budu dál počítat. Ve sloupcy C jsou hodnoty např. 1,2,3,1,1,2,1,2,1,2,3,1,2, budou tam mezi tím i prázdné buňky. C1 a C2 je popis slouce. A já potřebuju najít poslední hodnotu jedna(1) ve sloupce C (pomocí funkce NEPŘÍMÝ.ODKAZ, SBYHLEDAT, XMATCH, to umím, ale pak potřebuju zjistit jaká je hodnota ve stejném řádnu ve slouci B. Makra tam žádný nemám, ty neumím. V libovolný buňce na listu bude vzorec typu X+Y a to Y je vzorec který zjistí hodnotu ve sloupci B, která je na stejném řádku jako ve sloupci C hodnota jedna(1), jako poslední. např. C7=1,C8=2, C9=1, C10=2. A já potřebuju tím vzorcem zjistit hodnotu vedle poslední jedničky tj. poslední jednička je C9 a tak potřebuju hodnotu v B9 se kterou dál počítám.

V prípade, že chceš napr v bunke E1 mať hodnotu zo stĺpca B na riadku, kde sa v stĺpci C dynamicky nachádza posledná jednotka, tak do bunky E1 napíš:

=INDEX(B1:B100;MAX(ROW(C1:C100)*(C1:C100=1)))

a potvrď ako maticový vzorec, t.j. CSE vzorec t.j. CTRL+SHIFT+ENTER

Príklad funguje (ako vyplýva zo vzorca) pre oblasť riadkov 1 až 100. Treba rozšíriť podľa potreby...
Kurzor sa však nepresunie na cieľovú bunku v stĺpci B. Na to by bolo potrebné makro