Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta do 7000 Kč

Mám dotaz ohledně interní zvukové karty. Nějakou doporučit do 7000kč.
ASUS XONAR Essence STX II
Creative Sound Blaster AE-7
Jak dobré jsou tyhle?
A bude zde velký rozdíl oproti integrované v desce? Myslím tím ve hrách a hudba.
Sluchátka mám Audio-Technica ATH-AG1x
Dík

Změna předmětu, původně: Zvuková karta (host)

Nevíme, jakou máš integrovanou zvukovku, tak logicky nemůžeme porovnat, jaký bude rozdíl, že?

Na hry a hudbu podle mě stačí integrovaná zvukovka, pokud nejsi audiofil, který má pozlacené koncovky kabelů a k tomu repro za 30 tisíc...

A ještě když mám ty sluchátka přes integrovanou na větší hlasitost a je zapnutý zvuk a nečekaně ten zvuk vypnu nebo prostě stopnu video na youtube třeba slyším prasknutí i když zkusím třeba na windows vyzkoušet zvuk a kliknu na zvuk zvuk se přehraje a když kliknu vedle, tak zvuk přestane, ale praskne to. To je v pořádku? Divné je, že to dělá i s mobilníma sluchátkama i přes ten monitor. Dík

Tak mas slusnou desku s dobrym zvukovym kodekem. Osobne bych dal radsi vic prachu do sluchatek nez do dalsi zvukovky.

U sluchatek bych zustal u JACKu, slusna zvukovka do USB ma konektor na JACK. Kupovat si sluchatka s vystupem primo do USB znamena, ze je zvukovka integrovana ve sluchatkach a pak je teda otazka kvality toho integrovaneho kodeku.

Co se tyka samotnych sluchatek, kdybys porizoval nove, tak je potreba zvazit co chces, hry, hudba, oboji s kompromisem, jestli kabel nebo bezdrat, jestli radio nebo ti nevadi zpozdeni u bluetooth, ale budes je mit zaroven treba na mobil, atd. Poznamenam, ze bezdrat vyuziva vlastni integrovany zvukovy kodek.

Jo tedka už ani nevím kde je problém tedka ve hře nic, tak nevím zda nepraskají samotné sluchátka. D
A nebo se mi to jenom zda asi budu muset někoho pozvat.
No jinak kdybych chtěl někdy zkusit tak interní zvukovka nemá moc smysl? Hudbu atd neřeším na 90% je pc na hry tam to asi moc nepůjde poznat i když recenze a lidi říkají opak. Dík

Tak neda se rict, ze by nemela nikdy smysl, ale zvlast pokud je pouziti na hry, tak nedava smysl vzhledem k cene, uz integrovana reseni na deskach jsou pomerne slusna a u tve desky je to uplne v pohode a ta do USB vyjde levneji a odvede stejnou praci.
Nejakou drahou interni zvukovku si dokazu predstavit snad jedine spolu se studiovyma sluchatkama, ktere ti ale vzhledem ke hram nic navic neprinesou.

Codec který je vůbec nejlepší v desce? Stále nevím zda budu v příštím roce upgradovat na intel tedy jestli 14nm mrcha dokáže překonat amd asi moc ne a nebo ryzen 5000 řada, ale uvažuji i o zen 4 až. Tak abych vědel jestli realtek a nebo ten druhý co ještě je.

Pokud to je na pařbu, tak řešíš nesmysly. Jak u zvukovky a kodeků, tak u sluchátek nic jako "věrný zvuk" nehraje roli. Pokud to je na muziku, tak je to úplně jiná disciplína a tam zase potřebuješ hlavně kvalitní (stereo) sluchátka a teprve, když zvuk z integrované zvukovky (a kvalitních nahrávek, což mp3/256kb určitě nejsou) nebude dost věrný (při srovnání s originálním zvukem), má smysl uvažovat o něčem jiném.

Dneska mas hodne na deskach Realtek ALC1220 a ten je uplne v pohode, mozna neni dokonaly, ale nemas sanci to bez studiovych sluchatek za deset tisic a vys a dokonaleho sluchu poznat.

Spis je dulezite, aby to na desce nebylo zarusene, aby tam jako kdysi u Gigabytu desky nepoustely nejake interference z VRM atp. Proste kvalitni deska od Asusu nebo MSI a nemas duvod resit zvukovou kartu.

Treba Logitech umi u tech svych USB zvukovek premenovat zvuk na virtualni 7.1, coz samozrejme s realitou nema nic spolecneho, ale u her jsou to pekny efekty, musis se proste rozhodnout, jestli ti jde o presnost zvuku nebo o pekne zabarveni u her.

Zvukovku neres, kup poradnou desku a porid kvalitni sluchatka.

