Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý den,
rad bych si nechal poradit od zkušenějších.
Nyní mám počítač o specifikacích: CPU: A10 5700, GPU: GTX1050ti, MB: HP Jasmine 7778, RAM: 8GB DDR3, nějaký SSD a HDD..
Občas si něco vymodeluju na 3D tisk a občas po práci s klukama něco zahrajeme (Apex Legends atd.) ale např. na tuto hru už mi procesor moc nestačí, takže bych rád vyměnil MB, CPU a RAM.
Padl mi do oka procesor Intel i3 10100F kvůli své ceně a chtěl bych se zeptat co byste doporučili za základní desku a RAM k němu?
Dále bych se chtěl zeptat kdybych vyměnil tyto komponenty, tak je nějaký návod jak koupený windows (OEM, pc jsem kupoval jako HP pavilion 500-002ec) "nahrát" na druhou MB?
Ideální by bylo co nejlevnější ale pokud by to bylo nešlapalo nějak rozumně, tak si klidně připlatím nebo bych se zkusil podívat klidně po bazarech..
Nebráním se i dalším radám. Každopádně prosím nebojujte tu o to jestli Intel nebo AMD, díky :)
Děkuji za všechny rady!

Nedokážu si představit. Ideálně co nejméně a možná se mrknu i někde na bazar.. zas tolik peněz v v této době nemám. počitaje procesor do úplného stropu 3000 tak třeba kolem 6000.
Nakupuji na TS Bohemia, protože tam mám přes kamaráda zaměstnanecké slevy, takže ve výsledku to budu mít ještě o pár stovek levnější.

Třeba upgrade, já sem zvyklej u AMD do jedný desky dát časem silnější CPU, ted mám Ryzen 5 2600 + MSI X470 a v létě koupim Ryzen 5 5600X.
A kdyby mi časem zdechla deska, všude je tolik desek AM4, to neni problém nahradit.

Nemám přezdívku [46.149.119.xxx] @Hanyse.k, 02.11.2020 17:05 #5
Nedokážu si představit. Ideálně co nejméně a možná se mrknu i někde na bazar.. zas tolik peněz v v této době nemám. počitaje procesor do úplného stropu 3000 tak třeba kolem 6000.
Nakupuji na TS Bohemia, protože tam mám přes kamaráda zaměstnanecké slevy, takže ve výsledku to budu mít ještě o pár stovek levnější.

Nemám přezdívku [46.149.119.xxx] @Hanyse.k, 02.11.2020 17:05 #5
Nedokážu si představit. Ideálně co nejméně a možná se mrknu i někde na bazar.. zas tolik peněz v v této době nemám. počitaje procesor do úplného stropu 3000 tak třeba kolem 6000.
Nakupuji na TS Bohemia, protože tam mám přes kamaráda zaměstnanecké slevy, takže ve výsledku to budu mít ještě o pár stovek levnější.

Proc takové RAMky kdyz procesor vyuzije 2666? Jeste bych to pochopil, kdybys k tomu navrhl desku se z chipsetem. Ta deska ke za ty peníze hrozná koupě. Sice to je pár stovek, ale jsou to vyhozené peníze, když šetří každou korunu

Jak rikam, sel bych do desky s nejakym zetkovym chipsetem asus prime z490 nebo neco podobneho. Pohybuje se to o 1000 vys nez tahle deska, ale vyuzije tam potencial RAMek. Nebo at si koupi kvuli usetreni tebou navrhovanou desku a pameti z druhe ruky za pulku. To je take reseni. Zalezi kolik ma slevu v ts bohemia, jestli se mu za kazdou cenu vyplati kupovat u nich. Navic v ts neni tak siroky sortiment. Pamatuji si, jak jsem nedavno sestavoval pc a zkousel jsem ze zvedavosti vzdy do kosiku dat komponenty kompletne na sestaveni u jednoho obchodnika. Alza, czc, mironet, bohemia. V celku vysla cena plus minus na stejno u vsech za vsechny komponenty dohromady, ale kdyz jsem si dal praci a stejne komponenty naskladal z tehle ruznych obchodu dohromady, tam kde byly nejlevnejsi, tak ve final na celem pc byla uspora zhruba 3500. Coz je docela dost, ale to jsem odbocil.