Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na externí HDD nejde vložit soubor větší než 4GB

Měl jsem na externím HDD (500 GB) mnoho souborů a to i větších než 4GB. Rozhodl jsem se zašifrovat celý ext.HDD VeraCryptem. Označil jsem v průběhu šifrování, že nebudu vkládat soubory větší než 4GB. Ext. HDD jsem úspěšně zašifroval a časem jsem se rozmyslel, že zruším šifrování celého ext.HDD, nechám ho nezašifrovaný a cca 300 GB budu mít volně filmy a seriály a ve zbytku budu mít samostatně zašifrované soubory VeraCryptem.

Bohužel teď mi tam už znovu nejdou vložit soubory větší než 4GB. Dříve jsem je tam normálně měl. 2x jsem formátoval to ext.HDD a nepomohlo to.

Ví někdo, co se s tím dá udělat, aby tam šel zase vložit soubor větší než 4GB?

Přeformátovat/překonvertovat na NTFS.Takže buď uvolnit (přestěhovat všechny soubory jinam) a zformátovat nebo plný změnit třeba pomocí MiniTool Partition Wizard.A nějaké šifrování části disku se mi zdá zbytečné, což si na to sehnat zadarmo nebo za pár korun starší disk 160-320 GB.A tenhle nechat jen na filmy.Stejně to jednou připojíš k nějaké TV a ta si vše přeformátuje tak, že budeš mít po datech.

exFAT je jistě správná volba, ale jelikož jde o pevný disk pro linuxové OS, určitě bych zmínil 'ext4' který přináší jisté výhody a možnosti (jako od ext3 žurnálování na ochranu před poškozením). Formátovat cokoliv na NTFS jestli nesdílí disky s Windows nemá pod Ubuntu nějak smysl.
Nevim co uživatel zamýšlí s Vera, ale již nějakou dobu pod linuxem existuje pro sifrovani obsahu LUKS.

Ext4 namá pod Ubuntu v podstatě žádné omezení, naopak je to formát který dokáže Linux velmi dobře explotovat, ale i když to může být spíš psychologické jak technické, když na to 1% přijde a budeš potřebovat ten externí HDD zapojit v PC pod Windows tak obsah nepřečteš.
Jestli máš na tom HDD multimediální obsah pro skladování na TV nebo TV BOX tak to také může být problematické.

Do mého NAS (Debian server) mám zapojený dva externí HDD na ext4 a prozatím jsem neměl důvod file systém měnit
Ovšem ext4 ti nemohu s jistotou doporučit spíš kvůli VeraCrypt, jelikož nevím jak s FS ext4 pracuje, nebo co podporuje či nepodporuje tudiz by to bylo jen takové hazardovani.