A co bys doporučil?
Tak sluchátka to asi nebude, jelikož jsem zkusil mobilní sluchátka přes monitor a dělají to jak sluchátka za 7000kč tak i mobilní, kde by mohl být problém? Problém je od neděle kdy jsem jenom všechny kabely od pc vypojil vyčistil, ale jenom venek skříně, bočnice vůbec nebyli otevřené a znovu vše zapojil, tak to by mě zajímalo kde je zakopaný pes. Kdyby byl problém v konektoru, tak by to nedělalo přes monitor, který jede přes grafickou kartu.
Integrovaná zvukovka a reproduktroy spolu nesouvisí ne? Kdyby byla integrovaná zvukovka v háji tak by monitor měl hrát normálně ne přes sluchátka?

Pokud tahas zvuk do monitoru pres HDMI/DP, tak to se zvukovkou samozrejme nesouvisi. Sluchatka to taky nebudou, kdyz to delaji dvoje.

Zapojil jsi vse do stejnych konektoru?

Vytahal bych to a znovu zapojil jeste jednou a zkusil bych prehazovat konektory, tam kde je to mozne (asi jen USB). Nejake ruseni, interference, jinak tezko rict.

Mám monitor přes display port tak čím to je tohle zvukovkou být nemůže. Asi rušení, může to být rušením od zdroje to jsem taky četl a nebo sběrnice na desce nevím. Ale to by byla fatk náhoda, že po odpojení všech kabelů.

Tezko rict, kdysi se mi po vypnuti PC tocil vetracek vzadu na skrini, ktery vyfukuje ohraty vzduch ven. Proste pocitac vypnuty a vetrak se tocit neprestal. Stacilo odpojit HDMI kabel z graficke karty a vetrak se zastavil. Dodnes jsem to nepochopil, ale vysvetleni je, ze kabel nekde nabral napeti a grafika zjevne nemela filtr (kondenzator), ktery by to anuloval. Takze to grafika pustila na desku a deska do vetracku, silene, ale stalo se.

Chci tim rict, ze bez ozkouseni jineho zdroje a grafiky, pripadne povytahovani dalsich karet, ktere by jsi v tom PC mel, nemuzes na 100% vedet, ze je problem na desce.

Těžko říci. Každopádně to dělá jen u té valhally u wotka nebo cyberpunku 2077 tohle neslyším což je taky divné. Když jsem ve hře jasně, že to neslyším, když je zvuk, ale když jdu do windows tak u valhally je to slyšet a vypnu hru a je ticho. Tak zdrojem nevím to by dělalo přece u každé hry a ne jenom u 1. Nebo se potom musel nějaký plech uvolnit a budu muset znovu otevřit bednu a zkusit všechno znovu odpojit a zapojit. Jinak nevím.

Ja odpojil a zapojil, ale jen bednu nebyl jsem v bedně. Jestli třeba nějaký plech nebo něco, jinak nevím, ale je to divné, vše odpojil bednu dal na zem vyčistil filtry a poté dal na stůl a vše zapojil. To by mě zajímalo co se stalo.

U wotka to nedělá, cyberpunk to dělá, ale tam je to bug vícero lidem to dělá a valhalla se mi zdá že slyším cívky, jelikož gpu jede na 100% jdu do windows kde už zvuk neslyším, ale ty civky tam slyšet jsou, když vypnu hru je ticho. Nemělo by tohle ale zachytit zuvková karta nebo sama deska?
A nebo to dělalo celou dobu, ale prostě jsem jsi toho nevšimnul. I když to je mi divné, že bych to tak dlouho neslyšel a najednou jo.
Akorád bednu potom chci koupit kvalitní aspon za 4000kč co mám tedka stála 1500kč a šrouby na bočnici už nejdou ani zašroubovat.
Mohla by i nějak bedna nebo bočnice nebo cokoliv rezonovat, ale tohle všechno by měla deska nebo zvukovka zachytit ne? Dík

Rezonovani bedny ale neuslysis ve sluchatkach, nekdy rezonuje bedna a hlavne spolu s HDD to vydava neprijemny zvuk, kdyz jses kousek od PC, tak ho slysis, ale vne, ne ze bys to slysel ze sluchatek.

Byt tebou, vlezu do bedny, zkusim, jestli je vsechno spravne usazene, vsechny kabely a zkusim v nich treba udelat i poradek, pokud jsou nejak smotane do sebe. Udelal bych i pokus zapnout PC pres prodluzku do jine zasuvky do elektriky a pokud je moznost, tak bych nasledne zkusil jiny zdroj a jinou grafiku.

Do Google: "Asus maximus VIII HERO buzzing headphones"

Problem ovladace zvukove karty, je to v audio ovladaci te desky vyslovene vada. Jak bzuceni, tak praskani ve sluchatkach.

