Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem verifying dmi pool data .... update success

po odinstalovani ubuntu a instalaci xp sp3 se po startu objevuje verifying dmi pool data .... update success nebo jen verifying dmi pool data .... a zamrzne

zkousel jsem ladit v biosu, bootfix i bootmgr v konzoli v instalaci a neuspesne..

problem muze byt v tom ze bootuje z c:\ na kterem mam data a hry, istalace xp se provadi na d:\

zkousel jsem prenest system na c:\ pomoci sys c: ale nejak neuspesne.. [nemam boot soubory z xp a nemuzu je najit]

dekuji za jakoukoliv uzitecnou radu od zdejsich geeks

To co vidis na obrazovke je OK (to BIOS vypisuje vzdy).
Problem je v tom ze ti nebootuje Win (problem s bootovacim diskom resp. instalaciou Win na nom alebo s bootovanim). Takze bud napis ze ake presne disky tam mas zapojene a kam presne (PATA,SATA, master,slave atd) a ako si ta tie Win instaloval, resp. si spravne nastav bootovanie v BIOSe, prip. nabootuj z instalacneho CD WinXP do konzoly pre zotavenie a zadaj prikazy fixmbr a fixboot, prip. skontroluj ze na disku je aktivny oddiel.
Ak si po instalacii Win pripojil nejaky dalsi fyzicky disk tak ho skus odpojit a daj vediet ci to bootuje. Pomocou sys c: WindowsXP neprenesies ani nahodou, Win sa neda len tak prehadzovat medzi C: a D:

mam jen jeden disk a to ata pripojenej jako master ..

ten je rozdelenej na dva oddily ntfs a fat .. na ntfs [kterej je milne oznacenej jako c:\ mam pro data] a druhej jako systemak [ kterej je ted d:]

v konzoli pro zotaveni jsem bootfix i fixmbr zkousel ...

zrejme má bios softwarovú alebo hardwarovú ochranu biosu pomocou jumpera[dnes hlavne originál intel dosky] pri zmene konfigurácie pc treba povoliť prepis nvram/dmi pool data v biose,alebo prehodením jumpera do polohy configure na jeden reštart počítača-pozri manuál k doske,bez povolenia prepisu/rekonfigurácie to bude mrznúť

instaloval jsem windows xp a postupoval jsem vzdy stejne jako v predchozich instalacich..

jak jsem psal mam disk rozdeleny na dva oddily,, ten prvni jsem vzdy zformatoval na fatku a instaloval system na nej.. stejne tak jsem to udelal i ted..

tyto windows bych zrušil.
kde je systém a kde jsou hry? na 1. partition je co? active partition je která?
výpis \boot.ini vypadá jak?
vem si nějaký bootovací partition manager, podívej se na svůj disk, a zkus odpověďět.

ale chápu, že od člověka který xp instaluje na fat, na obnovu io.sys a msdos.sys pro xp používá sys c: (wtf?), a nedovede si povolit zobrazení skrytých souborů, že tady bych neměl příliš očekávat.

asi jsem spatne popsal svuj problem nebo spis nekdo opravdu nevi o cem mluvim ..

takze znova a pekne detailne...

nejaky cas jsem fungoval na linuxech konkretne ubuntu distro. nedavno jsem se jej rozhodl odinstalovat a prejit zpet na windows xp .. po odinstalovani ubuntu, jsem strcil do mechaniky instalacni cd xp a chtel instalovat. nabootoval jsem, naformatoval jsem oddil na kterem jsem mel linuxi, na ten potvrdil instalaci a ponahrani instalacnich souboru instalaci jsem restartoval pocitac.. ze nastal problem s verifying dmi pool data .... update success a nasledovalo zamrznuti..resetoval jsem cmos, zkontroloval nastaveni biosu, pomoci konzole instalacniho procesu jsem zkousel fixboot a fixmgr [ci jak to je] a neuspesne...

co me zarazilo je ze se po zformatovani oddilu s ubuntu prohodili oddily, co bylo D:\ je ted C:\ a naopak.. myslim ze v tom je problem ..

snad jsem byl tentokrat pochopen

V prehodeni problem nie je, ale je to otravne to prehadzovanie, a dost blbo sa to dava do povodneho stavu. Ja najradsej robim s oddielmi z DOSu pomocou Ranish partition managera, (bootdisketu DOSu mas napr. na www.bootdisk.com, a ranish mas na www.ranish.com, pouzivaj stable verziu 2.40 a nie beta)
Je dobre zrusit oddiel na ktorom bol linux, a vytvorit nanovo, a upravit poradie oddielov v MBR tak aby ten na zaciatku disku (tam chces mat asi Win) bol ako prvy v MBR tabulke (potom ho Win oznaci ako C:) a datovy oddiel ako druhy. A treba sa uistit ze je ten prvy oddiel aktivny (v ranishi znak ">" vedla oddielu). Vsetko sa da urobit v ranishi, ak vies anglicky tak ti tam bude vsetko jasne.

