Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet

Obrátila se na mně moje známá má notebook který má připojen síťovým kabelem má Windows 7 tak asi před dvěma dny jí to přestal fungovat ,nějaký nápad co by to mohlo být ? je daleko 300 km

Známému se rozbilo auto, ale před dvěma dny ještě jezdilo. Máš nějaký nápad, čím by to mohlo být? Je daleko 300 km.

(Jestli náhodou nechápeš, chci tím říct, že tvůj dotaz je absolutně nesmyslný. Zkus nebýt výjimečně líný a najít si stejné dotazy v Poradně. Může být problém od vypadnutého kabelu až po zaseknutý router).

O tom, že nemá router a "nechtíc" instalovala Avast jsi v dotazu nic nepsal, takže se tady můžeme dohadovat jako babky na trhu.

Avast mohl změnit nastavení připojení, je potřeba zkontrolovat - buď klikacím způsobem ve Vlastnostech připojení nebo výpisem ipconfig, jak psal lední brtník.

Já taky nevím, jak to měla nastaveno. Když nemá router, třeba má informace pro připojení napsané ve smlouvě od poskytovatele. Nebo zkusit nastavit na automatiku (DHCP server)

https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/zm%C4%9Bna-nastaven%C3%AD-protokolu-tcp-ip-bd0a07af-15f5-cd6a-363f-ca2b6f391ace

Návod s obrázkama - nastavené hodnoty jsou samozřejmě ilustrační
https://www.orlovanet.cz/podpora-zakazniku/nastaveni-ip-adresy-tcpip

především zcela vykopat svinstvo od avastu z pc. toto obvykle dělají namachrované "internety security" verze.
avast je takový šmejd, že u něj zasahuje do chodu sítě i čistý antivir, výrobce to neumí řešit nejméně 10 let.
neznalá oběť si nechá nabulíkovat zkušební sw zdarma, ale když bude mít smůlu, může s tím skončit v servisu, kde se jí na to za 2h / 1000kč podívají. to se ten free/trial av vyplatil.

telefonem / pučeným notebukem si stáhne některé z odinstalátorů:
https://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility , http://download.eset.com/special/avremover/avremover_nt64_enu.exe

krám nasdílí / přenese na flashku a zkopíruje si odinstalátory do pc. směle použít!

jak praví host: buď dostala ve smlouvě statickou ip, nebo žádné adresy nedostala a má dhcp. není co vymýšlet.
neslyšel jsem odpověď, jestli se prohlížeč dostane aspoň na konkrétní ip adresu, např: 92.240.244.75
v prohlížeči mohl zůstat tupý blokovací doplněk antiviru, může cvičně stáhnout jiný (ff, operu, ještě něco snad existuje)

když po úspěšné odinstalaci toho viru stále nic nefunguje, uloží výpis z cmd.exe (ipconfig -all) do textového souboru nebo do fotografie / na flashku - a pošle to svému poskytovateli, jestli je to v pořádku. nebo 300km vzdálenému zástupci, jestli to umíš zhodnotit.