Reseni je odinstalovani ovladacu Realtek audio a zkouseni jinych ovladacu. Sem tam se pry povede nainstalovat nejake, ktere to nedelaji.

Jinak teda Realtek ovladace na audio jsou problem vsude, zapasil jsem s tim kdysi taky, u me desky MSI ovladace padaly a vypadaval v dusledku toho zvuk uplne. Nekdy pomuze neinstalovat ovladace audia od desky, ale nechat tam genericke windowsovske, nekdy pomohou ovladace primo z webu Realteku, nekdy najdes na webu vyrobce desky vicero ovladacu a nektere z nich budou fungovat spravne.

Proste si s tim pohraj, mas na vikend co delat. :-)

To zkusím celá bedna odpojena a znovu napojena a nic, nevidím ani že by gpu bylo uvolněno, nebo nějaký plech. Ale fatk to dělá jen u valhally to jsou cívky 100%, bud jsem jsi toho nevšimnul nebo nevím. Neměla by ale i tohle deska odrušit? Závusku jinou i jinou prodlužovačku a nic, zřejmě to gpu bude.
Ale pokud na voladači sluchátek snížit zvuk kolečkem jenom o trošku už to neslyším.
Tak tedka nevím zda koupit novou zvukovku když to nepomůže vrátit to, zkusit jiná sluchátka usb/jack aby měla oboje a nebo se na to *** a počkat 1 rok a něco. D
Divné je, že wotko, cyberpunk nic a ani furmark test nic. A ten test bežel 30 minut u valhally to dělá po zapnutí hry. Může to být hrou? Dík
Předpokládám že i zde by přesintalování windows nepomohlo, jelikož jsou slyšet cívky.
A pamatuji že už se to stalo, jelikož jsem kupoval zvukovku, ale to nepomohlo byla to ale nejaká levná, která šumněla a koupil jsem nové sluchátka a byl klid, je možné že můžou byt i nějak poskozená sluchátka, že deska šum vyruší, ale do sluchátek se dostane i tak?
Akorád nevím zda to byla tahle sestava intel a nebo už starší 2015 amd. Konektory jsou všechny ok a bez prachu nebo nějakých nečistot.
No jo, ale to je asi zase blbost, jelikož přes monitor to taky dělají i mobilní sluchátka.

Je zvlastni, ze to dela jen v te jedne hre a ani v narocnem Cyberpunku ne.

Bud pockat, Valhalla je nova hra a treba bude casem nejaky patch, ktery to bude resit.

Nebo zkusit si jeste pohrat s tema ovladacema audia. Stejne tak, pokud je to v ovladacich zvukovky popripade v hardwaru zvukovky, tak by externi USB zvukovka mela pomoct. Neni to ale par korun, ktery by clovek bez problemu odepsal, ale muzes koupit a vratit do 14 dnu, pozor na obaly.

Ty sluchátka vyrovanjí se těm Audio-Technica ATH-AG1x . Jsou prej dobré, ale dost předražené. Je mi jasné, že přes usb by to asi nebylo až tak dobré, otázka je zda nějaký rozdíl poznám u her, hudba je jen okrajová.
Herní sluchátka HyperX Cloud II Headset červená
A tu zvukovku Creative Labs Sound Blaster AE-7
A peníze nejde, firma dala 175% bonus.:-)
A jak říkáš koupim asi všechno a vyzkouším a vrátim, to bude nejlepší, než koupit to a pak zase to. Takhle můžu zkusit zvukovku pokud to bude dělat není to zvukovkou, koupit i sluchátka pokud to bude dělat zvukovka+ sluchátka je jasné, že tím to taky není a zkusím přes usb a jak to nebude, je jasné, že pc zdroj, grafika nebo deska, ale jak říkáš jenom 1 hra to je divné, zdroj by to určitě dělal všude a deska taky. Pak jedine že grafika u valhally dává cívkám dost zabrat jinak nevím.

Zkus.

Zkus dat nejnovejsi z webu Asusu a potom je jeste odinstaluj a restartuj pocitac a nech tam natahnout ovladace z Windows update. Myslim, ze oba pokusy stoji za to, nez hned behat do kramu pro nove komponenty.

Jestli ovladace nepomuzou, tak pak dej vedet, az zjistis, cim to bylo, jak budes menit hw.

