Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poslat požadavek na localhost?

Ahoj.
Nainstaloval jsem si do W10 WSL s distribucí Debian.
Nainstaloval jsem Apache2 + vše potřebné.
V souboru C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts jsem zatím nic nenastavoval.
Do prohlížeče jsem zadal http://localhost a z Debianu se načetl správně podle výchozí konfigurace soubor z /var/www/html/index.html

Otázka ale zní,
pokud tohle funguje a já přidám do souboru C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts

localhost test1
localhost test2
localhost test3

a následné zadám do prohlížeče http://test1 nebo http://test2 atd..

dostanu chybu

Tento web není dostupný
Web test1 odmítl připojení.
Zkuste:
Zkontrolovat připojení
Zkontrolovat proxy server a firewall
ERR_CONNECTION_REFUSED

Nějaké smysluplné nápady? Předem díky.

PS: pokud zadám do prohlížeče http://127.0.0.1, dostanu stejnou chybu :(

Ak som uz pisal Win si automaticky priradi locahost na IPv6, co zistis ak si pingnes localhost z win masiny.
Je potom logicke, ze ti localhost nefunguje, lebo tvoj Apache pravdepodobne na IPv6 nepocuva.
Pingni localhost a uvidis.

C:\Users\fleg>ping localhost

Příkaz PING na olap-PC [::1] - 32 bajtů dat:
Odpověď od ::1: čas < 1ms

vs

C:\Users\fleg>ping 127.0.0.1

Příkaz PING na 127.0.0.1 - 32 bajtů dat:
Odpověď od 127.0.0.1: bajty=32 čas < 1ms TTL=128

PS C:\Dev>ping localhost

Pinging W10-DEV [::1] with 32 bytes of data:
Reply from ::1: time<1ms

Ping statistics for ::1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

PS C:\Dev> ping 127.0.0.1

Pinging 127.0.0.1 with 32 bytes of data:
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128

Ping statistics for 127.0.0.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

Niekto ti stoji na kabli? Ved ti uz 3x vysvetlujem, ze z toho vypliva, ze win preklada localhost cez IPv6 a ak ti na debiliane nebezi podpora IPv6 tak je jasne preco tam dostavas time out. Jednoducho tu poziadavku na 80 port win nepreda debilianu, ale necha si ju pre seba.
Nechapem preco sa mucis nejakym nedorobkom zo strany MS a nespravis si normalnu virtualnu machinu cez VB napriklad.

Tak este raz...povodna otazka bola preco ti request na Apacha funguje na 127.0.0.1, ale nie na localhost.
Odpoved je jednoducha. 127.0.0.1 je IPv4 protokol, a preto ti Apache odpovie.
Kedze Debiliana si si nenakonfiguroval na IPv6, Apache ti cez tento protokol neodpovie a kedze Win defaultne smeruje poziadavky z locahostu cez IPv6 je logicke, ze od Apacha nedostanes ziadnu odpoved.
Riesenie je bud nakonfigurovat cely debilian aj s apachom na IPv6 alebo spravit zapist v oknach do hosts a vysvetlit im, ze localhost maju prekladat cez IPv4 na 127.0.0.1.
V oboch pripadoch ti uz Apache odpovie spravne.

hosts je náhrada DNS serveru, ktorý zrejme nemáš na domácej sieti. localhost je názov ako každý iný, napríklad google. Na to aby počítač vedel čo je to 'localhost' je potrebné mu to uviesť v špeciálnom na tento účel vyhradenom súbore, t.j. hosts. Ak to nefuneguje, je potrebné zistiť či program počúva na očakávanom porte. Čo keď počúva na inom? napríklad 8080 a ty to skúšaš furt na 80 a čuduješ sa, že to nejde a nejde.

WSL 2 je úplně něco jiného než původní WSL. WSL 2 běží celá virtuálně na Linuxovém jádře, ne jako původní verze, a nějaké zápisy

localhost test1
127.0.0.1 test2
::1 test3

nemůžou fungovat, musí se nasměrovat na konkrétní IP toho běžícího WSL2 nebo nasměrovat localhost porty přímo na tu IP-WSL2. Možností je samo víc.

IP-WSL2 test1
IP-WSL2 test2
IP-WSL2 test3

u WSL 1 to fungovalo - chovalo se to přesně jako "localhost"

1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
    inet 127.0.0.1/8 scope host lo
       valid_lft forever preferred_lft forever
    inet6 ::1/128 scope host
       valid_lft forever preferred_lft forever
2: bond0: <BROADCAST,MULTICAST,MASTER> mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/ether 92:0a:ac:09:05:88 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
3: dummy0: <BROADCAST,NOARP> mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/ether 46:e5:79:06:85:b8 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
4: eth0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc mq state UP group default qlen 1000
    link/ether 00:15:5d:f5:7b:6d brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
    inet 172.29.120.247/20 brd 172.29.127.255 scope global eth0
       valid_lft forever preferred_lft forever
    inet6 fe80::215:5dff:fef5:7b6d/64 scope link
       valid_lft forever preferred_lft forever
5: sit0@NONE: <NOARP> mtu 1480 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/sit 0.0.0.0 brd 0.0.0.0

To že si semnou vytíráš p*del celkem k věci je, ale to je jedno.
Když nad tím tak přemýšlím, tak třeba ani nelžeš, jelikož za odpovědí
A co dál? To je vše. si každý může představit cokoli možná i cokoliv.
Pokud nechceš poradit, nechej si to pro sebe. ;-) Já už jsem velký kluk, určitě se s tím srovnám. :-)

Ptal ses:

a dál?
Můžeš to sem pastnout ?

Na to jsem odpověděl:

A co dál? To je vše.

Ve smyslu, že jsem nic dalšího neudělal a stejně to fungovalo.

Že jsi chtěl výpis toho příkladu, jsem si všiml až později. Tak jsem ho i později dodal.

Jestli mi věříš nebo ne, je mi naprosto u prdele.

Ve smyslu, že jsem nic dalšího neudělal a stejně to fungovalo

A tohle je ten kámen úrazu.

Schválně jsem vytáhl notebook s čistou instalací W10, nainstaloval WSL, udělal upgrade na WSL2, nainstaloval Debian, nainstaloval Apache2, spustil Apache2 do C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts jsem vložil

# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

::1  test1
::1  test2

a hle, naprosto stejná chyba.

Tento web není dostupný
IP adresa serveru test1 nebyla nalezena.

No podstatne to je, pretoze ak si okna prekladaju localhost cez IPv6 tak pokial nemas Debiana nakonfigurovaneho na IPv6 nemalo by to logicky ist (aspon podla mojej logiky).
Ale ktovie, co s tym packetom robia okna v skutocnosti, pretoze tento ich pokus o vclenenie linuxu do jadra OS mi pride trosku podivny.
Kedysi tusim 7 Prof mali taky mod, ze virtual machine, kde si si rozbehal vlastne plnohodnotne XP 32b, nechapem preco nesli touto cestou a robia volake harakiri s linuxom.