Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dns neodpovida

Dobry den, znamy ma poskytovatele O2 a ma tedy od nich router, kdyz ho propoji primo s PC, internet funguje. Pokud ho, ale propoji s routerem Tp link a pak az do PC, zobrazi se u pripojeni zluty trojuhelnik a hlaska Dns server neodpovida.

Pokud byste mi poradili, budu moc rad.

Dekuji

není úplně nejlepší nápad jít jako totálně neznalý někde řešit dva routery za sebou.
takže nějaký notebuk, mobil s appkou nebo majitelův stolák pro vyčtení údajů.
okno cmd.exe, v něm příkaz ipconfig: https://networkdojo.files.wordpress.com/2011/09/ipconfig.png
vidíš adresu, masku a hlavně bránu / gateway / dhcp server = router
to samé po připojení za druhý router a porovnat.
principiálně nemohou mít dva routery stejné adresní rozsahy - ten druhý by měl stejnou síť na vstupu i na výstupu a routování by mu nedávalo smysl.
pokud jsou adresní rozsahy stejné, jeden z nich, doporučuju lan ip prvního routeru změnit na méně běžnou než 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1

Tady je vysledek...

taky si ho fascinovaně prohlížím. a tak je to v tomto threadu se vším.

- odpoj wan vstup tplinku, už ho víc nebudeš potřebovat = přelep ho samolepkou. najdi na tplinku tlačítko reset a podle návodu ho zresetuj.

- připoj se za o2 router a popisem cos dostal si zobraz jeho nastavení (cmd -> ipconfig). ty 3 řádky (ip, maska 255.255.255.0, brána) si opiš na papír. dejme tomu, že je brána: 192.168.0.1

- vrať se k tplinku, připoj do něj jen pc a tplinkovi změň lan adresu do stejné sítě (192.168.0.~), ale s jiným posledním číslem, třeba ~.0.222
v jeho nastavení vypni dhcp server a dej uložit nastavení.

- propoj lan výstup 1.routeru s některým lan výstupem tplinku. v cmd okně dej příkaz:

ipconfig /renew

a teď zkus, jestli už máš přístup na ty internety. nic na tom není, ale holt každý umíme něco jiného.

Kasli na AP, AP sa spravi tak, ze vypnes dhcp server.
Problemom u teba (pravdepodobne) je, ze TP-Link ma rovnaku ip ako ma brana, a preto akonahle ho zapojis do siete nepojde internet nech na nom nastavis hocico.
Musis mu zmenit ip adresu, idealne cely rozsah ak tam nechas to dhcp.

To tazko, akonahle sa pripoji cez ten TP-Link prestane mu ist internet, takze nebudes vediet informacie o nom a pointa tohoto problemu je prave spravne nastavenie toho TP-Linku. A na TP-Link sa z WAN strany nedostanes, pretoze je t ov defaulte blokovane.
Podotykam, ze tazatel nam sem nebol schopny dodat ani vypis z ipconfig /all doteraz.

Mne len hlava neberie preco sa niekto kto nema o problematike ani sajnu obrati na niekoho kto ju ma mozno len o kusok vacsiu namiesto toho, aby si to dali odborne zapojit nejakemu miestnemu profikovi.
To je ten bezny syndrom, ze sak pc sa rozumie kazdy kto ho vie vypnut a zapnut.