Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzá mi PC

Zdravím, mám problém s PC. Skoro rok fungoval jak hodinky a cca před měsícem začal zamrzat (1x-2x do týdne) někdy při editování videa, někdy při hraní hry, někdy dokonce jen při otevřeném google chromu. Přeinstaloval jsem wokna (windows 10 pro), nainstaloval nové ovladače základní desky, grafiky atd., updatnul jsem dokonce i bios na nejnovější verzi... stále stejný problém. Dnes čekuju net, protože provozovatel má výpadek a při kontrole jestli už to neběží jak má... opět zamrznutí a to takové že pomůže jen tvrdej restart. Moc děkuji za každou radu, už jsem zoufalej.
Základní deska: GIGABYTE X570 AORUS ELITE
Procesor: AMD RYZEN 7 3700X
Paměti: Patriot Viper4 Series 32 GB KIT DDR4 3000 MHz CL16
Grafická karta: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8G
Zdroj: FSP Fortron Hydro GE 650W
hdd: GIGABYTE NVMe 1TB SSD + 3x 2T seagate
2x monitor (LCD monitor 27" ASUS VG278QF a LCD monitor 24" AOC I2490VXQ)

zde ještě přikládám odkaz na video: https://youtu.be/ZCAZcOmzQUo

Na ceste je zdroj GIGABYTE AORUS P850W 80+ GOLD Modular a pameti HyperX 16 GB DDR4 3200 MHz CL16 FURY Black (na zkousku co to udela) ale napadla mne jedna vec (nevim jestli je to nahoda nebo to ma s tim neco spolecneho) do te doby co jsem pouzival monitory LCD monitor 24" AOC I2490VXQ a LCD monitor 24" BenQ GL2450HM bezelo vse naprosto v pohode (skoro rok) pak jsem Benq 24" dal pryc a misto neho koupil 27" LCD monitor 27" ASUS VG278QF a popravde to zacalo delat od te doby... muze to byt nahoda?

Hezký to video, dobrý nápad.
Ten OCCT teda nezamrzl ?
dalo by se říct, že to zamrzá na netu ?
vyloučil bych prohlížeč. Stáhni operu nebo firefox jestli to dělá i tam.

zkus to vždy jen s jednou pamětí z páru (nezapome'N vytáhnout kabel ze zdroje při výměně/použít síťový vypínač)

odpoj všechny pevné disky zkoušej jen s SSD.

dá se nějaký z těch starých disků použít na instalaci win10 ?

Tak třetí den a bez zamrznutí... jeden známej mi poradil vyměnit dp kabel za hdmi a dát monitor z 165hz na 120 hz a pravdou je že zatím bez problému, tak uvidím zda je to náhoda, nebo zda byl problém vyřešen... dám ještě vědět.

prohlížeč událostí / eventvwr.msc - protokoly windows - systém, aplikce - podle času těch záseků najít odpovídající chyby a co jim předcházelo, třeba tam bude něco zajímavého.

taky je možná úplně jiná věc: ta zbytečná aplikace, která neustále monitoruje statický obsah biosu, může být sama úplně blbá a sama způsobuje ty pády.

čteš si aspoň ty chyby?
kernel-power a pod ním eventlog bude ta samá událost - pád windows a ztráta napájení. otázka je proč k tomu pádu dochází - třeba i viz ježura níž.
varování distributed-com je nějaká mrchosoftí stupidita.
chyba winupdate client nikoho nezajímá, má dost času během dne aby si aktualizace našel. konkrétně mrchosoft xbox.gaming.overlay je důvod pro okamžité odebrání takové funkce (google -> dism xbox)

pokud ti pc nezamrzá řízeně = do modré obrazovky s číslem nebo textem chyby, ale natvrdo bez čehokoliv, nebo spadne do černa a restartuje se, je to hw chyba a software nestihne podat žádnou zprávu, nemá už nic pod kontrolou.
pro orientaci můžeš nakouknout do adresáře c:\windows\minidump na počet a data logů, nebo pro ně rovnou stáhnout nirsoft bsod viewer. ale s hw vadami nenadělají nic, nebo ani logy nejsou.

dívám se do historie vlákna, píše se tu o podezřelé základní desce a zdroji.
jestli to padá jen občas, je nereálné půjčit si dost výkonný jiný zdroj a čekat, jestli to při stupidní hře znovu zamrzne.
ještě méně reálné je, že bude mít někdo podobnou základní desku na pučení, kupovat ji na test asi nebudeš.
deska gigabyte, paměti patriot, zdroj fortron, noname nvme = smetiště těch nejlevnějších dílů a teď v tom bordelu hledej, co je špatně.

