Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vylepšiť PC Dell Optiplex 9020?

zdravím, mám zostavu
Dell Optiplex 9020
Procesor:Intel Core i7 4770 (8M Cache, 3.40 GHz up to 3.90 GHz)
Operačná pamäť: 8GB DDR3
Pevný disk: WDC WD5000AAKX-75U6AA0
Grafická karta Intel HD Graphics 4600
Operačný systém Windows 10 Home

a chcel by som si zahrať CS Go na Steam avšak mi HRA ide trochu opozdene akoby ju mierne sekalo. Može to byť nedostatočným výkonom PC? Ak áno, ako ho celkovo zlepšiť mám na mysli či sa oplatí ísť do SSD disku a dodatočnej grafiky, ak áno akého HW presne, podľa čoho vybrať ?
A ešte na danom PC nemám wifi ani bluetooth dá sa to nejako dokúpiť ?

Změna předmětu, původně: Ako vylepšiť PV (host)

dá sa poradiť čom by bolo vhodné zmeniť ? s tým aby to malo význam a nebolo drahšie ako nová zostava.

V teorii :
Do 9020 se jestli se nepletu osazuje v ~300W zdroj , a podle tvé Optiplex 'chasis' by jsi mohl osadit a vlezla by ti tam LP GTX@150TI napájena z PCie bez potřeby přídavných pinů.
Další HW component by mohla byt RAM + 8Gb pro dosažení celkové velikosti 16Gb.
Pro OS bych zvolil disk SSD, ten dosavadní bych nechal ve volném plechovém slotu pod systémovym jako uložní.

V praxi :
Imho nic jiného jak přikoupit SSD a RAM nemá význam. Kdybych měl 9020 doma, asi bych na něho nedaval ani Windows, což by ulevilo i z té 8Gb RAM takže bych koupil jen 500Gb SSD kupříkladu rady MX od Crucial.
Optiplex jsou pracovní stanice a tak jsou i navrženy. Do většiny těchto pracovních stanic, tak jako Bearbone,NUC se osazuje CPU s IGP/APU, výrobce nechává menší prostor pro Upgrade GPU na PCIe, ale né za herním účelem.
Na hry místo postupných Upgrade si radeji postav novou desktop sestavu. Jak ti už podotkl užívatel HOST, tyto věci nejsou na hraní.

Sekanie som zatiaľ nevyriešil

od repasníků chodí ty instalace v pořádku. to znamená, že nadšený majitel už stačil systém rozjebat.
kvůli aktualizacím se mohou sekat 2jádrové krámy, ale to není případ neznámé varianty 9020.

úplně typické - místo řešení problémů spoléhá na ssd. a hned sahá po absolutním shitu na trhu (a400), protože je nejlevnější.
takže už druhý thread a bude to jen průser.

Pokud je to standardni bedna koupil bych novy zdroj a grafiku z bazaru treba radeon 570 / 580 stal mezi 3 az 4 tisici novy.
Stary zdroj si schov. Novy kup tak aby utahl i pripadny novy pc cili 500w plus.
Pokud to jeni standardni bedna sezen nejakou za 2 kila nebo si kup rovnou takovou co pouzijes i v dalsim pc.

Zaklad bude zvladnout instalaci win 10 plus ovladac chipsetu od stranky vyrobce a ovladače na dalsi hw. .
To asi zvladle nemas.