Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak naformátovat disk

zdravím,
chci naformátovat disk a znova nainstalovat windows xp, ale prostě jsem nepřišel na to, jak ten disk naformátovat. Mám pouze instalační cd windows xp

ještě jsem to nikdy sám nezkoušel, tak prosím nějak polopatě:-/

Změna kategorie, původně: Programování (host)

Bez obav nabootuj z instalačního CD a spusť instalaci. V části, kde se vybírá oddíl pro instalaci, budeš rovněž dotázán, jestli chceš formátovat. Stačí jenom číst pokyny na obrazovce a ne jenom slepě odklepnout co se ti nabízí (neříkám, že ty to děláš, ale někteří ano a pak se diví).

to radsej ani neskusaj, nahodou by to mohlo v tom windowse aj fungovat :-D

ked zapnes PC tak stlacaj tlacidlo "Del" a dostanes sa do Setupu (Bios), tam si nastavis Bootovanie z CD-ROM. Hodis do PC CD das ulozit zmeny v SETUPe. PC sa ti restartuje a potom ti nabehne cierna obrazovka kde bude pytat stlacenie klavesy pre pokracovanie v boote z CD. Stlacis a uz potom pokracujes ako sme pisali predtym.

normalne nabootuj s CD od XP do instalacie. Ked sa dostanes do obrazovky kde budes mat particie, tak ich normalne mozes odstranit a vytvorit nove. Pred nainstalovanim XP sa ti particia na ktoru ho ides instalovat preformatuje. Ak vytvoris aj dalsie particie, tak tie mozes preformatovat uz priamo v XPckach.

-- pytlik is 1st

edit2: ak mas nejaku druhu particiu kde si mal napriklad "D" s datami a o tie nechces prijst, tak tu particiu nechaj tak a rob len s tou kde je "C".

ehm, někomu to svěř, a nech si postup vysvětlovat.

z běžícího systému nemůžeš sám pod sebou formátovat disk a ještě nějak zázračně spustit instalaci.
pořadí startu z instalačního média se povoluje v biosu, dá se do něj dostat [del, f2, ...] hned po zapnutí pc.
kromě instalačního cd windows potřebuješ další cd s ovladači pro tvůj hardware, přesný typ si zjisti dřív než starý systém smažeš (everest, siw, hwinfo, ...)
pokud nemáš zvlášť disky pro systém a pro data, musíš data nejdřív zachránit. nový systém pak budeš instalovat tak, že systému necháš jen rozumně velký oddíl (do 20gb), data se budou ukládat na druhý oddíl a už je žádné příští formátování nebude vzrušovat.
instalační cd windows nezná sata disky. buď máš vhodně nastaveno v biosu, že se sata chová jako ide disk, nebo máš problém.