Ak nevies robit s ranishom, tak spust instalaciu este raz, a ten oddiel najprv zrus a hned tam aj vytvor nanovo (a das naformatovat na NTFS, NTFS je lepsi ako FAT). Len davaj pozor aby si si nenaformatoval datovy oddiel. Oddiel s Win asi potom bude oznaceny ako D: (mozes potom este skusit ukoncit instalator (F3) a spustit to znova ci to potom neoznaci spravne, ak nie tak to je proste debilita instalatora XP a nevadi to, budes mat Win na D:

A treba sa uistit ze nemas v BIOSe nastavenu nejaku ochranu MBR (virus protection) na enabled.

Este si pozri poriadne BIOS a poradie bootovania ze tam mas aj ten HDD a skus ho dat uplne ako prve boot zariadenie, a ak to je SATA HDD tak ze mas v BIOSe povolene bootovanie zo SATA. A ak napr. nemas disketovu mechaniku tak v BIOSe skontroluj ze je FDD nastavena na NONE, mozno ze ti to tam hlada disketovu mechaniku ak si ju v BIOSe povolil a fyzicky ju nemas. Mozes ju skusit zakazat aj ked ju mas, mozno zdochla :)
Povytahuj vsetky ostatne disky ak nejake mas (USB sticky atd)

A kolko ty tam mas pripojenych diskov, ked musis stlacit F5 ?? Jaj ty si tam mal asu USB flashdisk s DOSom, uz chapem :)

Inac poradie particii je tusim v tom okienku vlavo dole, to sa tam da tusim popresuvat alebo nejak sa da zvolit ze ktory oddiel ma byt kde na tych 4 MBR zaznamoch (pise ti to niekde dole ze akymi klavesami, presunies sa do toho okienka tusim pomocou sipiek alebo pomocou tab), daj si to tam tak aby prvy oddiel bol prvy a druhy oddiel druhy. Potom to musis ulozit na disk (nejakou F klavesou, pise ti to tam). ked to restartnes tak to musi byt tak ako si to ulozil (over si)

P.S. a az budes instalovat ten Win, tak fyzicky odpoj vsetko z USB, citacky kariet, USB sticky/disky atd, vsetko odpojit.

zruš: "3 log windows nt ntfs ... 15350076kb"
oddíl "2 Pri 1 VFAT Extender LBA ... 15350107kb" převeď na primární, active.

aspoň první, a klidně i čtvrtý kousek "1 unused, 4 unused" připoj k tomu normálnímu 15gb oddílu

pak začni instalovat. když při instalaci uvidíš, že ti xp nabízí instalační adresář d:\windows, je furt něco špatně. ale zrušení toho prvního extended musí pomoct.

Nezlobim se ;) Uz to vidim, to tak tusim robi nejaky Win alebo linux, ok.
Ak chces mat Win na tom malom 15GB oddieli, tak zrus tie prve dve polozky (teda nie prve dve ale polozky 3, a 2, - najprv oddiel v tom VFAT extenderi (log windows nt ntfs) a potom samotny VFAT extender) a na prazdnom mieste vytvor jeden oddiel, mozes typ napr. FAT32 LBA alebo aj NTFS ak tam budes mat na vyber typ aj NTFS

A potom sem opis aj to okienko co je vlavo dole

Nainstaluj Win normalne zrus particiu a urob nanovo v instalatore. Ak to nejde ani tak tak mas blbo disk zapojeny alebo najumprobvany alebo blbo BIOS (do BIOSu daj load defaults, a vypni vsetky ochranu MBR a antivir ochrranu atd), alebo je disk vadny.

Ak je to PATA disk tak mas 80zilovy kabel a je disk sam na konci kabla ?