nechal jsi na tom aspoň běžet memtest? ... jiné ramky ti měly přijít: nic se nezměnilo?
to atypické stádo hdd je v pořádku? crystaldiskinfo nic?

ano pameti jsem obe vyndal a dal tam jednu HyperX 16 GB DDR4 3200 MHz CL16 FURY Black. a ... spadlo to. hdd byly vsechny odpojeny (nechal jsem jen systemovy)...padlo to. nechal jsem je odpojene a nvme vymenil, nainstaloval na nej cisty win... padlo to. ted jsem dal novou desku MSI MPG B550 GAMING PLUS, bezelo to 2 dny a padlo to, takze vse bylo jiz vymeneno mimo grafiky a procesoru...

to je blbé. není v domácích silách mít větší množství podobných náhradních dílů, které by šlo vyměnit. to má po ruce jen prodejce / pc garážník.

máš nové díly, asi kupované jednotlivě. navíc to teď spadlo po 2 dnech, čili nejde to přinést a oznámit: tyto vaše díly nefungují.
nějaký volný ssd, na to novou instalaci windows 8.1, měsíc by to mohlo jet bez aktivace... tak zas nejsou ovladače, to by byl test k ničemu.
a servis na tom nebude spouštět 2 dny úlohy a čekat až to spadne.

původní i zkušební ram jedou na nějak nastaveném taktu v biosu, nebo default?

ano ano, kupovane jednotlive na Alze. Pameti jsem uz zkousel jak v defaultu tak na profile 1. ja vim, ze je to asi blbost, ale opravdu ten pocitac jel skoro rok bez jedine chybicky, dokud jsem nevymenil ten monitor. myslis ze by to mohlo byt tim? ten xbox jsem vyradil z provozu pres program OOAPB, tak uvidime. disky jsem projel pres ten program CrystalDiskInfo, nejake chyby to hlasi, ale problem je ze pc padl i kdyz jsem vsechny disky odpojil, takze tam bych pricinu nevidel. (prikladam screeny) kazdopadne hrozne moc ti dekuji za cas. stale premyslim, ze pc jel dokonale, zadne zmeny za ten rok nebyly, az potom ten monitor a od te doby.... uz to vidim jen na tu grafiku, ale proc... to je otazka. vcera jsem udelal testy a teploty v max zatezi gpu 70 a cpu 68, chipset 66 a bez padu, proste jsou ty pady nahodne... jeste me napadla jedna vec... myslis ze by tohle mohlo delat kolisani napeti v siti? to je asi blbost co?

s jiným monitorem mohla přijít změna rozlišení, ale máš přiměřenou grafiku (RTX 2060). ostatně monitory jsou jen fhd, tam zádrhel nevidím.
disky v cdi bez problémů, vidíš puntíky ve stejné barvě jakože ok.

na tom videu máš zrovna screen testu připojení. download je příšerný = prakticky nefunkční. testuje se předpokládám před uploadem, takže zamrznutím systému při testu by to být nemělo.
což může vyvolávat podezření na základní desku.

Dnes čekuju net, protože provozovatel má výpadek a při kontrole jestli už to neběží jak má... opět zamrznutí

potvrdilo se, že to je u poskytovatele, ne u tebe?

"čekání na mezipaměť" nezní moc skvěle.
pokud jsi testoval odpojení všech disků, myslíš tím i nvme? jestli ne, dočasně na týden bych odpojil i: = kingston a2000, nic dobrého od něj nečekám.
ten disk f:-g: st2000dm008 používá smr zápis, ojeb výrobce, to jen tak na okraj.

gigabyte má normální stránku pro download ovladačů, nabízí ke stažení správný chipset (na rozdíl třeba od asus/assrock), v tom by zádrhel být neměl.
jinak už mi dochází fantazie.

jj bylo to internetem... nemame tady moznost optiky, takze mame net vzduchem a... hold nekdy maji takove vypadky... jinak zakladni desku jsem taky vymenil uz za MSI MPG B550 GAMING PLUS takze deskou to taky nebylo. koupim jeste jeden hdd (chtel bych cca 6T - tam prehodim vse z ostatnich disku a ty dam pryc) doporucis nejakej?