Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uprava knihovny WIFIMANAGER-ESP32-master.zip

Chci si do firmware co mám v ESP32 CAM vložit Wifi manager podle https://www.instructables.com/ESP8266-and-ESP32-With-WiFiManager/ ale narazil jsem na problém s knihovnou WIFIMANAGER-ESP32-master.zip a to v části Wifimanager.h jak jsem se dozvěděl s https://github.com/zhouhan0126/WIFIMANAGER-ESP32/issues/17

I was having the same HTTP_HEAD problem and the solution was simpler than it looked. I just edited the WiFiManager.h files and WifiManager.cpp replacing (HTTP_HEAD) with (HTTP_HEADER) and there was no more compilation problem.

konkrétně
const char HTTP_HEAD[] PROGMEM = "<!DOCTYPE html><html lang=\"en\"><head><meta name=\"viewport\" content=\"width=device-width, initial-scale=1, user-scalable=no\"/><title>{v}</title>";

Kde chci opravit
const char HTTP_HEADER[] PROGMEM = "<!DOCTYPE html><html lang=\"en\"><head><meta name=\"viewport\" content=\"width=device-width, initial-scale=1, user-scalable=no\"/><title>{v}</title>";

možná to bude těch oprav po víc, matně si vzpomínám že jsem to dělal ale nevím už postup, pochopitelně vím že se se ten archiv rozbalí upraví a s kompiluje ale teď nevím čím
a za druhé
V arduinu IDE mě to píše že Knihovna s názvem WIFIMANAGER-ESP32-master již existuje ::) nevím co s tím ? díky

Pokud knihovnu nenajdeš tam co píše pme (já je mám většinou c:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\), vyhledej si soubory WiFiManager.h a WifiManager.cpp, otevři je Notepadem nebo PSpadem (žádný Word apod.), změň řádky, které potřebuješ a ulož zpátky.
Arduino IDE ani kompilace tě při opravě nemusí zajímat.

Nebudu se sebe dělat borce ale včera jsem si na to vzpomněl v těch chybách při překladu tam je celá cesta k souborům (je to opraveno).Na uvedeném odkazu je příklad ESP32 ale to chci pro ESP32 CAM tam je rozmístění pinu a jejich názvy jiné , tak se ptám na piny jestli třeba u ESP32 CAM nemusí povolit nebo nastavit periferie pokud periferie používají stejné piny a tak dál .Další nejasnost je taková vis příloha kompilátor na to nic neříká já chci použít jen funkci wifiManager.startConfigPortal("OnDemandAP"); proč není zbarvená za tečkou jak wifiManager.autoConnect("ESP_AP", "12345678"); ? díky

Trochu jsem se přecenil i já. Domníval jsem se, že neznáš postup jak opravovat soubory knihoven. Knihovnu WifiManager neznám, a rozebírat se mi ji nechce. Nicméně jsem našel jiný fork, podle datumů vypadá udržovanější než ten z tvého odkazu. Zkus stáhnout knihovnu z něj.
Ad zabarvení funkcí: funkce startConfigPortal() v knihovně je, takže její volání překladač přeloží. Jméno ale není uvedeno v seznamu keywords.txt, tak IDE neví že ho má zabarvit. Stačí ho doplnit do části Methods and Functions.
Omlouvám se, jestli jsem vyvolal přílišné naděje.