Taky nic a tedka ještě už slyším všude, ale jen když je zapnutá hra. Cívky. Divné že to před tím nedělalo, mohla grafika 3 roky jet bez slyšitelných cívek a až tedka to dělat? I tak neměla by to deska nebo zvukovka zachytit? Pořád se mi nechce věřit, že bych to neslyšel tak dlouho. I když kdo ví, nikdy jsem to nezkoumal a možná to tam bylo vždy, jen když je zapnutá hudba tak to není slyšet ve hře. Asi budu muset ještě jednou jít do bedny a tentokrát tu grafickou kartu úplně vyndám a dám zpět.
A jinak ty sluchátka?
No je to zřejmě grafická karta mam otevřenou bednu při hře. Zkusím ještě zdroj 650w seasonic a uvidíme co to udělá.
Tak zdroj to neni seasonic 650w a taky to dělá, je to grafika, i když je to divné, že mám zapnutou vertikální synchronizaci a stejně to dělá.

HyperX Cloud II Headset

Na hlave jsem nemel a u hernich sluchatek je snad nejdulezitejsi, aby nebolely po hodine usi a okolo usi.

Ma to u sebe USB zvukovku, takze uz nemusis nic kupovat.

Nelibi se mi, ze maji 60 ohm. Pravdepodobne bude patricne zesileni resit ta dodavana zvukovka do USB, ale priprav se na to, ze bez ni to bude nepouzitelne. Normalni sluchatka maji vetsinou 32 ohm, moje Logitech maji 39 ohm. Plati, ze cim vic ohm, tim je to vic tiche. 60 ohm a vic maji studiova sluchatka, protoze tam se automaticky ocekava, ze pred ne pujde hi-fi zesilovac.

Treba ty tvoje Audiotechnica maji 50 ohm, coz mi taky uz prijde na pouziti jen strcit do interni onboard zvukovky, ze to musi byt dost tiche.

Je to tezko rict, pro me by to byl problem, ale hifista by asi kontroval, ze kdyz z toho chce dostat kvalitni zvuk, ze to jinak nejde.

Dalsi ceho jsem si vsiml v recenzich na CZC, ze to nejspis nema nastavitelnou vysku hlavoveho mostu, pisou tam lidi, ze jsou spis pro mensi hlavu. Takze nic pro me. :-)

No uvidím ještě. Ale zvukovka za 5000 nebo 7000kč se mi přece jenom zdá hodně, to už mám půlku na zen 4:-)
Spíše uvažuji o usb sluchátkách. Jen by mě zajímalo, proč se stále ve většině používá analog jack když usb mají být lepší už jen díky tomu že je to digitální a nemělo by to přenášet šum.

Šum je součást zvuku :-) takže je jedno, čím to přenášíš. Do sluchátek, tedy toho co máš na uších, jde vždy analog :-) V principu je jedno, kde ten D/A převodník je.

Smysl externích USB je: a) interní chybí nebo je vadná nebo nemá požadované vlastnosti, b) interní řešení je nevhodnou konstrukcí zatíženo rušením z okolních komponent. Tzv. USB sluchátka je jen kombinace sluchátek + ext. zvukovka.

PS: nejdřív hledáš zvukovku za 7000, pak se ti 5000 zdá hodně.

Zřejmě by to šlo slyšet taky, četl jsem recenze a ty cívky jsou slyšet i tam. A r9 390 to nedělá, takže to jsou cívky. Akorád je divné, že až tedka. A to je prej vlastnost. Někdo říka že pomohla samostatná zvukovka a někdo usb. Takže asi vyzkoušet.

No ty cívky v bedně tedy moc slyšet nejsou, jen když otevřu bednu ale taky moc ne. Ve sluchátkách jo, ale minimálně bud jsem jsi toho nevšimnul a nebo mi to připadalo normální jinak nevím. Pochybuji, že by to grafika začala dělat až tedka. Ona taky ta bedna není moc kvalitní 1500kč moc není, příště na bedně šetřit nebudu.
Takže klidně může i rezonovat bedna, což bych se ani nedivil. Je to SilentiumPC Gladius X60, černá .
No jinak kdybych chtěl prvni zkusit sluchátka přes usb, jelikož nevím zda by interní zvukovka pomohla a nebo DAC usb převodník jinak nevím.
Razer BlackShark V2, černá
ASUS TUF Gaming H7, černá/červená
ASUS ROG Delta, černá ESS 9218 Quad-DAC převodník je to dobrý?
HyperX Cloud II, červená

Ona taky ta bedna není moc kvalitní 1500kč moc není, příště na bedně šetřit nebudu.

Snad poznas rezonovani bedny a urcite nebude rezonovat do sluchatek. :-)

Kdybych chtel dat 3 tacy za sluchatka s USB zvukovkou, tak bych si ja vybral Logitech G Pro X.

Kazdy ale mame jinou hlavu, takze moje doporuceni je jen takove, co mas vyzkouset, ne to hned kupovat.

Z tech, ktere mas ve vyberu mi prijdou nejzajimavejsi a zkousel bych je jako prvni ty Razer BlackShark V2.