Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poslat požadavek na localhost?

Ahoj.
Nainstaloval jsem si do W10 WSL s distribucí Debian.
Nainstaloval jsem Apache2 + vše potřebné.
V souboru C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts jsem zatím nic nenastavoval.
Do prohlížeče jsem zadal http://localhost a z Debianu se načetl správně podle výchozí konfigurace soubor z /var/www/html/index.html

Otázka ale zní,
pokud tohle funguje a já přidám do souboru C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts

localhost test1
localhost test2
localhost test3

a následné zadám do prohlížeče http://test1 nebo http://test2 atd..

dostanu chybu

Tento web není dostupný
Web test1 odmítl připojení.
Zkuste:
Zkontrolovat připojení
Zkontrolovat proxy server a firewall
ERR_CONNECTION_REFUSED

Nějaké smysluplné nápady? Předem díky.

PS: pokud zadám do prohlížeče http://127.0.0.1, dostanu stejnou chybu :(

WSL 2 je úplně něco jiného než původní WSL. WSL 2 běží celá virtuálně na Linuxovém jádře, ne jako původní verze, a nějaké zápisy

localhost test1
127.0.0.1 test2
::1 test3

nemůžou fungovat, musí se nasměrovat na konkrétní IP toho běžícího WSL2 nebo nasměrovat localhost porty přímo na tu IP-WSL2. Možností je samo víc.

IP-WSL2 test1
IP-WSL2 test2
IP-WSL2 test3

u WSL 1 to fungovalo - chovalo se to přesně jako "localhost"

1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
    inet 127.0.0.1/8 scope host lo
       valid_lft forever preferred_lft forever
    inet6 ::1/128 scope host
       valid_lft forever preferred_lft forever
2: bond0: <BROADCAST,MULTICAST,MASTER> mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/ether 92:0a:ac:09:05:88 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
3: dummy0: <BROADCAST,NOARP> mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/ether 46:e5:79:06:85:b8 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
4: eth0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc mq state UP group default qlen 1000
    link/ether 00:15:5d:f5:7b:6d brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
    inet 172.29.120.247/20 brd 172.29.127.255 scope global eth0
       valid_lft forever preferred_lft forever
    inet6 fe80::215:5dff:fef5:7b6d/64 scope link
       valid_lft forever preferred_lft forever
5: sit0@NONE: <NOARP> mtu 1480 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
    link/sit 0.0.0.0 brd 0.0.0.0

To že si semnou vytíráš p*del celkem k věci je, ale to je jedno.
Když nad tím tak přemýšlím, tak třeba ani nelžeš, jelikož za odpovědí
A co dál? To je vše. si každý může představit cokoli možná i cokoliv.
Pokud nechceš poradit, nechej si to pro sebe. ;-) Já už jsem velký kluk, určitě se s tím srovnám. :-)

Ptal ses:

a dál?
Můžeš to sem pastnout ?

Na to jsem odpověděl:

A co dál? To je vše.

Ve smyslu, že jsem nic dalšího neudělal a stejně to fungovalo.

Že jsi chtěl výpis toho příkladu, jsem si všiml až později. Tak jsem ho i později dodal.

Jestli mi věříš nebo ne, je mi naprosto u prdele.

Ve smyslu, že jsem nic dalšího neudělal a stejně to fungovalo

A tohle je ten kámen úrazu.

Schválně jsem vytáhl notebook s čistou instalací W10, nainstaloval WSL, udělal upgrade na WSL2, nainstaloval Debian, nainstaloval Apache2, spustil Apache2 do C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts jsem vložil

# For example:
#
#      102.54.94.97     rhino.acme.com          # source server
#       38.25.63.10     x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#	127.0.0.1       localhost
#	::1             localhost

::1  test1
::1  test2

a hle, naprosto stejná chyba.

Tento web není dostupný
IP adresa serveru test1 nebyla nalezena.